جستجو

 
 
سرمایه گذاری ۷۵۰ میلیارد ریالی
در دانشگاه علوم پزشکی بابل
 
 
 

در حال حاضر ۲۰ طرح عمرانی و درمانی با سرمایه‌گذاری ۷۵۰ میلیارد ریال از سوی این دانشگاه در شهرستان بابل در حال اجرا است.
رییس دانشگاه علوم پزشکی بابل ضمن اعلام مطلب فوق در حاشیه بازدید خبرنگاران از طرح‌های عمرانی دانشگاه علوم پزشکی بابل گفت: همه این طرح‌ها در دولت تدبیر و امید آغاز شده است که این امر نشان از کارآمدی دولت در حوزه بهداشت و درمان است.
دکتر سید فرزاد جلالی اظهار داشت: با بهره برداری از این طرح‌ها ۲۵ هزار مترمربع فضای فیزیکی و درمانی به مجموعه دانشگاه علوم پزشکی بابل اضافه خواهد شد.
جلالی بیان کرد: در حال حاضر یک هزار و ۴۰ تخت در بیمارستان‌های تابعه دانشگاه علوم پزشکی بابل وجود دارد که با افتتاح طرح‌های بهداشتی و درمانی ۱۲۰ تخت به تخت‌های بیمارستان‌های بابل اضافه خواهد شد.
رییس دانشگاه علوم پزشکی بابل گفت: احداث بیمارستان  ۴۴ تختخوابی بندپی شرقی بابل، احداث ساختمان اورژانس بیمارستان شهید بهشتی بابل، احداث ساختمان جدید برای بیمارستان فوق تخصصی نوزادان امیرکلا و همچنین کلینیک تخصصی و فوق تخصصی امید از جمله طرح‌های مهم حیاتی در دست اجرای دانشگاه علوم پزشکی بابل است.
جلالی اظهار داشت: این طرح‌های عمرانی و درمانی  ۱۰ تا ۱۰۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و چهار طرح نیز در هفته دولت امسال به بهره برداری خواهد رسید.
وی گفت: تمامی این طرح‌ها در نهایت تا سال ۱۴۰۰ به بهره برداری خواهند رسید که با افتتاح این طرح‌ها خدمات رسانی مطلوب‌تری به مراجعه کنندگان ارائه خواهد شد.
رییس دانشگاه علوم پزشکی بابل بیان کرد: این دانشگاه از ظرفیت خیرین غافل نخواهد بود و خوشبختانه این افراد ۷۰ میلیارد ریال در حوزه بهداشت و درمان در 6 ماه اخیر به این دانشگاه
کمک کردند.
جلالی گفت: با توجه به توسعه فضای فیزیکی در دانشگاه‌ها، توسعه فضای سبز هم از جمله برنامه‌های مهم دانشگاه محسوب می‌شود که در دانشگاه علوم پزشکی بابل در یک سال اخیر پنج هزار اصله نهال درختان هیرکانی غرس شده است.
در حال حاضر ۹ بیمارستان در شهرستان بابل با یک هزار و ۴۰ تخت به بیماران خدمات ارائه می‌دهند. دانشگاه علوم پزشکی بابل مستقل از دانشگاه علوم پزشکی مازندران است.

 

 

برداشت ۵۴ درصدی برنج در مازندران


برنج تاکنون در ۱۲۰ هزار هکتار از شالیزار‌های مازندران برداشت شد.
معاون بهبود تولیدات گیاهی جهاد کشاورزی مازندران ضمن اعلام مطلب فوق گفت: برنج تاکنون در حدود ۱۲۰ هزار هکتار معادل ۵۴ درصد از اراضی برنجکاری شده استان برداشت شده است.
بهادری افزود: در این مدت بیشترین مقدار برداشت برنج به ارقام محلی و زودرس اختصاص داشته است.
وی با بیان اینکه برداشت برنج پر محصول در استان ادامه دارد، گفت: کشاورزان بعد از برداشت ارقام محلی و زودرس، اقدام به کشت برنج رتون، نشای مجدد و شبدر خواهند کرد.
بهادری افزود: پرورش رتون تاکنون در ۲۰ هزار و ۷۳۵ هکتار و نشای مجدد در ۴۳ هزار و ۹۹۶ هکتار از زمین‌های کشاورزی استان انجام شده است.
معاون بهبود تولیدات گیاهی جهاد کشاورزی مازندران به بارندگی چند روز گذشته اشاره کرده و گفت: باران سبب شد تا در برداشت برنج وقفه ایجاد شود که با مساعد شدن هوا برداشت دوباره از سرگرفته شده است.
او با بیان اینکه وزارت جهاد کشاورزی، تولید برنج را به استان‌های گیلان و مازندران اختصاص داده است، افزود: کشاورزانی که از منابع آبی مطمئن همچون چاه‌های پرآب و آب‌بندان برخوردار هستند می‌توانند به پرورش رتون و کشت مجدد اقدام کنند.
کارشناسان جهاد کشاورزی مازندران پیش بینی کردند در سال رونق تولید بیش از یک میلیون و ۴۰۰ هزار تُن شلتوک معادل یک میلیون تُن برنج سفید از زمین‌های کشاورزی استان
برداشت شود.

 

 

کشف 15 میلیون ریالی چک پول تقلبی در نکا

 


فرمانده انتظامی نکا از کشف چک پول‌های تقلبی به ارزش 15 میلیون ریال در این شهرستان خبر داد.
حسین زارع  در بیان جزئیات این خبر، گفت: در پی مراجعه یکی از دامداران منطقه به پلیس آگاهی مبنی بر اینکه پس از فروش دام به فردی ناشناس در قبال دریافت چک پول به ارزش 15 میلیون ریال که در مراجعه به بانک متوجه تقلبی بودن آن شده است، موضوع در دستور کار پلیس آگاهی این فرماندهی قرار گرفت.
وی تصریح کرد: ماموران اداره مبارزه با جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی با بررسی‌های همه جانبه و اقدامات اطلاعاتی موفق به شناسایی متهم در یکی از شهرستان‌های همجوار شدند.
فرمانده انتظامی نکا خاطرنشان کرد: پس از هماهنگی‌های قضائی متهم در یک عملیات غافلگیرانه دستگیر شد و ضمن اعتراف به کلاهبرداری از مالباخته با ساتفاده از چک پول‌های تقلبی، طی حکمی از سوی مرجع قضائی روانه زندان شد.
زارع به شهروندان توصیه کرد: هشدارهای پلیسی را جدی گرفته و در هنگام دریافت اسکناس و چک پول به نکات امنیتی تعبیه شده در آن دقت کنند تا در دام افراد سودجو گرفتار نشوند.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی