جستجو

با حضور مدیرکل ورزش و جوانان مازندران برگزار شد:
 
جلسه هم اندیشی و تدوین برنامه‌های
 گرامیداشت هفته تربیت بدنی در مازندران
 
 
 

حبیب حسین زادگان با تاکید بر اجرای برنامه‌های تدوین شده هفته تربیت بدنی تصریح کرد که انتظار از هیات ورزش همگانی استان ویژه است.
با حضور مدیرکل ورزش و جوانان مازندران، معاون توسعه ورزش همگانی، روسای ادارات شهرستان، رییس هیات ورزش همگانی و روسای هیات‌های شهرستانی، جلسه هم اندیشی و تدوین ویژه برنامه‌های گرامیداشت هفته تربیت بدنی و ورزش در سالن شهید زرهون اداره کل ورزش و جوانان برگزار شد.
حبیب حسین زادگان ضمن تشکر از حاضرین به جهت تلاش‌های صورت گرفته در زمینه همگانی کردن ورزش گفت: برنامه‌های این هفته را در سه محور می‌توان تحلیل کرد. نخست؛ اهمیت سلامت و تحرک بدنی دوم؛ رویکرد فرهنگی و معنوی برنامه‌ها و سوم؛ ترویج نشاط در جامعه و امید به آینده.
مدیرکل ورزش و جوانان با تاکید بر اجرا و توجه به برنامه‌های تدوین شده برای این هفته گفت: انتظار از هیات ورزش همگانی ویژه است و باید برنامه‌های ورزشی را در روستاها و شهرها فعال سازی نماییم.
وی که در جمع مسئولان اداره کل، روسای ادارات ورزش و جوانان سراسر استان و مسوولان هیات ورزش همگانی سخن می‌گفت، تاکیدات استاندار محترم در زمینه توجه به ورزش همگانی و تشکیل جلسه شورای همگانی با ریاست فرمانداران در شهرستان را مورد اشاره قرار داد و افزود: استفاده از ظرفیت رسانه‌ها و صداوسیما در دستور کار قرار گیرد و در جهت تشویق جامعه برای سوق دادن به سمت ورزش، از طرح‌های خلاقانه استفاده گردد.
حسین زادگان بازگشایی مدارس و برنامه‌ریزی برای آموزش دانش‌آموزان و هدایت آنان به سمت ورزش را از دیگر راه‌های فرهنگ سازی در جهت همگانی کردن ورزش دانست و تاکید کرد: برنامه‌های امسال باید پر‌بار‌تر و متنوع‌تر از سال‌های گذشته باشد و در این‌ خصوص شهرستان‌هایی که برنامه‌های کمی و کیفی تری ارائه دهند در اولویت توجهات خواهند بود.
حسین دلیری معاون توسعه ورزش همگانی نیز در ابتدای این جلسه عصر حاضر را عصر زندگی ماشینی دانست و گفت: علیرغم فوائد حاصله از پیشرفت های تکنولوژی اما تبعات منفی این مسئله دامن گیر جوامع شده است.
وی با گریزی به آمارهای وضعیت سلامتی جامعه اظهار داشت: 50 درصد جمعیت جامعه اضافه وزن دارند و بیش از 80 درصد مردان و زنان بالای 45 سال نیز از تبعات اضافه وزن رنج می‌برند و بر همین اساس رویکرد وزارت ورزش و جوانان، برنامه محوری است که در نشست با روسای ادارات و هیات های ورزش همگانی در شهرستان‌ها بر این مهم تاکید شده است.
دلیری هفته تربیت بدنی را فرصتی برای ترویج فرهنگ ورزش همگانی دانست و افزود: نخستین گام برای پیشبرد ویژه برنامه‎‌های این هفته، تشکیل جلسات ستاد توسعه ورزش در شهرستان‌ها با حضور فرمانداران است که می‌تواند در اجرای کیفی ویژه برنامه‌های این هفته
تاثیرگذار باشد .
معاون توسعه ورزش همگانی اداره کل ورزش و جوانان ضمن تشریح برنامه‌های گرامیداشت هفته تربیت بدنی و ورزش در استان، از اقدام ابتکاری تشکیل جلسه شورای توسعه ورزش همگانی با لباس ورزشی و در یکی از پارک های مرکز استان و با حضور معاون وزیر ورزش و جوانان، استاندار و دیگر مسوولان خبر داد .
روهام ابوطالبی رییس هیات ورزش همگانی نیز در این جلسه گفت: همگانی کردن ورزش، نیازمند هم افزایی همه دستگاه‌ها و ارگان‌هاست و یک برنامه ملی است که نیازمند پیوست فرهنگی در همه برنامه‌های ورزش همگانی هستیم. وی با تاکید بر اینکه به برنامه‌های خود در زمینه توسعه ورزش همگانی وفادار است اظهار داشت: برنامه‌های بسیار زیادی در هیات ورزش همگانی استان تدارک دیده شده که ایجاد ایستگاه‌های ثابت ورزش صبحگاهی و عصرگاهی و توجه به ورزش کودکان و نوجوانان از آن جمله است.
لازم به ذکر است، در این نشست هم اندیشی روسای کارگروه‌های چهارگانه ادرات ورزش و جوانان و برخی دیگر از حاضران نیز نظرات و پیشنهادات خود را حول موضوع جلسه بیان داشتند.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی