جستجو

 
 
پیام استاندار مازندران به‌مناسبت «روز ملی تشکل‌ها و مشارکت‌های اجتماعی»
 
 
 

احمد حسین‌زادگان، نماینده عالی دولت در مازندران به‌مناسبت روز ملی تشکل‌ها و مشارکت‌های اجتماعی بر ضرورت جلب مشارکت سمن‌ها و تشکل‌های مردم نهاد در پیشبرد امور تاکید کرد و همراهی مردم با دولت را در بخش‌های مختلف زمینه‌ساز اعتلای جامعه دانست. ‎
به گزارش روابط عمومی استانداری، متن کامل این پیام به شرح زیر است:
تحقق پیشرفت و توسعه همه‌جانبه کشورها مستلزم بهره‌گیری از استعداد، توان و حضور فعالانه و مطالبه‌گری مردم و مشارکت آنها در ارتقاء و تکامل بیشتر جامعه است. توسعه پایدار جوامع در تمامی عرصه‌ها میسر نمی‌گردد جز با همراهی سمن‌ها که برخاسته از بطن مردم هستند.
به‌همین خاطر روز 22 مرداد ماه توسط شورای فرهنگ عمومی شورای عالی انقلاب فرهنگی به نام روز تشکل‌ها و مشارکت اجتماعی نام‌گذاری شده است و پیگیری دولت تدبیر و امید در تحقق مطالبه سازمان‌های مردم‌نهاد برای نام‌گذاری روزی در تقویم ملی به نام این سازمان‌ها؛ نشان دهنده احترام و اعتقاد دولت به این مطالبه است تا نشانی باشد از لزوم همراهی و همیاری تشکل‌‏های مردمی و دولت به‌منظور تحقق راستین معنای مشارکت؛ مشارکتی که پیش‏شرط اعتلای جوامع محلی و فضاهای شهری است.
در مازندران نیز این مهم مدتی است برای جلب مشارکت مردم در پیشبرد امور با تقویت سمن‌ها و تشکل‌های مردم‌نهاد، عضویت فراگیر دانش‌آموزان در سمن‌ها و عزم راسخ برای ایجاد تشکل‌های مردم‌نهاد تخصصی آغاز شده است و می‌طلبد تا دستگاه‌ها و نهادهای فرهنگی، رسانه‌ها و رسانه ملی برای نهادینه‌سازی این امر موثر در جامعه، همه اهتمام، خلاقیت و تلاش خود را مبذول دارند.
این‌جانب ضمن تبریک این روز به همه‌ فعالان گمنام و پرتلاش سازمان‌های مردم نهاد و موسسات خیریه، برای تمامی کسانی که به رسم مکتب انسان‌‌ساز اسلام، با اندیشه‌ نیک و پراکندن عطر همدلی یاریگر هم‌نوع هستند، آرزوی سلامتی و به‌روزی دارم و از خداوند قادر متعال برای آنان توفیق بیش از پیش مسالت می‌نمایم. امید است از طریق تعامل سازنده میان دولت و تشکل‌های مردمی بتوان سبب‌ساز پیوند هر چه بیشتر دولت و ملت شد  و زمینه را برای نقش‌آفرینی سمن‌ها و مشارکت مردم در پیش‌برد هر چه بهتر امور فراهم کرد.
احمد حسین‌زادگان
استاندار مازندران

 

اعلام کاندیداتوری 50 نفر
برای انتخابات مجلس در گرگان

فرماندار گرگان مهم‎ترین اولویت امسال را برگزاری انتخابات مجلس شورای اسلامی عنوان کرد و گفت: تاکنون ۵۰ نفر به صورت رسمی و غیر رسمی برای کاندیداتوری در انتخابات مجلس از حوزه انتخابیه گرگان و آق‌قلا اعلام آمادگی کرده‌اند.
محمد حمیدی با بیان اینکه این شهرستان یک چهارم جمعیت استان گلستان را در خود جای داده است، اظهار داشت: بسیاری از اتفاقات استان در این شهرستان رخ می‌خواهد و گرگان به‌ویژه از نظر سیاسی و اجتماعی پیچیدگی‌های خاص به خود را دارد و حتی با بسیاری از کلان‌شهرها نیز برابری می‌کند.
وی با بیان اینکه میزان زیادی از جرایم استان در شهرستان گرگان به وقوع می‌پیوندد، گفت: گرگان به دلیل وسعت و جمعیت زیاد یکی از بسترها برای بروز و وقوع جرایم است.
حمیدی حاشیه‌نشینی و گسترش سکونتگاه‌های غیرمجاز را از دیگر آسیب‌های مهم و بزرگ در شهرستان گرگان برشمرد و افزود: وزارت کشور برای انجام مطالعه در دو منطقه انجیرآب و اوزینه 600 میلیون تومان اعتبار به استان اختصاص داده است. شرکت‌های تسهیل‌گری در بخش‌های مختلف اجتماعی، فرهنگی، زیرساختی، اقتصادی و غیره این مناطق را موردمطالعه قرار می‌دهند.
وی ادامه داد: بخشی از اقداماتی که در مناطق حاشیه‌نشین و سکونتگاه‌های غیررسمی در حال انجام بوده به صورت جزیره‌ای است که تلاش می‌کنیم تا جلوی این رویه را بگیریم و به نتیجه مطلوب برسیم.
فرماندار گرگان مهم‎ترین اولویت امسال را برگزاری انتخابات مجلس شورای اسلامی عنوان کرد و گفت: پیچیدگی‌ موضوعات انتخاباتی در گرگان زیاد است و اتفاقات این شهرستان بر همه استان اثر دارد.
وی افزود: تا کنون 50 نفر به صورت رسمی و غیر رسمی برای کاندیداتوری در انتخابات مجلس از حوزه انتخابیه گرگان و آق‌قلا اعلام آمادگی کرده‌اند.
حمیدی ادامه داد: حوزه انتخابیه گرگان و آق‌قلا دارای دو شهرستان با دو قومیت و مذهب مختلف است و در عین حال کثرت نامزدها نیز حساسیت کار را بالا می‌بَرد.
وی با بیان اینکه گرگان آمادگی برگزاری انتخابات تمام الکترونیکی را دارد، گفت: گروه‌ها و کمیته‌های مختلف سازماندهی شده‌اند و مباحث مربوط به فناوری اطلاعات و البته مباحث امنیتی انتخابات پیش‌رو در حال بررسی است.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی