جستجو

معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان بابل:
 
 
زباله آمل از مرز فاجعه گذشت
 
 
 
 

آمل/غلامی


رییس شورای شهر آمل با بیان اینکه زباله آمل از مرز فاجعه گذشته، محل دپور زباله در منطقه عمارت را فاقد گنجایش دانست.
خسرو ابراهیم زاده با بیان اینکه محل دپوی زباله این شهر در منطقه عمارت دیگر گنجایش زباله ندارد و از مرز فاجعه نیز فراتر رفته است، گفت: متاسفانه اینکه اکنون بعد از شش سال از عمر دولت تدبیر و امید باید راهکارهای عملی و اجرایی ایجاد کارخانه‌های زباله‌سوز در شهرهای مازندران به خصوص آمل فعال شود، نه اینکه وزیر کشور به دنبال طرح مطالعاتی در خصوص پسماند استان‌های شمال کشور باشد.
ابراهیم زاده افزود: درهمین راستا در نامه‌ای خطاب به رییس‌جمهور به آقای رییس‌جمهور نوشتم که مدیریت پسماند مازندران اکنون عمل می‌خواهد نه حرف.
وی ادامه داد، در خصوص پسماند مازندران، تاکنون مصوبه‌هایی که شامل مدیریت پسماند، حمایت‌ها، تسهیلات و سیاست‌هایی که به مدیریت پسماند کمک خواهد کرد توسط دولت داشتیم، اما متاسفانه تاکنون به علت عدم حمایت و تخصیص بودجه لازم کاری انجام نشد.
رییس شورای اسلامی شهر آمل دربخش دیگری با بیان اینکه با ایجاد تاسیسات مجتمع بازیافت و تبدیل زباله های شهری به انرژی، علاوه بر ایجاد نیروگاه و مدیریت پسماند، فروش انرژی منبع درآمد خوبی برای شهرداری‌ها می‌شود، تصریح کرد، با اقدامات و پیگیری‌های فراوانی که در این راستا انجام شد، متاسفانه شهرداری‌ها با وضعیت کنونی توان اجرای کار و پشتیبانی مالی برای اجرای کارخانه‌های زباله سوز از جمله در شهر آمل را ندارند.
ابراهیم زاده درعین حال خواستار حمایت های مالی لازم از سوی مسئولان کشوری برای اجرایی شدن زیرساخت های لازم برای مدیریت پسماند در عمل شود.
رییس شورای اسلامی شهر آمل در بخش دیگری، با بیان اینکه وضعیت دپوی زباله در منطقه عمارت از چند سال قبل به مرز اشباع رسیده و اکنون از وضعیت بحرانی نیز گذشته است، گفت: شورای اسلامی شهر و شهرداری آمل در سال های اخیر همواره پیشگام برای ایجاد کارخانه زباله سوز یا کمپوست بوده و حتی چند زمین پیشنهادی برای عملیاتی شدن آن پیشنهاد و سرمایه‌گذاران زیادی را نیز دعوت کرده است. ابراهیم زاده با بیان اینکه حداقل در صدور مجوزهای لازم برای زمین پیشنهادی انتظار بوده که مسوولان استانی و کشور حامی شهرداری و شورای شهر باشند، اما درعمل این فرایند به درازا کشیده شد، افزود: البته شهرداری با بودجه محدودی که دارد، به تنهایی توان ساخت نیروگاه زباله سوز را ندارد و با انتخاب زمین مورد نظر، منتظر با حمایت از سرمایه‌گذاران و صدور مجوزهای قانونی برای عملیاتی شدن مدیریت پسماند در شهرستان هستیم. وی گفت: واقعا از رییس جمهور محترم و وزیر کشور تقاضا داریم این موضوع را مورد توجه قرار دهند و با شوراها و شهردارانی که درگیر این معضل هستند جلسه‌ای برگزار نمایند و ما هم استقبال خواهیم کرد و مطمئنا با تلاش مضاعف خادمان مردم خبرهای خوبی به گوششان خواهد رسید.

 


آینده سالم  با آگاهی بخشی به خانواده‌ها و کودکان ایجاد می شود


معاون سیاسی امنیتی استانداری مازندران درآیین گرامی‌داشت هفته ملی کودک که در کانون پرورش فکری مازندران برگزار شد بر ضرورت آگاهی بخشی به خانواده‌ها و کودکان برای ایجاد آینده سالم تاکید کرد.
حسین حسن نژاد درآیین گرامی‌داشت روز جهانی کودک که 16 مهر با افتتاح نمایشگاه هفته ملی کودک در کانون پرورش فکری مازندران برگز‌ار شد، اظهار کرد: ما مسوولان امروز تربیت شده نسل گذشته ایم؛ اگر خوب و یا بد هستیم گذشتگان در تربیت ما سهم دارند.
 او با تاکید بر شعار کانون با عنوان آینده را باید ساخت؛ ساختن آینده‌ای بهتر برای ایران اسلامی را مرهون تربیت کودکان و نوجوانان امروز دانست و افزود: لازم است با کودکان حرف بزنیم تا درک‌شان نسبت به محیط پیرامون بالا برود. معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری مازندران ایجاد تحول در خود را گام نخست برای بهبود زندگی آینده دانست و ادامه داد: کودکان امروز قطعا آینده سازان جامعه‌ای خواهند بود که برای دوران میان سالی و سالمندی ما تصمیم می گیرند. حسن نژاد کودکان را سرمایه بزرگ انسانی برای فرادی بهتر ایران اسلامی عنوان کرد و گفت: اگر این سرمایه‌ها دیده نشوند قطعا در خسران بسر خواهیم برد. او با بیان اینکه کودکان اثرپذیرترین مجموعه گروه سنی هستند که در زندگی اجتماعی نقش موثری دارند، یادآور شد: اگر امروز درست تصمیم نمی‌گیریم و نمی‌اندیشیم خودمان مقصریم؛ اما نمی توان سهم والدین و مربیان را نادیده بگیریم. معاون سیاسی امنیتی استانداری مازندران، آگاهی خانواده‌ها در برقراری ارتباط با کودکان را شرط اصلی سعادت‌مندی دانست و تصریح کرد: کانون پرورش فکری فرصتی است تا کودکان به مهارت‌های زندگی آشنا شوند و بیاموزند چگونه از جامعه مطالبه‌گری نمایند. این مسوول خاطر نشان کرد: اگر همدلی و حرکت متوازن را جایگزین گلایه کردن‌ها قرار دهیم کودکان می آموزند که ببخشند، عذرخواهی و در کارجمعی مشارکت نمایند.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی