جستجو

معاون سیاسی وزیر کشور در آق‌قلا:
 
۱۴۰ شعبه در انتخابات مجلس الکترونیکی است
 
 
 

معاون سیاسی وزیر کشور گفت: در انتخابات پیش رو ۱۴۰ شعبه به‌صورت الکترونیکی برگزار می‌شود و در حال رایزنی هستیم تا تمام مراحل به‌صورت الکترونیکی انجام شود.
جمال عرف عصر عید قربان در نشست صمیمی با علما اهل تشیع و تسنن شهرستان آق قلا در خصوص روند بازسازی مناطق سیل‌زده گفت: در ارزیابی های کوتاه انجام شده بازسازی مناطق سیل‌زده روند خوبی را در این استان طی کرده است.
وی با بیان این که باید در نظر داشت در سیل اخیر حجم تخریب زیاد بود، افزود: در استان گلستان ۲۴۵ میلیارد خسارت به بخش صنعت وارد شد و البته شخص رییس‌جمهور روند بازسازی را پیگیری می‌کند.
عرف با ابراز امیدواری از روند بازسازی مناطق سیل‌زده گفت: امیدواریم با پیشرفت‌های حاصل شده بازسازی‌ها طبق تقویم پیش‌بینی شده، کامل شود.
وی در ادامه با اشاره به روند ارزیابی میزان آمادگی ستادهای انتخاباتی گفت: ارزیابی میزان آمادگی ستادهای استانی در حال انجام است.
عرف توضیح داد: برگزاری انتخابات در کشور چند اصل مهم دارد که برگزاری انتخابات سالم، پرشور، با کمترین شائبه، همچنین رعایت اصل بی‌طرفی مجری انتخابات و رعایت قانون از جمله این اصول  است.
معاون سیاسی وزیر کشور خاطرنشان کرد: برای اولین بار احراز هویت اشخاص در تمام شعب به‌صورت الکترونیکی خواهد بود و با اجرایی شدن این سیستم کسی با شناسنامه شخص دیگری نمی‌تواند به حوزه انتخاباتی وارد شده یا با شناسنامه فرد فوت شده رای دهد.
عرف در ادامه گفت: در این دوره از انتخابات ۱۴۰ شعبه به صورت الکترونیک برگزار می‌شود و در حال رایزنی هستیم تا تمام مراحل به‌صورت الکترونیکی انجام شود.
وی با اشاره به این که در کشور تعداد ۲۰۸ حوزه انتخابیه موجود است، تصریح کرد: الکترونیکی شدن انتخابات باید به شکل تدریجی و با توافق انجام شود.
عرف با اشاره به مدیرانی که به جهت شرکت در انتخابات استعفا داده‌اند، افزود: ۵۰ نفر از فرمانداران، معاون فرماندار و مدیران ستادی استعفا داده اند تا در انتخابات شرکت کنند؛ البته زمانی این عدد نهایی می‌شود که ثبت نام انجام شود.
معاون سیاسی وزیر کشور در خصوص اتباع خارجی در ایران که مادر ایرانی دارند هم گفت: این افراد باید هویت‌شان احراز شود به همین جهت روند قانونی احراز هویت درحال پیگیری است و ما باید این موضوع را تعیین تکلیف کنیم.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی