جستجو

 
 
آغاز طرح تابستانی
پلیس راهورگلستان
 
 
 

رئیس پلیس راهور استان گلستان از شروع طرح تابستانی پلیس راهور گلستان خبرداد.
سرهنگ مرتضی فخری گفت: در ۲۰ روز اول خرداد ۹۸ نسبت به مدت مشابه سال گذشته در مرکز استان شاهد کاهش چشمگیر تصادفات فوتی بودیم.
وی در ادامه اظهار داشت: طرح تابستانی پلیس راهور گلستان همزمان با سایر استان‌ها از تاریخ ۲۰ خرداد به طور رسمی آغاز شد.
وی خاطرنشان کرد: در این طرح از همه ظرفیت نیروی انسانی و تجهیزاتی در راستای ارتقای سطح خدمات، تسهیل تردد، روان سازی ترافیک و نظارت بر حسن اجرای رفتارهای ترافیکی صحیح رانندگان استفاده استفاده خواهد شد.
فخری افزود: با تلاش همکاران و رعایت قوانین و مقررات از سوی مردم استان گلستان و مسافرانی که به نوعی استان گلستان را به عنوان مقصد و یا مسیر سفر انتخاب کرده‌اند شاهد کاهش چشمگیر تصادفات فوتی در ۲۰ روز اول خردادماه ۹۸ نسبت به مدت مشابه سال گذشته در مرکز استان بوده‌ایم.
وی گفت: خوشبختانه در تصادفات جرحی و تعداد مجروحان هم در قیاس با سال قبل، در مرکز استان شاهد کاهش قابل توجه در فقرات و نفرات هستیم. فخری تاکید کرد: با توجه به شروع سفرهای تابستانی و افزایش حجم تردد در سطح راه‌های استان، می‌طلبد رانندگان، ضمن رعایت قوانین و مقررات و توجه کافی به تابلو های راهنمایی منصوبه در سطح راه‌ها، به تذکرات ماموران راهنمایی و رانندگی که تلاش مضاعفی در این ایام به کار خواهند بست توجه کنند.

گل‌گاوزبان آزادشهر به کشورهای همسایه
صادر می‌شود
رئیس منابع طبیعی و آبخیزداری آزادشهر با اشاره به کیفیت خوب محصول گل‌گاوزبان‌ این شهرستان، از صادرات این محصول به کشورهایی مانند عراق، ترکیه و پاکستان خبر داد.
جلال عجم اظهارداشت: حدود 35 هکتار از اراضی این شهرستان به کشت گل‌گاوزبان ‌اختصاص دارد و پیش‌بینی می‌شود امسال پنج تُن گل خشک این گیاه دارویی از این اراضی تولید شود که در سال نخست از هر یک‌هزار مترمربع 10 تا 12 میلیون تومان درآمدزایی خواهدشد. وی با بیان اینکه کشت هر یک‌هزار مترمربع گل گاوزبان زمینه اشتغال چهار نفر را فراهم می‌کند، افزود: در سال‌های بعد درآمد حاصل از این ‌محصول به 20 میلیون تومان خواهدرسید.
رئیس منابع طبیعی و آبخیزداری آزادشهر ادامه داد: کشت گل‌محمدی نیز برای توانمندسازی جوامع محلی در قالب پروژه ترسیب کربن در دستور کار قرار دارد که در سال گذشته حدود دو تُن گل محصول برداشت شد.
وی با اشاره به گلاب‌گیری در روستای وامنان آزادشهر ادامه داد: پیش‌بینی می‌شود امسال تولید گل‌محمدی به 4 تا 6 تُن برسد. در عین حال درآمد حاصل از تهیه گلاب نیز به 60 میلیون تومان خواهدرسید. رضا عجم‌نوروزی، ناظر پروژه‌های ترسیب کربن نیز اظهارداشت: پروژه سنگی ملاتی با اعتبار 600 میلیون تومان با هدف جلوگیری از سیل و کنترل رسوب در بستر رودخانه‌ها در حال اجراست. این پروژه از اواخر سال 97 آغاز شده و تا دو ماه آینده به بهره‌برداری می‌رسد.

دو انتصاب در اداره‌ کل منابع طبیعی و آبخیزداری مازندران – ساری

رضا ملابراری سرپرست اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان سوادکوه شمالی شد.
طی حکمی از سوی مهندس سید محسن موسوی تاکامی، مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری مازندران- ساری، مهندس رضا ملابراری به سمت سرپرست اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان سوادکوه شمالی منصوب گردید.
همچنین در حکم دیگری محمد نژاد رجبعلی بیشه  سرپرست اداره ممیزی و حدنگاری اراضی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری مازندران- ساری  شد.
 به گزارش روابط عمومی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری مازندران- ساری، طی حکمی از سوی مهندس سید محسن موسوی تاکامی، مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری مازندران- ساری، محمد نژاد رجبعلی بیشه به عنوان سرپرست اداره ممیزی و حدنگاری اراضی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری مازندران- ساری معرفی شد.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی