جستجو

 
 
بهره‌برداری  از 80 واحد تولیدی جدید در نواحی صنعتی گیلان
 
 
 

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی گیلان از پرداخت تسهیلات ویژه به سرمایه‌گذاران بخش خصوصی خبر داد و
 اعلام کرد که امسال ۸۰ واحد تولیدی جدید در نواحی صنعتی گیلان به بهره‌برداری می‌رسد.
مهندس احمد علی شهیدی در نشست خبری با اصحاب رسانه استان با اشاره به پرداخت تسهیلات ویژه به سرمایه‌گذاران بخش خصوصی جهت ایجاد واحدهای تولیدی جدید در سطح استان گیلان اظهار داشت: امسال 80 واحد تولیدی جدید در نواحی صنعتی گیلان به بهره‌برداری می‌رسد.
مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی گیلان از واگذاری اراضی با حقوق انتفاع و به صورت نقد و اقساط و بدون بهره برای ایجاد واحدهای تولیدی جدید در این استان خبر داد و عنوان کرد: برای شرکت‌های دانش بنیان در رابطه با واگذاری اراضی تسهیلات بیشتری را در نظر گرفته‌ایم که به آنان اعطا می‌شود.
شهیدی بخشودگی بخشی از اقساط تسهیلات پرداختی جهت ایجاد واحدهای تولیدی را مورد تأکید قرار داد و تصریح کرد: اگر صاحبان واحدهای صنعتی بتوانند به موقع واحد خود را تکمیل و راه‌اندازی کنند برای تشویق بخشی از اقساط تسهیلات دریافتی آنان مشمول طرح بخشودگی قرار می‌گیرد.
وی با بیان اینکه شرکت شهرک‌های صنعتی هم‌اینک با هزار و 650 واحد صنعتی قرارداد دارد خاطرنشان کرد: در حال حاضر حدود 470 واحد تولیدی در حال ساخت و ساز در استان گیلان وجود دارد که طبق برنامه امیدواریم بتوانیم برای امسال حدود 80 عدد از این واحدها را به بهره‌برداری کامل برسانیم.
مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی گیلان ایجاد اشتغال و امکان جذب نیروهای جدید در واحدهای تولیدی جدید‌التأسیس این استان را مورد اشاره قرار داد و اظهار داشت: شرکت شهرک‌های صنعتی گیلان برای تحقق هدف خود در حوزه ایجاد فرصت‌های شغلی برنامه مدونی را در دستور کار دارد.

 


صدور کارت ملی هوشمند برای 98 درصد گیلانی ها


مدیرکل ثبت احوال گیلان با اشاره به اینکه یک میلیون و ۹۰۰ هزار کارت ملی هوشمند برای شهروندان این استان صادر شده است، این تعداد را  معادل ۸۹ درصد جمعیت واجد شرایط دریافت کارت ملی عنوان کرد.
قاسم روحانی‌فر اظهار داشت: صدور کارت ملی هوشمند یکی از مهم‌ترین برنامه های سازمان ثبت احوال کشور در سال‌های اخیر بوده است.
وی در ادامه با اشاره به اینکه تاکنون برای ۸۹ درصد شهروندان گیلانی کارت ملی هوشمند صادر شده است، اظهار کرد: از سال ۹۲ تا پایان تیر امسال یک میلیون و ۹۰۰ هزار کارت هوشمند ملی برای گیلانی‌های واجد شرایط صادر شد.
روحانی‌فر با بیان اینکه استان گیلان دارای دو میلیون و ۵۴۰ هزار نفر جمعیت است، افزود: ۲ میلیون و ۱۴۰ هزار نفر جمعیت بالای ۱۵ سال گیلان واجد شرایط دریافت کارت هوشمند ملی هستند.
وی ادامه داد: گیلان جز استان‌های برتر در صدور کارت هوشمند ملی در کشور است.
مدیرکل ثبت احوال گیلان در ادامه به برخی از مزایای صدور کارت ملی هوشمند اشاره کرد و گفت: گسترش دولت الکترونیک، شناسایی آسان‌تر افراد، کاهش تقلب و امضای الکترونیکی از مزایای کارت هوشمند ملی است.
وی یادآورشد: در راستای صدور کارت ملی هوشمند در استان گیلان ۲۴ اداره، یک سیستم سیار در رشت، ۲۵ اداره پست و ۴۷ دفتر پیشخوان  با اداره کل ثبت احوال استان همکاری می‌کنند.

 

 

دستگیری 548 سارق حرفه ای در گیلان


فرمانده انتظامی استان گیلان با بیان اینکه در حوزه کشف سرقت ها 82 درصد از سرقت های سالجاری کشف شدند،اعلام کرد که در حوزه تشدید برخورد و مقابله با سارقان حرفه ای 22 طرح اجرا شده است که در این راستا 548 سارق و مجرم حرفه ای دستگیر شده است که اغلب غیر بومی بودند.
سردار محمدرضا اسحاقی با اشاره به عملکرد پلیس در چهار ماه گذشته، اظهار کرد: فعالیت های پلیس صرفا ماموریت سخت و سلبی نیست بلکه بیشتر خدماتی است.
فرمانده انتظامی استان گیلان افزود: در طول چهار ماه گذشته، روزانه میانگین 3 هزار و 253 تماس با مرکز فوریت های پلیسی داشتیم که نسبت به مدت مشابه سال قبل 28 درصد افزایش داشته است؛ از مجموع این تماس ها 19 هزار و 305 فقره عملیاتی بوده و 21 هزار تماس ارشاد و راهنمایی بوده است.
وی ادامه داد: در حوزه حوادث رانندگی خوسبختانه با تلاش و همکاری مردم فرهنگی و ولایتمدار استان علی رغم افزایش تردد، شاهد کاهش 12 درصدی جانباختگان حوادث رانندگی نسبت به مدت مشابه سال قبل هستیم.
سردار اسحاقی 72 درصد از جانباختگان حوادث رانندگی عابران پیاده و موتورسواران را تشکیل می دهند، گفت: سال گذشته با همکاری کارشناسان راهنمایی و رانندگی 14 هزار و 996 نفر از آموزش های چهره به چهره علائم و قوانین راهنمایی و رانندگی در روستاها برخوردار شدند.
فرمانده انتظامی استان گیلان با بیان اینکه در حوزه کشف سرقت ها 82 درصد از سرقت های سالجاری کشف شدند، تصریح کرد: در حوزه تشدید برخورد و مقابله با سارقان حرفه ای 22 طرح اجرا شده است که در این راستا 548 سارق و مجرم حرفه ای دستگیر شده است که اغلب
 غیر بومی بودند.  وی ادامه داد: در راستای برخورد با توزیع کنندگان و فروش مواد مخدر 14 درصد افزایش کشف داشتیم که در این راستا 10 باند مواد مخدر شناسایی و دستگیر شدند که جمعا 1049 پرونده داشتیم که 556 نفر جاعل و کلاهبردار دستگیر و به مقام قضایی معرفی شدند.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی