جستجو

 
 
شبی برای مرور هویت بومی انزلی
 
 
 

رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی بندرانزلی یکی از شروط تاثیرگذاری هرگونه حرکت فرهنگی را تداوم و استمرار آن دانست .
فرهاد رحمان زاده تاکید کرد: انزلی دارای پیشینه غنی فرهنگی و تاریخی است که متاسفانه بخش عمده‌ای از آن مغفول مانده و در این راستا اساتید بسیاری همچون عزیز طویلی برای شناساندن و نمایاندن پیشینه فرهنگی انزلی
گام برداشته‌اند . وی با اشاره به برگزاری پنجمین دوره جشنواره ملی گلدهی لاله‌های تالابی افزود: امیدوارم این جشنواره به همین شکل تداوم داشته باشد و به سرمنزل مقصود برسد.
رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی بندرانزلی خاطرنشان کرد: برگزاری شب فرهنگی یک رویداد تاثیرگذار در راستای نمایاندن و احیای پیشینه فرهنگی این شهر ساحلی است .
وی تاکید کرد: جشنواره گلدهی لاله‌های تالابی تا کنون تاثیرات خود را در میان مردم گذاشته اما امیدوارم روز به روز به مخاطبان آن اضافه شود. این جشنواره یقینا اشکالات و نکات کوچکی هم دارد که در صورت اصلاح شدن به پربارتر شدن آن کمک خواهد کرد .
رحمان زاده با اشاره به لزوم استفاده بیشتر از استعدادها و توانمندی‌های جوانان خوش ذوق و خلاق و پر انرژی برای کمک به برگزاری هرچه بهتر این جشنواره اظهار کرد: باتوجه به حضور بیش از دو میلیون نفر مسافر در ایام سفرهای تابستانه در بندرانزلی، حضور این میهمانان و گردشگران از نقاط مختلف کشور و با فرهنگ‌ها و آداب و رسوم متفاوت در این شهر ساحلی، زمینه‌ای را فراهم می‌سازد تا علاوه بر بهره‌مندی آنان از برنامه‌های فرهنگی این جشنواره، فعالیت‌های انجام شده را به‌عنوان سوغاتی فرهنگی به دیار خود ببرند.
رحمان زاده تاکید کرد: تا رسیدن این جشنواره به درجه ملی و بین‌المللی راه زیادی در پیش است و باید اینگونه جشنواره‌ها به گونه‌ای هدفمند و با برنامه‌ریزی برگزار شوند که رسانه‌ها را برای انعکاس اخبار جشنواره در سطح ملی و بین‌المللی حداقل در حوزه کشورهای دریای کاسپین
 ترغیب کند .
گفتنی‌ست، پنجمین جشنواره گلدهی لاله‌های تالابی همزمان با عید سعید قربان و با هدف جلب توجه مسوولان به احیای تالاب انزلی همراه برنامه‌های هنری و نمایشگاه صنایع دستی و سوغات با حمایت شورای اسلامی شهر بندر انزلی، فرمانداری و ادارات و سازمان‌های فرهنگی در طرح ساحلی پاسداران انزلی آغاز شد.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی