جستجو

فرماندار گرگان بیان کرد؛
 
الحاق فرمانداری گرگان
 به پارک شهر
 
 
 

فرماندار گرگان از پیگیری الحاق فرمانداری به پارک شهر گرگان خبرداد و تاکید کرد که در این جابجایی به فکر منافع مادی نیستیم.
محمد حمیدی در خصوص الحاق زمین فرمانداری به پارک شهر اظهارکرد: عرصه مربوط به فرمانداری گرگان سه هزار و ۵۰۰ متر بوده و برای افزایش سرانه فضای سبز باید به پارک شهر متصل شود.
وی افزود: کاربری این زمین در طرح تفصیلی فضای سبز بوده و پیشنهاداتی را در خصوص الحاق آن به پارک شهر مطرح کردیم.
حمیدی گفت: در عوض در اختیار گذاشتن این زمین به شهرداری، این سازمان برای احداث ساختمان فرمانداری باید یا یک زمین در اختیار فرمانداری گذاشته و هزینه ساخت آن را متقبل شود و یا این که فرمانداری یک ساختمان آماده را دریافت کند.
وی با بیان این که مذاکراتی با شهرداری انجام شده و در حال برطرف کردن موانع قانونی آن هستیم، تصریح کرد: بازنگری مجددی باید در ارزش ملک فرمانداری و شهرداری انجام شود و طی یک فرایندی به توافق برسیم.
فرماندار گرگان گفت: یکی از گزینه های پیشنهادی، ساختمان شهرداری منطقه سه بوده و البته شهرداری دو قطعه زمین را هم پیشنهاد داده است.
حمیدی اضافه کرد: ما بیشتر راغب به پذیرش ساختمان آماده بوده زیرا دولت در شرایط کنونی اعتباری برای ساخت و ساز ندارد و اگر اعتبار هم تخصیص یابد چندین سال باید پروژه نیمه تمام را دنبال کنیم تا به نتیجه برسد.
وی بر اجرای واگذاری در چهارچوب مقررات تأکید کرد و گفت: واگذاری اراضی دولتی به بخش خصوصی باید با مجوز وزارت انجام شود و ما پیگیر مجوزهای قانونی هستیم.

 

 

کشف زمین‌خواری ۲۵۰ میلیاردی در چالوس


فرمانده انتظامی مازندران از کشف ۲۵۰ میلیارد ریالی زمین‌خواری و آزادسازی ۵۰ هزار مترمربع از اراضی ملی و منابع طبیعی از زمین‌خواران در شهرستان چالوس خبر داد.
سردار سید محمود میرفیضی اظهار داشت: در پی کسب خبری مبنی بر محصور کردن مناطقی از عرصه ملی و جنگلی در یکی از روستاهای حومه این شهرستان، موضوع در دستور کار فرماندهی انتظامی آن شهرستان قرار گرفت.
فرمانده انتظامی استان مازندران، تصریح کرد: ماموران پلیس آگاهی شهرستان چالوس با همکاری اداره منابع طبیعی شهرستان و یگان حفاظت منابع طبیعی غرب استان با تشکیل اکیپی ویژه طی بازدید و تحقیقات به عمل آمده دریافتند، بیش از ۵ هکتار از اراضی ملی و جنگلی در بستر رودخانه و سد"زوات" از سوی افرادی محصور و تصرف شده است.
وی افزود: با دریافت این اطلاعات و با هماهنگی قضائی، عملیات آزادسازی و خلع ید اراضی تصرف شده با همکاری اداره منابع طبیعی شهرستان و یگان حفاظت منابع طبیعی غرب استان به مرحله اجرا درآمد که در نتیجه کلیه ابنیه و تاسیسات اعم از دیوارها، دکه ها، آلاچیق و سفره خانه ها احداثی تخریب و اراضی ملی به دامن طبیعت بازگردانده شد.
سردار میرفیضی، اظهار کرد: برابر اعلام کارشناسان ارزش ریالی این مقدار از اراضی ملی بالغ بر۲۵۰ میلیارد ریال برآورد شده که در این ارتباط متهمان پرونده شناسایی و پس از تشکیل پرونده به مرجع قضائی معرفی شدند.
فرمانده انتظامی استان مازندران در پایان با اشاره به این که تجاوز به منابع طبیعی، تجاوز به سرمایه های کشور و حقوق همه مردم به ویژه نسل آینده این سرزمین است، گفت: زمین خواران بدون در نظر گرفتن حق عامه مردم در بهره مندی از نعمت های خدادادی با هدف رسیدن به سودهای کلان اقدام به تصرف زمین و منابع طبیعی می کنند که برای مقابله با این مشکل، همکاری همه مردم و دستگاه های نظارتی الزامی است.

 

شمار وقف برای ازدواج
در مازندران انگشت شمار است


مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران با بیان اینکه وقف درباره ازدواج در استان انگشت شمار است خواستار اجرایی شدن طرح پیوند آسمانی در استان شد.
حجت الاسلام ابراهیم حیدری با اشاره به وجود ۱۴ هزار موقوفه در مازندران، بر مورد توجه قرار گرفتن وقف های این استان درباره ازدواج و پایه گذاری زندگی های مشترک بادوام تاکید کرد.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران با اشاره به اینکه وقف های صورت گرفته درباره ازدواج در این استان در حد انگشت شمار است، اظهار کرد: وقف های در مازندران درباره ازدواج و پایه گذاری زندگی های مشترک بادوام باید از سوی واقفان بیشتر مورد توجه قرار گیرد و می طلبد که رسانه ها و مبلغین برای نهادینه کردن این مهم، بیش از گذشته فعالیت کنند.
حجت الاسلام حیدری جناسمی ابراز کرد: خانواده، نخستین و از مهم ترین نهادهای جامعه به شمار می آید که نیات واقفین باید به سمت و سوی ازدواج و تامین ملزومات آن به ویژه تامین جهیزیه، هدایت شود.
وی گفت: در طرح پیوند آسمانی که اوقاف بر عهده دارد، نیات موقوفات در قالب یک جشن برای تعدادی از زوج های جوان که از نهادهای مربوطه معرفی می شوند، تعدادی از اقلام جهیزیه تامین یا بر اساس نیاز خانواده، جهیزیه مورد نیاز اهدا می شود.
حجت الاسلام حیدری جناسمی اظهار کرد: طرح پیوند آسمانی به دلیل تعداد اندک و منابع مالی محدود موقوفات درباره ازدواج در مازندران، اجرا نمی شود.
وی با اشاره به سالروز ازدواج حضرت علی (علیه السلام) و حضرت فاطمه زهرا(سلام الله علیها)، بیان کرد: هفته جاری به هفته ازدواج، نامگذاری شده است که ازدواج آسان و تشکیل زندگی مشترک بادوام باید به صورت شفاف و دقیق، اطلاع رسانی شود تا خانواده ها و جوانان به سوی ازدواج، سوق یابند.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی