جستجو

امیری؛ معاون پارلمانی رییس جمهوری در جلسه شورای اداری استان مازندران:
 
برجام نمرده‌است!
 
 
 

معاون پارلمانی رییس جمهوری با بیان اینکه امروز خبری از ایران‌هراسی نیست تاکید کرد که برجام ذهنیت جامعه بین المللی را علیه ما تصحیح کرد.
حسینعلی امیری در جلسه شورای اداری مازندران با اظهار اینکه امروز دیگر خبری از ایران هراسی نیست افزود: امروز کسی نمی‌تواند اعلام کند که ایرانی‌ها در پی ماجراجویی‌ها هستند.
وی با اشاره به اینکه برجام ذهنیت بین المللی علیه ما را تصحیح کرد گفت: در سال ۹۲ جامعه جهانی علیه ما بود و برجام ثابت کرد که ایرانی‌ها در اخلاق‌مداری اسوه و سرآمد هستند.
وی با عنوان اینکه در حوزه بین المللی پروژه ایران‌هراسی و تبلیغات را به راه انداخته بودند گفت: آنان بنا داشتند که فصل ۷ منشور سازمان ملل را علیه ما اجرا کنند و قطعنامه‌های زیادی علیه کشور مطرح بوده است.
معاون پارلمانی رییس جمهوری، به جفای آمریکا به برجام و عهدشکنی این کشور اشاره کرد و گفت: اینکه بگوییم برجام مرده است صحیح نیست و بزرگترین اتفاق سال ۲۰۱۵ نتیجه رسیدن برجام
 بوده است.
امیری با عنوان اینکه لحن آمریکا و برخی از کشورهای منطقه به خاطر مقاومت مردم تغییر کرده است گفت: ایجاد امید یک اصل اجتناب ناپذیر است و همه باید برای امیدآفرینی در کشور تلاش کنند.
معاون پارلمانی رییس جمهوری، به ماندگاری کشورها از جمله فرانسه در برجام اشاره کرد و گفت: برجام ثابت کرد که ایرانی‌ها اخلاق مدار هستند و کسی نمی‌تواند اعلام کند که ایرانی‌ها در پی ماجراجویی هستند.
وی با اظهار اینکه برجام ذهنیت بین المللی را علیه ایران تغییر داده است گفت: آنان در پی این بودند که فصل ۷ سازمان ملل را علیه ایران اجرا کنند و آثار حقوقی و بین المللی تحریم‌های آمریکا با سازمان ملل متفاوت است و ممکن است در همین مسیر از مجمع عمومی درخواست پایبندی آمریکا به قطعنامه ۲۲۳۱ کنند.
وی افزود: با تدبیر دولت بزرگترین پرونده علیه کشور ما در مجامع بین المللی به نتیجه رسید و برجام همچنان به‌عنوان مهمترین اسناد بین المللی دارای اعتبار است.
امیری همچنین با اشاره به 17 مرداد و آیین‌های گرامی‌داشت خبرنگار و رسانه نیز از فعالان این عرصه خواست در ایجاد امید و ترویج انتقاد منصفانه گوشا باشند.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی