جستجو

نماینده ولی‌فقیه در گیلان:
 
بروکراسی اداری آفت نظام اسلامی است
 
 
 
نماینده ولی‌فقیه در استان گیلان، بروکراسی اداری را آفت نظام اسلامی دانست و راه برون‌رفت از آفت‌های آن را گسترش دولت الکترونیکی عنوان کرد.
آیت‌الله رسول فلاحتی در دیدار رئیس و روسای مراکز جهاد دانشگاهی استان گیلان با وی به مناسبت سالروز تشکیل جهاد دانشگاهی ضمن تبریک این ایام به تلاشگران عرصه جهاد دانشگاهی اظهار داشت: هر روز در جامعه آثار تلاش و دستاوردهای جهاد دانشگاهی را مشاهده می‌کنیم.
نماینده ولی‌فقیه در استان گیلان با اشاره به ورود و تلاش‌های اعضای جهاد دانشگاهی گیلان در رابطه با محیط زیست استان بیان کرد: محیط زیست عرصه بسیار مهمی است و اگر نسبت به حفظ آن اهتمام کافی نکنیم تمام امور آسیب می‌بینند.
وی به اهمیت آگاهی داشتن مردم نسبت به مسائل زیست محیطی اشاره و خاطرنشان کرد: اگر مردم درباره مسائل مهم و مختلف در دنیای اطراف خود از جمله مسائل مربوط به محیط زیست اطلاعات کافی داشته باشند بسیاری از مشکلات رفع می‌شود و آگاهی آنان تاثیرگذار است.
امام جمعه رشت با بیان اینکه جهاد دانشگاهی نسبت به پارک‌های علم و فناوری و مراکز دانش بنیان از قدمت بیشتری برخوردار است افزود: مسئولان جهاد دانشگاهی بایستی چابک‌سازی فیزیکی و ارتقاء سطح کیفی این سازمان را در برنامه‌های خود قرار دهند و به کوچک‌سازی از حیث ساختاری توجه کنند.
آیت‌الله فلاحتی بالندگی جهاد دانشگاهی را منوط به ارتقاء سطح محتوایی این سازمان دانست و تصریح کرد: با توجه به عملکرد علمی و مثبت مراکز دانش بنیان، جهاد دانشگاهی و پارک‌های علم و فناوری، این مراکز می‌توانند سهم به‌سزائی در پیشرفت کشور داشته باشند.
نماینده ولی‌فقیه در استان گیلان خواستار ارتباط و همکاری نهادهای مختلف با جهاد دانشگاهی، مراکز دانش‌بنیان و پارک‌های علم و فناوری شد و ابراز داشت: کارآفرینان در جامعه در جهاد دانشگاهی حضور دارند و برای اعتلای جامعه تلاش می‌کنند.
وی با اشاره به عملکرد مثبت و درخشان جهاد دانشگاهی تا به امروز تاکید کرد: مسئولان جهاد دانشگاهی بایستی پژوهش را بر آموزش مقدم دارند و با جذب افراد پژوهش محور، فعال و با نشاط سطح کیفی این سازمان را ارتقا دهند.
آیت‌الله فلاحتی با تاکید بر حفظ نشاط علمی در جهاد دانشگاهی خاطرنشان کرد: مسئولان این دانشگاه بایستی افراد نخبه را شناسایی و جذب کنند و بر حفظ نشاط علمی در این سازمان اهتمام داشته باشند.
امام جمعه رشت بروکراسی طولانی اداری در کشور را نوعی بلا دانست و عنوان کرد: بروکراسی اداری آفت نظام اسلامی است و راه برون‌رفت از آفت‌های آن گسترش دولت الکترونیکی است.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی