جستجو

 
 
مازندران، سومین استان
پرتردد کشور
 
 
 

برابر آمار بدست آمده از 102 سامانه تردد شماری منصوب در محورهای استان مازندران طی 7 ماه نخست سال جاری بیش از 383 میلیون و 579 هزار تردد از انواع وسایل نقلیه در سطح محورهای استان مازندران به ثبت رسیده که این میزان از تردد در مقایسه با متوسط تردد در دوره مشابه سال قبل حاکی از افزایش یک درصدی می‌باشد.
رییس اداره مرکز مدیریت راه‌های استان مازندران ضمن اعلام مطلب فوق گفت: طی این دوره استان مازندران، بیش از 6 درصد از تردد کل کشور را به خود اختصاص داده و از این لحاظ در رتبه سومین استان پرتردد کشور قرار گرفته است.
محسن هاشمی افزود: بررسی تردد ساعتی وسایل نقلیه در استان مازندران، نشان می‌دهد پرترددترین ساعت روز معمولا بین ساعات 17 الی 20 اتفاق می‌افتد و ساعت 18 الی 19  با تردد ساعتی حدود 124هزار وسیله نقلیه دارای فراوانی بیشتری در بین ساعات پرتردد هفت ماه اول سال 98 بوده است.
وی افزود: با توجه به اینکه میانگین تردد ساعتی در طی این مدت حدود 74 هزار تردد بوده نتیجه می‌شود در طی ساعت اوج میزان تردد در حدود 1.6 برابر میزان تردد ساعتی میانگین روز بوده است. طی هفت ماه نخست سال 98 میزان تردد وسايل نقليه سنگين استان مازندران در حدود 31 میلیون و 285 هزار تردد بوده است که این عدد نشان دهنده سهمی حدود 8 درصدی وسایل نقلیه سنگین از تردد کل وسایل نقلیه می‌باشد.
وی ادامه داد: آمار تردد ثبت شده از محورهای مواصلاتی استان مازندران با استان‌های مجاور نشان می‌دهد که طی هفت ماه نخست سال جاری از مبادي و مقاصد ورودي و خروجي استان بیش از 34 میلیون و 260 هزار تردد انجام شده است که این میزان در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته، حدود 1.4 درصد افزایش داشته است.

 


دور زدن قانون، میراث تغییر غیرمجاز کاربری اراضی کشاورزی در مازندران


بخش زیادی از زمین‌های کشاورزی بخش رودپی جنوبی در گذشته به صورت غیرقانونی به عنوان اقامتگاه
خوش‌نشینی،  تغییر کاربری یافت و امروز این توقع پیگیری می‌شود که به این ساخت‌وسازهای غیرقانونی صورت گرفته خدماتی مانند آب، برق و گاز داده شود.
بخشدار رودپی جنوبی ساری در جلسه شورای اداری شهرستان ساری ضمن اعلام مطلب فوق با اظهار اینکه بیشتر این زمین‌ها توسط افراد صاحب نفوذ و با سفارش افراد خاص تغییر کاربری یافت، گفت: جمعیت ثابت و بومی بخش رودپی جنوبی در کنار سواحل دریای خزر ۲۲ هزار نفر است اما بیش از ۳۰ هزار جمعیت غیربومی در قالب مسافر و گردشگر که بیشتر آنان دارای ویلا و در واقع خوش‌نشین هستند، در این منطقه سکونت دارند.
قلی‌نژاد توضیح داد: متاسفانه همواره در ارتباط با تغییر کاربری غیرقانونی زمین‌های کشاورزی این بخش شاهد تماس‌های مکرر برای موافقت بخشداری در ارائه خدمات عمومی از جمله گاز، برق و آب برای این مجموعه هستیم.
بخشدار رودپی جنوبی همچنین در این نشست به مشکلات واحدهای صنعتی مستقر در این بخش و  معضلات زیست محیطی فراوان این واحدها برای منطقه انتقاد کرد و گفت: بوی تعفن و آزاردهنده ناشی از فعالیت برخی از واحدهای صنعتی مستقر در این بخش علاوه بر مشکلات زیست محیطی، برای ساکنان بخش هم مشکل‌ساز شده است.

 


ثبت۱۲۰ خانه وقفی
در بابل


سال قبل ۱۲۰ خانه موقوفه در این شهرستان ثبت شده است و از نظر تعداد موقوفات رتبه پنجم کشور را دارا هستیم.
رییس اداره اوقاف و امور خیریه بابل در نشست خبری با اصحاب رسانه ضمن اعلام این خبر و با بیان اینکه قدیمی‌ترین وقف ماندگار شهرستان بابل، موقوفه کاظم بیک است گفت: قدیمی‌ترین وقف نامه این شهرستان مربوط به روستای مشهدسرای شهرستان بابل بوده که وقف نامه آن از بین رفته و سال گذشته با احیای این موقوفات این سازمان توانسته است آثاری از آن را بیابد و احیا کند.
برزگر بیان کرد: با رویکرد جدید اوقاف در عرصه‌های مختلف اجتماعی و فرهنگی، توانست برای آزادسازی زندانیان ۲۰میلیون تومان هزینه و کمک کند.
رییس اداره اوقاف شهرستان بابل با اظهار اینکه شهرستان بابل از جمله شهرهای استان مازندران بوده که بیشترین موقوفات را داراست تاکید کرد: برای حفظ میراث این آثار ماندگار باید با سنت نبوی و سیره علوی بسیاری از موقوفات قدیمی را ماندگار کرد.
وی افزود: شهرستان بابل به میزان حجم موقوفات بنا بر وسعت این شهرستان دارای رتبه ۵ را درکشور برخوردار است و در حال حاضر این شهرستان دارای ۹۷ امامزاده ماست.
برزگر ادامه داد: این شهرستان دارای ۷۷۳ مسجد، ۴۴۳حسینیه، ۲۱ آرامستان و ۵۰ هزار مستاجر موقوفات ثبت شده است و در سال گذشته ۱۲۰خانه موقوفه در این شهرستان به ثبت
 رسیده است.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی