جستجو

 
 
هم‌افزایی رسانه‌های انقلاب
 جنگ نرم را خنثی می‌کند
 
 
 

سخنگوی سپاه قدس گیلان با اشاره به اقدامات دشمن در راستای ایجاد جنگ نرم و رسانه‌ای علیه جمهوری اسلامی، هم‌افزایی رسانه‌ها در راستای انقلاب را باعث خنثی شدن نقشه‌های دشمنان دانست.
روح‌الله پوراسماعیلی، سخنگوی سپاه قدس استان گیلان در جمع خبرنگاران، ضمن تقدیر از اصحاب رسانه در راستای انعکاس اخبار سپاه قدس گیلان، اظهار کرد: رسانه‌ها بازوی سپاه پاسداران در راستای تبیین دستاوردهای این نهاد مقدس برآمده از انقلاب هستند.
معاون روابط عمومی و تبلیغات سپاه قدس گیلان با انتقاد از رسانه‌هایی که به دنبال حاشیه‌سازی و تشویش اذهان عمومی هستند، گفت: تبعات قانونی چنین اقداماتی قطعا بر عهده رسانه‌های خاطی است.
وی با اشاره به اقدامات دشمن در راستای ایجاد جنگ نرم و رسانه‌ای علیه جمهوری اسلامی، تصریح کرد: هم‌افزایی رسانه‌ها در راستای تبیین دستاوردهای سپاه پاسداران به عنوان یکی از نهادهای جمهوری اسلامی سبب خنثی شدن نقشه‌های دشمنان می‌شود.
سخنگوی سپاه قدس گیلان با اشاره به واکنش اخیر رسانه‌های ضدانقلاب علیه سخنان فرمانده سپاه استان در تجمع آمران به معروف و ناهیان از منکر در رشت، یادآور شد: چنین واکنش منفعلانه‌ای نشان‌دهنده هدف‌گیری دقیق سپاه از مواضع دشمنان جمهوری ‌اسلامی است.


نقد و بررسی کتاب «بوی برف»
 در انجمن داستان رشت
کتاب «بوی برف» نوشته شهلا شهابیان، ٢٨ خرداد 98 به همت انجمن داستان رشت در سالن دکتر رحمدل مجتمع فرهنگی و هنری خاتم الانبیا(ص) رشت از ساعت ١٦ الی ٢٠  مورد نقد و بررسی قرار می‌گیرد.
این کتاب در سال ١٣٩٣ توسط انتشارات ققنوس تهران منتشر شد. در این رمان به سرگذشت سه نسل از یک خانواده که در دوره حضور متفقین در ایران و اشغال گیلان از سوی ارتش روس زندگی می‌کردند پرداخته شده است.
فضای داستان حال و هوای بومی استان گیلان را دارد و شخصیت‌های داستان با بسیاری از موضوعات انسانی مانند مرگ، عشق، نفرت و ترس درگیرند و این شخصیت‌ها به طریق مختلف موضوعات اجتماعی زمان خود را بیان می‌کنند. این رمان به هیچ وجه مستند نیست بلکه برداشت ذهنی نویسنده از وقایع تاریخی رخ داده در زمان حکومت پهلوی
 اول است.
 شهابیان متولد ١٣٣٨ و دارای تحصیلات کارشناسی در رشته زیست شناسی اهل تهران و ساکن استان گیلان است و از وی می‌توان به کتاب‌های دیگری چون؛ «به یک چیز خوب فکر کن»، گردآوری مجموعه داستان اعضای داستانویس خانه فرهنگ گیلان با عنوان «سه شنبه‌های خرمالویی» اشاره کرد. یک نمایشنامه، یک مجموعه داستان و یک رمان نیز از وی در دست چاپ است.
او علاوه بر نویسندگی، مسوول انجمن داستان بیژن نجدی لاهیجان نیز هست.


نمایشگاه عکس «فراموش شدگان»
در کاخ موزه گرگان
به همت انجمن عکاسان استان گلستان و با همکاری اداره‌کل میراث فرهنگی و صنایع دستی و گردشگری استان گلستان به مناسبت روز جهانی صنایع دستی نمایشگاه عکس «فراموش شدگان» در روز سه شنبه ٢١ خرداد ماه در کاخ موزه گرگان گشایش یافت.
 آیین گشایش این نمایشگاه با حضور خواجه بیدختی مدیر کل توسعه و ترویج سازمان میراث فرهنگی و صنایع  دستی و گردشگری کشور، ابراهیمی مدیر کل میراث فرهنگی و صنایع دستی و گردشگری استان گلستان، رمضان یازرلو معاون هنری اداره کل ارشاد اسلامی گلستان، اعضای هیات مدیره انجمن عکاسان استان گلستان و هفت هنرمند عکاس شرکت کننده در این رخداد هنری برگزار شد.
آثار ارائه شده در این نمایشگاه به هنر و همت محسن کابلی، سید مهدی حسینی، وحید گنجی، المیرا سادات افضلی، مهسا معقولی، ارغوان کردی و فطرت فرزانه ضبط و ثبت شده است.
در این نمایشگاه مشاغل قدیمی فراموش شده استان گلستان است به نمایش در آمده است که از نکات بارز و زیبا و ارزشمند آن، حضور برخی از صاحبان مشاغل زنده در این آیین
 گشایش بود.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی