جستجو

 
 
امنیت مردم گلستان
 خط قرمز ماست
 
 
 

فرمانده انتظامی گلستان با اشاره به رشد ۵۶ درصدی وقوع جرائم خشن در استان، تصریح کرد که امنیت مردم خط قرمز ماست و اجازه نمی‌دهیم کسی امنیت مردم را به مخاطره بیندازد.
سردار روح‌الامین قاسمی با بیان اینکه رسانه‌ها در تامین و ارتقای احساس امنیت در جامعه نقش مهمی برعهده دارند، اظهارداشت: برقراری نظم، تامین امنیت و حفظ ارزش‌ها اصلی‌ترین وظیفه نیروی انتظامی است که رسانه‌ها برای تحقق این اهداف و وظایف می‌توانند کمک حال ما باشند. وی وجود امنیت را لازمه توسعه دانست و گفت: اگر امنیت در جامعه وجود داشته باشد سرمایه‌گذاری و توسعه نیز محقق خواهد شد. در استان گلستان مشکلات و معضلاتی وجود دارد که نیازمند کار فرهنگی و رسانه‌ای است. بیشترین کشته‌شدگان در تصادفات استان راکبان و ترک‌نشینان موتورسیکلت و عابران پیاده هستند.
فرمانده انتظامی استان با اشاره به آمار بالای جرایم خشن در استان خاطرنشان کرد: متاسفانه چاقوکشی و تیراندازی در این استان به وفور دیده می‌شود. امنیت مردم خط قرمز ماست و اجازه نمی‌دهیم کسی امنیت مردم را به مخاطره بیندازد.
سردار قاسمی تاکید کرد: جرایم خشن، استفاده از سلاح گرم و سرد علیه مردم، کیف قاپی و زورگیری جزو خطوط قرمز نیروی انتظامی است. بحث اقتدار و رافت پلیس باید توامان باشد. با مردم با مهربانی برخورد خواهیم کرد و کارمان را نیز باید مقتدرانه انجام دهیم. وی با اشاره به افزایش 56 درصدی جرایم خشن در استان در 5 ماهه امسال گفت: دستگیری مجرمان در این بخش 50 درصد افزایش یافته است. هم‌چنین در این مدت 15 درصد افزایش چاقوکشی داشتیم که دستگیری‌ها نیز در این بخش 91 درصد رشد یافت.

 


از ورود سرمایه‌گذاران استقبال می‌کنیم


مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی گفت: که از ورود سرمایه‌گذاران به منطقه آزاد انزلی برای پیشرفت کشور و استان گیلان استفاده کنیم و در حال حاضر ۱۳ کشتی از مسیر قرقیزستان وارد انزلی می‌شوند.
رضا مسرور در آیین تجلیل از خبرنگاران گیلانی در منطقه آزاد انزلی اظهار داشت: کشور در شرایط جنگ اقتصادی است و در حال حاضر حداکثر فشار و تحریم به جامعه وارد می‌شود و استفاده از رسانه در این شرایط حائز اهمیت است.
مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی با تاکید بر اهمیت همدلی، هم‌افزایی و هم‌زبانی در شرایط کنونی گفت: رسانه‌ها در توسعه و ایجاد همدلی تاثیرگذار هستند البته همدلی در تضاد با انتقاد نیست بلکه کمککننده نیز هست زیرا انتقاد و فسادستیزی رسانه‌ها به توسعه کشور و استان گیلان کمک می‌کند. وی دغدغه مشترک مسئولان و رسانه‌ها را رفع مشکلات کشور دانست و تصریح کرد: در این سال‌ها مسئولان منطقه آزاد انزلی رابطه خوبی با اصحاب رسانه داشتند و این همدلی در توسعه اقتصادی استان گیلان و به‌ویژه منطقه آزاد موثر بود و امیدواریم روز به روز بیشتر شود.
مسرور با اشاره به شرایط سخت منطقه آزاد انزلی در چند سال گذشته خاطرنشان کرد: منطقه آزاد انزلی سال 92 به‌دلیل مشکلات مالی و مدیریتی پروژه فعالی نداشت اما در دو سال اخیر طبق آمار در حوزه اقتصادی، منطقه آزاد انزلی رتبه نخست را بین مناطق آزاد کشور کسب کرده است.
مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی با اشاره به هدف این سازمان افزود: هدف ما این است که از ورود سرمایه‌گذاران به منطقه آزاد انزلی برای پیشرفت کشور و استان گیلان استفاده کنیم و در حال حاضر 13 کشتی از مسیر قرقیزستان وارد انزلی می‌شوند و پروژه‌های زیرساختی این منطقه از بزرگترین پروژه‌های اقتصادی کشور است.


واگذاری ارزیابی محموله‌های صادراتی
 به گمرکات مرزی


ولی داداشی عضو مجمع نمایندگان گیلان از واگذاری عملیات موبوط به ارزیابی و اظهار محموله‌های صارداتی شامل میوه و تره‌بار و محصولات غذایی به گمرکات مرزی کشور خبر داد که با پیگیری‌های وی نهایتاً فرآیند مربوط به اظهار محموله‌های صادراتی از گمرکات استانی به گمرکات مرزی واگذار شد.
نایب رییس کمیسیون اصل 90 مجلس با بیان اینکه بخشنامه اخیر وزارت صمت خطاب به گمرکات مرزی کل کشور با رایزنی‌هایی که توسط وی انجام شده است مورد اصلاح و بازنگری قرار گرفت عنوان کرد: دو بخش از این بخشنامه که با شعار تسهیل‌گری در امر صادرات و تجارت در تناقض بود در جریان صدور بخشنامه جدید حذف شد.
داداشی با بیان اینکه طبق بخشنامه قبلی وزارت صمت تنها گمرکات استانی کل کشور ملزم به صدور اظهانامه‌های گمرکی شده بودند ابراز داشت: این موضوع از زمان ابلاغ و اجرای آن تاکنون مشکلات و گرفتاری‌های زیادی را در مبادی ورودی و خروجی گمرکات مرزی و برای تجار و بازرگانان کشورمان به وجود آورده بود.
وی انجام فرآیند اظهار محموله‌های صادراتی شامل میوه و تره‌بار و محصولات غذایی در گمرکات مرزی کشور را مورد تأکید قرار داد و اظهار داشت: امیدواریم با ابلاغ و اجرای بخشنامه جدید وزارت صمت مشکلات و موانع فرآروی تجار و بازرگانان برطرف و گامی مهم در راستای تسهیل امر صادرات برداشته شود.
نماینده مردم آستارا در مجلس وجود گمرکات در تمامی مرزهای کشورمان را مورد توجه قرار داد و گفت: بسیاری از شهرهای مرزی که البته آستارا در این بین استثناء است برای کشاورزی مساعد نبوده و کارخانجات چندانی در آن‌ها وجود ندارد به طوری‌که امکان اشتغالزایی در آنجا تنها از طریق فرصت صادرات فراهم شده است.
نایب رییس کمیسیون اصل 90 مجلس از حضور سرمایه‌گذاران در مناطق مرزی و ایجاد زیرساخت‌هایی نظیر سورتینگ، سوله‌های نگهداری، بسته‌بندی و فرآوری محصولات در این مناطق سخن گفت و افزود: در حال حاضر در آستارا برای حدود 4 تا 5 هزار نفر از طریق همین ظرفیت‌های به وجود آمده فرصت شغلی ایجاد شده است.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی