جستجو

 
 
بهره برداری یک هزار میلیارد
 پروژه تولیدی در مازندران
 
 
 

طبق برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته محقق شد میزان پروانه بهره برداری بخش صنعت در سال جاری به هزار میلیارد تومان ارتقا یابد.
رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت مازندران در آیین افتتاحیه شرکت تولیدی رهاسان که در فاز ۲ شهرک صنعتی شهرستان نکا برگزار شد، ضمن اعلام خبر فوق گفت: بخش ام دی اف و اچ دی اف بیشترین آمار اشتغال استان را در سطح کشور به خود اختصاص داده است به طوری که بیش از ۵۰ درصد نئوپان و ۶۰ درصد ام دی اف کشور در استان مازندران تولید می‌شود که به مراتب در جایگاه نخست قرار گرفتند.
حسینقلی قوانلو، راه اندازی واحدهای متوقف شده و واحدهایی که ۲۰ الی ۳۰ درصد ظرفیت تولید دارند را از جمله محورهای رونق تولید صنعت و معدن استان یاد کرد که به مراتب در اولویت این مجموعه قرار می‌گیرد.
رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت مازندران با اشاره به واحد تولیدی رهاسان تصریح کرد: با به‌کارگیری از واحدهای دِمونتاژ شده از آلمان و ایتالیا نشان دادیم می‌توانیم در داخل کشور نیز توان تولید و اشتغال افزایش دهیم.
قوانلو میزان پروانه بهره برداری بخش صنعت را در سال گذشته ۵۶۰ میلیارد تومان اعلام کرد و همچنین گفت: طبق برنامه‌ریزی‌ها و مدیریت‌های صورت گرفته امسال قول دادیم این میزان پروانه بهره برداری به هزار میلیارد تومان ارتقا یابد. شرکت تولیدی رهاسان با حضور معاون پارلمانی رییس جمهور، استاندار مازندران و سایر مدیران ارشد استان و شهرستان در فاز دوم شهرک صنعتی شهرستان نکا با به‌کارگیری ۱۵۵ نیروی انسانی و ظرفیت ۶۵ درصدی با اعتبار ۸۰ میلیارد تومان افتتاح و بهره برداری شد.

 

 

کسب رتبه دوم ارزیابی عملکرد
 توسط مخابرات گلستان


مخابرات منطقه گلستان، موفق به کسب رتبه دوم در ارزیابی عملکرد سال 97 شد.
مدیر مخابرات منطقه گلستان از کسب رتبه دوم در ارزیابی عملکرد سال 97 مناطق مخابراتی در سطح کشور خبر داد.
مهندس غلامعلی شهمرادی ضمن اعلام این خبر گفت: در راستای برگزاری ارزیابی 12 ماهه سال 97 شرکت مخابرات ایران، مخابرات منطقه گلستان موفق شد در حوزه‌های فنی، تجاری، مالی و ... در میان 31 منطقه مخابراتی با امتیاز 77/96 رتبه دوم کشوری را از آنِ خود کند.
وی با تبریک این افتخار به کارکنان مخابرات منطقه گلستان خاطرنشان کرد: کسب رتبه دوم، حاصل همت مضاعف و تعهد حرفه‌ای، همدلی و همکاری در محیط کاری است.

 

 

روکش آسفالت محلات هدف حاشیه‌نشینی
شهرهای آمل و بابل


مدیرکل راه و شهرسازی استان مازندران از اجرای روکش آسفالت محلات هدف حاشیه‌نشینی امت آباد، اسپیاری و کتی غربی در شهرستان‌های آمل و بابل خبر داد.
مهندس نظری مدیرکل راه و شهرسازی ضمن اعلام این خبر گفت: طبق مطالعات صورت گرفته و با توجه به گسترش بافت‌های ناکارآمد شهری در استان، این مسئله پدیده‌ای گذرا و ناپدیدشدنی نیست و در سطح شهرهای استان در حال گسترش است. از آنجا که این سکونتگاه‌ها با مسائل پیچیده‌ای روبه‌رو هستند اين مشكلات قابليت سرايت به باقی شهر را دارند و عدم رفع آنها، قشر فقير شهری را در چرخه‌ای از فقر و عدم ارتقای اجتماعی گرفتار خواهد كرد.
با اشاره به اینکه بازآفرینی شهری سیاست توسعه جامع و یکپارچه در عرصه‌های مختلف شهر به منظور افزایش بهره‌وری اقتصادی و اجتماعی با هدف ارتقای کیفیت زندگی شهروندان است.
وی افزود: توجه به ابعاد اقتصادی، فرهنگی، اجتماعی – زیست محیطی و کالبدی شهر در یک ساختار هم‌پیوند و یکپارچه از اصول بازآفرینی شهری به‌شمار می‌رود. وی یادآور شد: طبق مطالعات انجام شده سهم شهر آمل از بافت‌های تعریف شده در محدوده بازآفرینی در حدود 15% (417 هکتار) از مساحت آن است که شامل بافت تاریخی، سکونتگاه‌های غیررسمی و بافت فرسوده می‌گردد. امت آباد و اسپیاری از سکونتگاه‌های غیررسمی شناسایی شده در آمل می‌باشند که در اولویت برنامه‌ریزی قرار گرفته‌اند.
گفتنی‌ست: کل اعتبار هزینه شده پروژه روکش آسفالت امت آباد و اسپیاری آمل و کتی غربی بابل 22 هزار میلیون ریال است.

 

تخصیص اعتبار
 برای تامین زیرساخت‌های منطقه ویژه اترک

 


عضو هیات مدیره سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران نوید داد که با حمایت سازمان اعتبار ویژه ۱۰۰ میلیارد تومانی برای تامین زیرساخت‌های منطقه ویژه اقتصادی اترک در گلستان تخصیص می‌یابد.
امین شعبانی در مراسم گرامیداشت ۲۱ مرداد روز حمایت از صنایع کوچک که در شهرک صنعتی آق قلا برگزار شد، اظهار کرد: گلستان جزو استان‌های کمتر برخوردار و توسعه یافته بخش صنعتی است و حمایت از صنایع کوچک در این استان در دستور کار قرار دارد. وی با بیان اینکه صنایع کوچک اسمشان کوچک است، افزود: صنایع کوچک در ایجاد اشتغال پایدار نقش کلیدی دارند و شریان اصلی و موتور محرک اقتصادی در استان‌های کمتر توسعه یافته صنعتی همچون گلستان هستند.
عضو هیات مدیره سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران با تاکید بر اینکه توسعه زیرساخت‌ها در شهرک‌ها و نواحی صنعتی باید بیش از پیش مورد توجه قرار گیرد، ادامه داد: باید صنایع کوچک از مدیریت سنتی فاصله بگیرند و با استفاده از فناوری روز به سمت تشکیل خوشه‌های صنعتی ورود کنند. وی با اشاره به اینکه از ۹۲۲ شهرک صنعتی در کشور، زیرساخت‌های ۸۱۳ شهرک و نواحی صنعتی تامین شده و آماده واگذاری به سرمایه گذاران است، تصریح کرد: هم اکنون زیرساخت‌های ۲۳ شهرک و نواحی صنعتی در گلستان فراهم شده و سهم گلستان از این موضوع 2.5 درصد سهم کشور است.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی