جستجو

فرمانده کل سپاه پاسداران  در زیباکنار :
 
گیلان سرزمین تاریخ ساز
 کشور است
 
 
 

فرمانده کل سپاه پاسداران با بیان اینکه هیچ قدرتی حق ندارد در سرنوشت ملت ایران دخالت کند، ایستادگی مقام معظم رهبری را نماد بارز شرافت و کرامت ملت ایران دانست.
سرلشکر حسین سلامی  روز گذشته در ششمین همایش ملی شناورهای تندرو در زیباکنار اظهار داشت: استان گیلان نگین درخشان کشور ایران است.
فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گیلان را سرزمین مردان مبارز، تاریخ‌ساز و ضداستعمار دانست و تصریح کرد: این استان دارای هشت هزار شهید است که همچون ستارگانی در آسمان بی‌کران مقاومت ملت ایران می‌درخشند.
سرلشکر سلامی با بیان اینکه استقلال سیاسی مهم‌ترین نوع استقلال یک کشور است تصریح کرد: استقلال به معنای حاکمیت یک ملت بر سرنوشت خود و آزادی عمل برای پیشرفت و توسعه است. وی استقلال سیاسی را به معنای جلوگیری از دخالت بیگانگان دانست و گفت: استقلال سیاسی زمانی محقق می‌شود که یک ملت در عرصه‌های مختلف روی پای خود بایستد و به توان خود متکی باشد.
فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با تاکید بر اینکه وابستگی اقتصاد یک کشور به بیگانگان سبب عدم تحقق استقلال و آزادی آن ملت می‌شود، ادامه داد: ما برای مستقل بودن نیازمند این هستیم که در عرصه‌های مختلف اقتصادی، نظامی، علمی و فرهنگی به توان داخلی متکی باشیم.
سرلشکر سلامی با اشاره به تلاش‌های دشمنان انقلاب به منظور ایجاد سیطره علیه ملت ایران، تصریح کرد: اگر آرایه‌های علم، فرهنگ، اقتصاد و فناوری توسط بیگانگان تامین شود، کشور نمی‌تواند مستقل باشد.
سرلشکر سلامی با تاکید بر لزوم گسترش دیدگاه‌های نظام جمهوری اسلامی در سراسر جهان، اظهار کرد: ما برای مستقل بودن باید قوی باشیم زیرا یاد گرفته‌ایم که برای پیروزی در مقابل دشمن باید آن‌ها را همواره تعقیب و رصد کنیم.
وی تامین نیازهای کشور با بهره‌مندی از توان داخلی را مهم‌ترین عامل استقلال کشور دانست و گفت: یک ملت زمانی عزیز و بزرگ می‌شود که مستقل بوده و به بیگانگان وابسته نباشد.
فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با بیان اینکه هیچ قدرتی حق ندارد در سرنوشت ملت ایران دخالت کند، گفت: تمام قدرت‌های جهان بدانند که اگر بخواهند با سرنوشت ملت ایران بازی کنند، با سرنوشت آن‌ها بازی می‌کنیم.

 

 


رونق گردشگری مذهبی گیلان
 با ورود بخش خصوصی


مدیرکل میراث فرهنگی گردشگری و صنایع دستی گیلان،گردشگری مذهبی را یکی از ظرفیت های استان به شمار آورد وتأکید کرد که واگذاری جذب بخشی از گردشگران این حوزه به بخش خصوصی در رونق و توسعه گردشگری گیلان مثمر خواهد بود.
شهرود امیرانتخابی اظهار داشت: در بخش جذب گردشگر مذهبی با آنکه اقدامات جدی و عملیاتی خوبی توسط میراث فرهنگی انجام شده است ولی هنوز به توفیق لازم دست پیدا نکرده‌ایم .
وی ادامه داد: برای گسترش گردشگری مذهبی در چارچوب اقتصاد گردشگری لازم است ارزش های اعتقادی افراد مورد احترام باشد و لذا می‌توان در صورت امکان امکانات خاص برای گردشگران مذهبی مثل حمل و نقل هوایی و زمینی قائل شد و فعال کردن کمیته های گردشگری مذهبی و دادن اختیارات به آنها و واگذاری بخشی از کار به بخش خصوصی در جذب گردشگر مذهبی موثر خواهد بود.
وی افزود: گردشگری مذهبی فعال ترین بخش گردشگری در ایران است اما این در حالی است که هنوز توازن در این قسمت به نفع اقتصاد ملی در کشور برقرار نشده و در این قسمت بیشتر صادر کننده گردشگر و خارج کننده ارز از کشور هستیم.
امیر انتخابی با اشاره به این موضوع که وجود ۹۰۰ بقعه و ثبت ۱۱ آئین عاشورایی استان در فهرست آثار ملی کشور ظرفیت مطلوبی در جذب گردشگر مذهبی است ، گفت:  با توجه به وجود آمار و ارقام در بحث گردشگری مذهبی می‌توان ادعا کرد ترویج و آموزش و توسعه زیرساخت‌های گردشگری مذهبی نه ‌تنها منجی صنعت گردشگری در کشور هستند بلکه در میان مدت می تواند منجی اقتصاد کشور باشد.
وی  ، بر لزوم حفاظت و پاسداشت این آئین های ارزشمند مذهبی  تاکید و اضافه کرد : مستند سازی و ثبت مراسم و سنت های مذهبی استان در فهرست میراث معنوی کشور با اهتمام بیشتر ادامه خواهد یافت .
امیرانتخابی گفت: تعداد ۵۵ اثر معنوی استان در فهرست میراث ناملموس کشور جای گرفته که از مهمترین این آثار می توان به علم واچینی، گاهشماری گیلان، تیرماسیزده، نوروزبل و موسیقی سنتی گیلان اشاره کرد.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی