جستجو

مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای مازندران:
 
پیش‌نیازکاهش تلفات جاده‌ای ایمنی راه‌ها   است
 
 
 

مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای مازندران با بیان اینکه ایمنی راه‌ها پیش‌نیاز  کاهش تلفات جاده‌ای می‌باشد، گفت: یکی از راه‌های ایمن سازی جاده‌ها مطالعه بر روی نقاط پرحادثه است.
عباسعلی نجفی اظهار داشت: ایمن‌سازی و اصلاح نقاط پرتصادف راه‌های استان، نیازمند تأمین منابع مالی است اما تلاش می‌شود تا در فرایندی  این نقاط شناسایی و ایمن‌سازی شوند؛ امروز باید تصمیم بگیریم سالانه چند نقطه حادثه خیز را رفع کنیم تاسال آینده در نقاط مشخص شده دیگر شاهد
حادثه‌ای نباشیم.
وی در ادامه  افزود: برخی از مسافران از شهرهای دور آشنایی به جاده ندارند، لذا باید علائم هشدار دهنده‌ای نصب شود تا رانندگان درجاده ها این نقاط را بشناسند و از ایجاد حادثه جلوگیری شود.
مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای مازندران با بیان اینکه در استان مازندران 51 نقطه یا محدوده پر تصادف شناسایی‌شده است، گفت: آرام‌سازی، نصب تابلوهای مکمل و تجهیزات لازم در تمامی این نقاط صورت گرفته است و اقدامات اساسی‌تر ایمنی در نقاط مذکور باقی‌مانده كه در میان‌مدت و بلندمدت انجام
 می‌شود. عباسعلی نجفی اظهار داشت: استان‌های شمالی کشور و شهرهای زیارتی جزء نقاط گردشگرپذیر در تعطیلات هستند و به همین دلیل این مسیرها به لحاظ شرایط ایمنی و ترافیکی مورد ارزیابی بیشتر توسط مردم قرار می‌گیرند.
 وی با اشاره به اینکه عواملي مثل: خستگی و خواب‌آلودگی، حواس‌پرتی و عجله در تصادفات نقش اساسي داشته، تصریح کرد: رانندگان در مسافت‌های طولانی پس از ۲ ساعت رانندگی، حتماً استراحت ۱۵ دقیقه‌ای را جدی بگیرند تا سفر ایمن‌تری را برای خود، خانواده و سایر هموطنان فراهم کنند.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی