جستجو

سرپرست پلیس راهور گیلان خبر داد:
 
هوشمندسازی شهر رشت ، در اولویت برنامه‌های پلیس راهور
 
 
 

سرپرست پلیس راهور فرماندهی انتظامی گیلان گفت  : برخوردهای سلبی با موتورسیکلت سواران در گذشته زیاد بود اما با تمهیدات فرماندهی انتظامی استان گیلان، این رویکرد بیشتر به سمت تعامل، برقراری ارتباط مؤثر و آموزش پیش می‌رود.
سرهنگ امیر طالبی در نشستی خبری با خبرنگاران  با بیان اینکه این استان 14 هزار کیلومتر وسعت دارد و از این حیث هشتمین استان کشور محسوب می‌شود عنوان کرد: گیلان با سکونت 177 نفر در هر کیلومتر مربع سومین استان‌ متراکم کشور بوده و رتبه شانزدهم کشوری از لحاظ آمار جمعیتی را به خود اختصاص داده است.
طالبی آمار زیاد جمعیت بالای 65 سال گیلان و معرفی این خطه به عنوان مسن‌ترین استان را مورد توجه قرار داد و تصریح کرد: افزایش امید و شرایط خوب برای بهبود کیفیت زندگی یکی از ویژگی‌های برتر گیلان است اما همین موضوع از لحاظ آمار وقوع تصادفات و سوانح رانندگی چالش بزرگی را برای پلیس ایجاد کرده است.
وی وجود 16 شهرستان و 42 بخش در گیلان و همسایه بودن آن با تعدادی از استان‌های کشور را نیز مورد تأکید قرار داد و تصریح کرد: با توجه به وجود مناطق بسیار زیاد گردشگری، گیلان یکی از مقاصد اصلی مسافران برای گذراندن ایام تعطیلات است بنابراین به یکسری تمهیدات ویژه در حوزه ترافیک و راهنمایی و رانندگی نیاز دارد.
سرپرست پلیس راهور فرماندهی انتظامی گیلان با تأکید بر اینکه در 16 شهرستان این استان ادارات پلیس راهنمایی و رانندگی وجود دارد اظهار داشت: در حوزه برون شهری گیلان 11 هزار کیلومتر و در بخش درون شهری نیز 10 هزار و 100 کیلومتر راه وجود دارد که این‌ها از ویژگی‌های منحصر به فرد استان در حوزه‌ راه‌ها محسوب می‌شود.
طالبی اجرای طرح عابر یار در سطح شهر رشت را یکی از اقدامات بسیار خوب پلیس راهور گیلان در مرکز استان جهت ارتقاء سطح فرهنگ ترافیکی شهروندان خواند و تصریح کرد: برگزاری 40 همایش برای موتورسیکلت سواران و توزیع حدود 3 هزار و 500 عدد کلاه ایمنی بین آن‌ها از دیگر اقدامات اثربخش پلیس راهور گیلان است.
طالبی هوشمندسازی شهر رشت را یکی از برنامه‌های اولویت‌دار پلیس راهور گیلان با کمک شهرداری‌ها و شورای ترافیک استان دانست و عنوان کرد: از تمام دستگاه‌ها و نهادهای مرتبط در حوزه ترافیک انتظار داریم به مجموعه پلیس راهور گیلان کمک کنند تا مشکلات و موانع موجود در سایه تعامل چندجانبه حل و فصل شود.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی