جستجو

 
 
فرمانداران پشتوانه مهمی در اجرای قانون حمایت از معلولان هستند
 
 
 

سرپرست بهزیستی مازندران فرمانداران را از پشتوانه‌های مهم و موثر در اجرای قانون حمایت از معلولان
 عنوان کرد.
دکتر جمال باقری در دیدار با جعفر رسولی فرماندار شهرستان آمل اظهار داشت: خوشبختانه فرمانداری و نماینده مجلس شهرستان آمل تعامل خوب و اقدامات اثربخشی در حوزه بهزیستی دارند.
وی با تاکید بر اهمیت شناساندن اقدامات بهزیستی به آحاد جامعه خاطرنشان کرد: از فرمانداری‌های سراسر استان می‌خواهم تا به عنوان دستگاه‌های هماهنگ کننده در معرفی خدمات بهزیستی به دیگر نهادها و مردم استان همکاری کنند.
سرپرست بهزیستی مازندران همچنین خواستار رعایت قانون جامع حمایت از حقوق معلولین توسط تمامی نهادهای دولتی و خصوصی شد و افزود‌: مناسب‌سازی معابر و اماکن عمومی و نیز رعایت قانون جذب سه درصدی نیروهای استخدامی ادارات از جامعه هدف بهزیستی اثربخشی بسزایی در دسترسی تمامی اقشار جامعه به امکانات دارد.
وی خاطرنشان کرد: در شهرستان آمل پیش از این نیزمهد کودک در محله امت آباد دیگرمنطقه کمتر توسعه یافته شهری راه اندازی و کودکان این منطقه را زیرپوشش خدمات رایگان و حمایتی خود دارد.
سرپرست بهزیستی مازندران، با بیان اینکه همه خدمات در این مهد‌ها کاملا رایگان است، گفت: خدمات ارائه‌ای به این مهد‌ها از پیش دبستانی و نگهداری از کودکان به همراه یک وعده غذای گرم از محل یارانه که سازمان بهزیستی پرداخت می‌کند، تامین می‌شود.
وی افزود: برابر تقسیم بندی و سطح بندی مهدکودک‌هایی تا ۴ ستاره که اکنون بالاترین حد در مازندران است، برای بچه‌های شیرخواره حدود ۴۵۰ هزارتومان و مهد‌هایی با ستاره‌های کمتر تا ۳۵۰ هزار تومان است.
سرپرست بهزیستی مازندران، گفت: که با موافقت هیات امنای مهدکودک‌ها هر مهد تا ۳ فوق برنامه می‌تواند داشته باشد و به ازای هر فوق برنامه تا سقف ۵۰ هزار تومان می‌تواند به عنوان شهریه اضافه قانونی دریافت کند.
باقری افزود: در نهایت بالاترین سقفی که برای مهدکودک‌ها با امکانات وفوق برنامه‌هایی که دارند، تا سقف ۶۰۰ هزارتومان قانونی هست و بیشتر از آن تخلف است و درصورت گزارش و شکایت خانواده‌ها به طور حتم با مدیران مهد‌ها برخورد قانونی
 خواهد شد.
در ادامه فرماندار ویژه آمل با تقدیر از اقدامات بهزیستی در شهرستان آمل بر اولویت حمایت از جامعه هدف بهزیستی نسبت به دیگر اقشار مردم تاکید کرد و افزود: خیرین شهرستان آمل ظرفیت بسیار خوبی برای پیشبرد اهداف بهزیستی هستند.
وی بر لزوم ارتباط مردمی و مدیریت کارآمد در بهزیستی تاکید کرد و گفت: فرمانداری شهرستان آمل نظارت و دقت زیادی بر رعایت قوانین مربوط به مناسب سازی معابر و سهولت حضور معلولین در سطح شهر دارد.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی