جستجو

 
 
یک گیلانی
 نهمین استاندار گلستان شد
 
 
 

در جلسه امروز هیأت دولت که به ریاست حسن روحانی برگزار شد استاندار گلستان انتخاب شد.
سه ماه پس از عزل مناف هاشمی استاندار سابق گلستان، «هادی حق‌شناس»  موفق به کسب رأی اعتماد از هیأت وزیران به‌عنوان استانداران جدید شد.
«حق‌شناس» پیش از این معاون امور دریایی سازمان بنادر و کشتیرانی کشور و نماینده سابق مردم بندر انزلی در مجلس شورای اسلامی بود. وی متولد ۱۳۴۶ در روستای اسپند شهرستان صومعه‌سرا و کارشناس ارشد اقتصاد است.
ابتدای فروردین ۹۸ با تصمیم اسحاق جهانگیری مناف هاشمی برکنار و میرمحمد غراوی سرپرست استانداری گلستان شد و از آن تاریخ تاکنون سکان استانداری گلستان با سرپرستی غراوی اداره می‌شد.


روند بازسازی مناطق سیل‌زده گیلان
قابل قبول نیست
نماینده مردم رودسر و املش در مجلس گفت: روند بازسازی و جبران خسارت‌های ناشی از وقوع سیلاب و رانش زمین در مناطق سیل‌زده رودسر و املش به‌هیچ عنوان قابل قبول نیست.
اسدالله عباسی  با بیان اینکه مردم ساکن در مناطق سیل‌زده رودسر و املش با مشکلات بسیار زیادی مواجه هستند اظهار داشت: روند بازسازی و جبران خسارت‌های ناشی از وقوع سیلاب و رانش زمین در مناطق سیل‌زده رودسر و املش به‌هیچ عنوان رضایت‌بخش نیست.
نماینده مردم رودسر و املش در مجلس با اشاره به اینکه در یکسال اخیر سیلاب‌های متعددی در این شهرستان‌ها به‌وقوع پیوسته است عنوان کرد: در پی بروز سیلاب‌ و رانش زمین، مردم متحمل مشکلات و سختی‌های بسیار زیادی شده و برخی از آن‌ها منازل مسکونی خود را از دست دادند.
وی افزود: منطقه کاکرود شهرستان رودسر در خرداد 97 به‌علت سیلاب و رانش زمین دچار خسارت‌های زیادی شد اما تاکنون اقدام عملی برای بازسازی آن انجام نشده است.
عباسی سیلاب‌های ابتدای امسال در بخشی از مناطق رودسر و املش را نیز متذکر شد و ابراز داشت: با گذشت مدت‌ها از وقوع سیلاب هنوز هیچ اقدام اساسی و عملی برای بازسازی واحدهای مسکونی مردم که در جریان این حادثه از بین رفته انجام نشده است و مردم همچنان دچار مشکلات عدیده هستند.
وی طرح مسائل کارشناسی و گذران مصوبات بدون یک خروجی مناسب را تنها فعالیت انجام شده جهت کمک به مردم سیل‌زده رودسر و املش دانست و افزود: مردم و ساکنان مناطقی که دچار سیلاب و رانش زمین شده‌اند با گذشت مدت‌ها از وقوع حادثه منتظر کمک مسئولان و دستگاه‌های ذیربط هستند.

 

موانع صادرات محصولات غذایی
 شهرک صنعتی لاهیجان رفع شود
نماینده مردم لاهیجان و سیاهکل در مجلس گفت: با پیگیری‌های ملی و رایزنی با دستگاه‌های مرتبط موانع صادرات محصولات غذایی تولیدکنندگان شهرک صنعتی توستان لاهیجان برطرف می‌شود.
ذبیح‌الله نیکفر  با بیان اینکه وی در سطح ملی مشکلات و موانع صادرات محصولات غذایی تولیدکنندگان شهرک صنعتی توستان را پیگیری می‌کند اظهار داشت: امیدواریم با برداشته شدن این موانع، تولیدکنندگان بتوانند محصولات خود را به بازارهای هدف صادر کنند.
نماینده مردم لاهیجان و سیاهکل در مجلس بهبود معیشت و رونق فعالیت‌های کسب و کار را در واحدهای تولیدی و صنعتی مورد تأکید قرار داد و تصریح کرد: تاکنون جلساتی با تولیدکنندگان مواد غذایی شهرک توستان لاهیجان برگزار و پیگیری مشکلات آن‌ها در سطوح ملی آغاز شده است.
نیکفر  حمایت از تولیدکنندگان و رفع مشکلات آنان را مورد تأکید قرار داد و ابراز داشت: در سالی که به فرموده مقام معظم رهبری به نام سال رونق تولید نامگذاری شده است باید زمینه‌های لازم جهت تحقق این شعار راهبردی توسط هر کدام از دستگاه‌ها فراهم شود.
عضو کمیسیون بهداشت درمان و آموزش پزشکی مجلس به افتتاح و بهره‌برداری از اداره استاندارد واقع در شهرک صنعتی توستان لاهیجان اشاره کرد و ابراز داشت: این خبر برای فعالان و تولیدکنندگان شرق گیلانی به ویژه فعالان عرصه تولید مواد غذایی خبری بسیار خوب و نوید بخش است.
نیکفر با اشاره به اینکه به زودی شاهد راه‌اندازی واحدهای جدید تولیدی در شهرک صنعتی سیاهکل خواهیم بود تصریح کرد: تمام سعی و تلاش ما این است که در کنار پیگیری و حمایت‌های لازم بتوانیم زمینه‌های لازم برای توسعه و رونق هر چه بیشتر شهرک‌های صنعتی را فراهم سازیم.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی