جستجو

طنز «خبرشمال» درباره برخی آغازهایی که ممکن است اصلا شروع نشوند؛
 
آغازیان، مسکن مهر
 و «محمدرضا گلزار»!
 
 
 

هومن حکیمی/


اشاره: آقای «تاج»؛ رییس فدراسیون فوتبال، که تاج سر ما و تاج سر «تاجی»ها و تاج سر «تاج محل» نیز می‌باشد، اخیرا فرموده‌اند که «قرعه‌کشی لیگ به معنای آغاز مسابقات نیست»! یعنی بعید می‌دانم حتی استاد «اسکورسیزی» و «تارانتینو» و نیز حتی استاد «ده‌نمکی» تا به حال توانسته باشند، چنین پایان بازی را به تصویر کشیده باشند و اینها! با این تفاصیل یا تفاسیر یا بواسیر (!) می‌رویم سراغ چند تا از نمونه‌های دیگر چنین آغازهایی!

شرکت در قرعه‌کشی بانک  و برنده شدن یک دستگاه آپارتمان لاکچری!
مشتری عزیز و محترم! اینکه جناب‌عالی قدم رنجه فرمودید و منت بر سر ما گذاشتید و تشریف آوردید به شعبه ما و حساب باز کردید و اتفاقا حسابتان هم کارکرد خوبی در این مدت داشته، دلیل نمی‌شود که برنده شوید که! اگر این‌جوری باشد که همه باید برنده شوند اما همان‌طور که مستحضرید، «این‌جوری» نیست و «اون‌جوری» است! در ضمن با احترام، به شما ربطی ندارد که چرا فلانی و فلانی، همیشه در قرعه‌کشی ما برنده می‌شوند! شما اگر خیلی غیرت داری، قسط‌های وام ازدواجت را سر موعد پرداخت کن؛ والّا!

شرکت در تمرین نساجی مازندران
 و ایجاد صحنه‌های اکشن!
ببینید، اینکه شما به‌عنوان بازیکن و مربی با یک باشگاهی قرارداد رسمی منعقد می‌کنید، به هیچ وجه به این معنی نیست که انتظار داشته باشید، حق و حقوقتان رعایت و به موقع پرداخت شود. ضمن اینکه درست است که یک سرمربی حرفه‌ای وقتی می‌رود سر تمرین، باید امنیت فیزیکی و ذهنی داشته باشد اما واقعا متاسفیم که برخی هنوز نمی‌دانند که در فوتبال ما، حرف اول و آخر را دلال‌ها می‌زنند! یعنی دلال اگر بگوید بمیر، شما باید بروی بمیری و تمام! حرف اضافه هم نباشد لطفا!
شرکت یک «آغازیان» در فرآیند تکثیر
 و تولیدمثل جهت ادامه حیات!
بنده البته هنوز نمی‌دانم که اول مرغ بود یا تخم‌مرغ اما این را می‌دانم که «داروین» احتمالا شیشه مصرف می‌کرده و میمون جد و آبادت است! همه چیز از یک سیب شروع شد ولی قبل از سیب، یک آقا یا خانمی وجود داشته به اسم «آغازیان» که خیلی آدم محترمی هم بوده! ایشان معمولا توی جیبش دو اتم «هیدروژن» و یک اتم «اکسیژن» داشته و در اوقات فراغتش با آنها بازی می‌کرده و یک روز که هوا خیلی گرم بوده، این اتم‌ها را از شدت آفتاب تموز و کلافگی ناشی از آن به سمت دیفال (!) پرتاب نموده و اینها با هم به شکل بی‌شرمانه‌ای اختلاط کردند و آب به وجود آمد! (چیه؟ چطور «نیوتون» سیب خورد توی سرش دانشمند شد را باور می‌کنید، به ما که رسید اَخ شد؟!) بعدش آب، خب آب می‌آورد دیگر و همین‌جوری ماجرا ادامه پیدا کرد و آغازیان، پایانیان و تمام شدند و بعدا بچه تولید شد!
برخی هم البته معتقدند که این‌جوری نیست و اصولا در آن زمان‌های خیلی خیلی دور، انسان‌های اولیه همین‌جوری در زمان‌های خاصی از کنار هم که رد می‌شدند باردار می‌شدند و فوق فوقش از طریق گرده‌افشانی! دیگر بیشتر از این گیر ندهید و سر شوخی را باز نکنید لطفا!

شرکت «ممّدرضا گلزار» در کنکور سراسری!
شما ابتدا باید اپلیکیشن «شاسکولینا» را با شماره‌گیری «ستاره مربع 33 مربع مجذور 14/3 ضربدر انتگرال مربع ستاره جیش مسواک بوس لالا ستاره» در محل مخصوصش نصب کنید و سپس نمونه سوالات کنکور را از آنجا بخرید و دانلود کنید. بعد باید بروید به سامانه کتاب‌های کمک آموزشی «گاو» یا «لارج» یا «مفسران خفیف» (سه تا گزینه گذاشتیم برایتان تا حق انتخاب داشته باشید!) و کلی کتاب بخرید و البته کتاب‌های رسمی مدرسه را بریزید دور حتما! چند تا کنکور آزمایشی هم هست که حضور در آنها اجباری‌ست اما تحمیلی نیست! بعد از گذراندن این مراحل، ما سوال‌های اصلی روز کنکور را به مزایده می‌گذاریم و هر کسی قیمت بالاتری را پرداخت کرد، می‌تواند دانشگاه تهران، پزشکی بخواند!
اینها که گفتیم البته خواهشا بین خودمان بماند و در جریان باشید که همه اینها دلیل نمی‌‎شود که شما قطعا در کنکور موفق خواهید شد چون ممکن است یک روزی گندش دربیاید!

شرکت یک باب واحد مسکونی بی‌آزار
 در «مسکن مهر»!
اولا که شما تعریفتان از مسکن مهر و کیفیت آن دچار و محل اشکال است! ثانیا که تعریف شما از کیفیت مسکن مهر ایراد دارد! ثالثا که مسکنتان از تعریف اشکال محل مهر است! رابعا که کیفیتتان از مهر محل، تعریف اشکال است! همه اینها هم یعنی اینکه دقت نکردید که آنچه در مسکن مهر از همان ابتدا مهم بوده و اصلا به این دلیل به وجود آمده، افزایش مهر و محبت و صله رحم (یا سله رهم!) بوده نه کیفیت این خانه‌ها!
امیدوارم به این نکته‌ها توجه داشته باشید و اینقدر به مسکن‌های مهر گیر الکی و بدون پشتوانه عملی ندهید و لطفا هم دیگر نگویید که چرا آغاز این مسکن‌ها به طور مبسوط شروع نشده!

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی