جستجو

رییس هیأت بازرسی شورای عالی انقلاب فرهنگی در آمل تاکید کرد؛
 
افزایش بودجه تحقیقات در سند توسعه کشور
 
 
 

رییس هیآت بازرسی و نظارت شورای عالی انقلاب فرهنگی، افزایش بودجه‌های تحقیقاتی مبتنی بر پژوهش‌های کاربردی در مسیر توسعه کشور را ضروری و مورد نیاز دانست.
دکتر حسن غفوری فرد در هم‌اندیشی نخبگان جوان و فرهیختگان کشور در دانشگاه شمال آمل گفت: باشگاه نخبگان و فرهیختگان کشور از افرادی که اهل تحقیق و پژوهش و یافته‌های علمی وکاربردی هستند، درحال رشد و امیدوارکننده است و این ظرفیت باید در جهت توسعه کشور بیشتر مورد استفاده قرار گیرد.
وی افزود: کشوری که در مسیر توسعه گام بر می‌دارد، باید به بودجه تحقیقاتی خود نیز اضافه کند و طبیعی است که این شرایط باید در ایران که در این مسیر در حال حرکت است، نگاه ویژه‌ای از سوی دولت و مجلس در افزایش بودجه‌های تحقیقاتی شود.
رییس هیئت بازرسی و نظارت شورای عالی انقلاب فرهنگی ادامه داد، باید به گونه‌ای برنامه‌ریزی شود که همه محققان و پژوهشگران دارای ایده علمی دانش‌محور بتوانند برای پرورش ایده و سپس تبدیل آن به پدیده و نهایتا تولید اقتصادی و تجاری‌سازی از این فضای به وجود آمده استفاده کنند.
غفوری فرد، همچنین به ظرفیت قابل قبولی که در راستای کارهای تحقیقاتی و ایجاد فرصت‌های استارتاپی در دانشگاه شمال آمل ایجاد شده ، اشاره کرد وگفت: در شرایط حساس کنونی کشور همه باید کمک کنند تا تحول بنیادین در حرکت به سمت توسعه پایدار کشور در راستای اقتصاد مقاومتی، اشتغال و تولید تسریع شود.
وی ادامه داد، صنعتگران و سرمایه‌گذاران واحدهای تولیدی و صنعتی از ظرفیت‌های بسیار خوبی برای حمایت از طرح‌های پژوهشی دانش‌بنیان و تجاری سازی ایده‌های علمی و دانش‌محور هستند و به نوعی باید همه مراکز رشد، پارک‌های فن‌آوری و حتی خود باشگاه‌های پژوهشگران جوان و نخبگان در سراسر کشور از برخوردار شدن از حمایت‌های مالی که ایده‌های نوآورانه را به تولید برسانند،
 بهره‌مند شوند.
وی یادآورشد، جنبش نرم‌افزاری و حرکت جهادی که در راستای بیانات مقام معظم رهبری بیان شده باید توسط همه متولیان امر در کشور، در تسهیل‌کننده امر پژوهش و تبدیل ایده به
پدیده شود.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی