جستجو

امام جمعه موقت ساری با اشاره به دهه وقف:
 
سنت وقف از بهترین ارزش‌ها
 در جامعه است
 
 
 

امام جمعه موقت ساری با اشاره به نقش عالمان دینی در ترویج سنت حسنه وقف به‌عنوان بهترین ارزش‌هاخواستارهمگانی شدن ترویج فرهنگ وقف
 در جامعه شد.
حجت الاسلام یوسف یوسف پور در خطبه‌های نماز جمعه مرکز مازندران با دعوت مومنان به تقوای الهی، اظهار داشت: جلوه عظمت و بزرگی پروردگار در همه شئون جامعه دینی بروز و ظهور دارد. مسئله معاد و قیامت دیگر اصول اساسی جامعه دینی است که در اسلام به آن تاکید ویژه شده که بدون آنها اعتقاد به خدا و پیغمبر بی‌اثر است، خداوند متعال در قرآن کریم و پیامبر در روایت بر مسئله معاد و قیامت و عقیده آن سفارش زیادی کردند، حدود هزار و 640 آیه در قرآن کریم مخصوص معاد و قیامت است.
وی افزود: عنوان یوم‌القیامه بیش از 70 بار در قرآن ذکر شده است و باید همه و همه مومنان باور کنند که خالق آفرینش خداوند حکیم است و حکیم کار عبث و بیهوده نمی‌کند به همین دلیل قطع به یقین آفرینش هدفمند بود و داری حساب
 کتاب است.
امام جمعه موقت ساری تصریح کرد: تلاش‌های زیادی توسط پیامبران برای تشریح معاد و قیامت انجام شده است، باید این مسئله در دنیا مورد توجه قرار گیرد، اگر قرار باشد که مورد شفاعت ائمه اطهار قرار بگیریم باید در دنیا بستر آن را فراهم کنیم.
وی با توجه به دهه وقف، گفت: وقف «صدقه جاریه» است و در اسلام جایگاه ویژه‌ای داشته و اولین واقف حضرت محمد(ص) است و بعد از آن همه اصحاب، این مسئله را پیگیر بودند.
یوسف پور با اشاره به قرار گرفتن در دهه وقف افزود: وقف در تبلیغ اسلام و تبلیغ فرهنگ عاشورا و خدمت به جامعه، جایگاه بی‌نظیری دارد و باید از این ظرفیت به خوبی استفاده مناسبی شود. نشانه تقوا، وقف است و برای کسانی که می‌توانند وقف کنند وظیفه بر دوش آنها نهاده شده است، این بهترین ارزش است، همچنین کسانی که املاک وقفی را در اختیار دارند باید مراقب باشند چرا که جواب آن در روز قیامت سخت و دشوار است.
وی با اشاره به قرار گرفتن در ایام شهادت شهید حسین فهمیده گفت: تاریخ شهادت این شهید «روز نوجوان» نام‌گذاری شده است و باید تلاش کنیم که فرهنگ بسیجی را به عنوان ارزش در جامعه تلقی کنیم و در این بخش آموزش و پرورش، خانواده، اولیا و مربیان وظیفه سنگینی برعهده دارند.
امام جمعه موقت ساری همچنین با اشاره به دستگیری روح الله زم توسط فرزندان سپاه گفت: این عنصر فساد به دنبال ایجاد اختلاف در جامعه بود که با هوشیاری فرزندان این مرز و بوم، بسیار ماهرانه دستگیر شد.  یوسف‌پور گفت: در حال حاضر که آمریکا برای ایجاد اختلاف در میان کشورهای اسلامی تلاش همه‌جانبه می‌کند، دلسوزان انقلاب باید به دنبال تقویت وحدت باشند، در طول 40 سال همه نقشه‌های دشمنان اسلام با مدیریت امام راحل و رهبر انقلاب اسلامی خنثی شده اما هوشیاری مردم باید تداوم
داشته باشد.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی