جستجو

 
 
آغاز عملیات پیک‌زایی
 برای تابستان ۹۸
 
 
 

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق گلستان با بیان اینکه عملیات پیک زایی در استان بزودی شروع می‌شود، از سرویس رایگان ۲۰ هزار کولر خبر داد.
علی اکبر نصیری اظهار کرد: سال گذشته خاموشی‌های متعددی در بخش خانگی و صنعت در کشور داشتیم لذا توانیر برای جلوگیری از خاموشی گسترده از هم اکنون سعی بر جبران کمبودها دارد.
وی با اشاره به کمبود چهار هزار مگاواتی در کشور، افزود: سعی شده با تعیین سقف پیک برای استان‌های مختلف جلوی خاموشی‌ها گرفته شود. نصیری گفت: باور غلطی وجود دارد که ما وارد ترسالی شده و هوا امسال خنک تر خواهد بود اما این گفته غلط است و سیل هم در اثر تغییر اقلیم روی داد.
وی اضافه کرد: مقایسه ۱۸ روز ابتدایی خرداد در مقایسه با مدت مشابه سال قبل نشان می دهد که بیشترین دمای هوا در سال ۹۷ حدود ۳۷ درجه سانتیگراد بود اما این رقم امسال به ۴۱ درجه هم رسیده است.
نصیری با بیان اینکه در خوشبینانه‌ترین حالت، دمای هوا مشابه سال قبل خواهد بود، ادامه داد: تغییر ساعت اداری پیشنهاد ما است تا بتوانیم بار را مدیریت کنیم.
وی با بیان اینکه در سال گذشته، ۱۴۹ مگاوات بار جابه‌جا شد، اضافه کرد: ۸۰ درصد مشترکان برق گلستان خانگی است و این امر مدیریت بار را سخت می‌کند. نصیری افزود: در تابستان غالب مصرف سرمایشی بوده که وارد مدار می‌شود بنابراین باید با مدیریت مصرف کمبودها جبران شود.
نصیری تصریح کرد: مصرف استان با دمای هوا ارتباط مستقیمی دارد و به ازای یک درجه دما ۲۵۰ مگاوات مصرف افزایش می‌یابد.
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق گلستان اظهار کرد: سال گذشته بار به طور چشمگیری افزایش یافت به یک هزار و ۳۳۶ مگاوات رسید.

 

معافیت هزینه گاز مصرفی مشترکان
مناطق سیل‌زده
وزیر نفت مصوبه هیئت وزیران مبنی بر «معافیت هزینه گاز مصرفی مشترکان خانگی و تجاری مناطق سیل‌زده استان‌های گلستان، مازندران، لرستان و خوزستان مطابق با تاریخ‎های مورد اشاره با تشخیص شرکت‎های گاز استانی ذی‎ربط» را به شرکت ملی گاز ایران جهت اقدام، ابلاغ کرد.
هیئت وزیران در نشست روز یکشنبه (۱۲ خردادماه) معافیت مشترکان خانگی و تجاری مناطق سیل‌زده استان‌های گلستان، مازندران، لرستان و خوزستان از پرداخت هزینه گاز را بر اساس پیشنهاد وزارت نفت تصویب کرد.
بر اساس این مصوبه، مشترکان خانگی و تجاری مناطق سیل‌زده استان‌های گلستان و مازندران از تاریخ ۲۸ اسفندماه ۱۳۹۷ تا ۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۸ و نیز مشترکان خانگی و تجاری مناطق سیل‌زده استان‌های لرستان و خوزستان از پنجم فروردین‌ماه تا ۱۵ اردیبهشت ۹۸ با تشخیص شرکت‌های گاز استانی ذی‌ربط از پرداخت هزینه گاز مصرفی معاف هستند.
رونوشت دستور وزیر نفت افزون بر حسن منتظرتربتی، مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران به هوشنگ فلاحتیان، معاون برنامه‌ریزی وزیر نفت، شجاع‌الدین بازرگانی، معاون امور حقوقی و مجلس وزیر نفت نیز ارسال شده است.
۵ مرکز تخصصی و فروشگاه صنایع دستی
 در گلستان افتتاح می‌شود
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گلستان از افتتاح دو مرکز تخصصی و سه فروشگاه  صنایع دستی در استان خبر داد.
ابراهیم کریمی با اشاره به افتتاح مرکز تخصصی ابریشم‌بافی در استان به مناسبت روز صنایع دستی گفت: مراسم گرامیداشت روز جهانی صنایع دستی، به عنوان یکی از اصلی‌ترین برنامه‌های این روز، 21 خردادماه برگزار می‌شود.
وی افزود: افتتاح دو مرکز تخصصی صنایع دستی در شهرستان‌های گالیکش و گمیشان، سه فروشگاه صنایع دستی در شهرستان گالیکش، افتتاح مرکز تخصصی ابریشم‌بافی در روستای ساسنگ شهرستان مینودشت از دیگر برنامه‌های این روز است.
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان از برپایی نمایشگاه صنایع دستی خبر داد و گفت: بازارچه موقت صنایع دستی در شهرستان‌های گنبدکاووس، گرگان و بندرگز راه‌اندازی می‌شود. همچنین نمایشگاه گروهی عکس فراموش‌شدگان و دومین نشست استانی بسته‌بندی محصولات صنایع دستی در کاخ موزه گرگان از دیگر برنامه‌‌ها در استان خواهد بود.
وی ادامه داد: پلاک ماندگار هنرمند رشته نمدمالی در روستای کُر شهرستان آق‌قلا نیز به مناسبت روز صنایع دستی نصب
 خواهد شد.
کریمی به توانمندسازی هنرمندان صنایع دستی استان اشاره کرد و گفت: کارگاه‌های آموزشی متعددی نیز برای شاغلان این بخش پیش‌بینی شده است.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی