جستجو

 
 
معرفی داوران سی‌ویکمین
جشنواره استانی تئاتر گیلان
 
 
 

حمیدرضا نعیمی، رضا مهدی‌زاده و لیلی عاج به‌عنوان داوران سی‌ویکمین جشنواره استانی تئاتر گیلان
معرفی شدند.
سی و یکمین جشنواره استانی تئاتر گیلان با مسوولیت اجرایی انجمن هنرهای نمایشی استان و به منظور رشد و توسعه تئاتر با توجه به هویت ایرانی، قومی، منطقه‌ای و جغرافیایی، از نهم تا دوازدهم آبان‌ماه جاری در رشت برگزار می‌شود.
هفت اثر نمایشی؛ «تئوری توطئه» به کارگردانی جواد لاله‌دوست از بندر انزلی، «سواران دریا» فاطمه مولودی از رودسر، «سپندارمز» نیما جهان‌بین، «پری» مهرداد آبسالان، «کیفر یا خیلی خیلی خصوصی» وحید درویشی، «الیور توئیست» محمد پورجعفری و «موبی دیک» مهیار وقاری از رشت در این دوره از جشنواره حضور خواهند یافت.

 

اخلاق نبوی
مهم‌ترین نیاز جامعه بشری


مدیرکل تبلیغات اسلامی مازندران اخلاق نبوی را مهم‌ترین نیاز امروز جامعه بشری دانست و خواستار تلاش برای ترویج آن در جوامع اسلامی و انسانی شد.
حجت‌الاسلام ناصرشکریان امیری در حاشیه بازدید از هیأت‌های مذهبی گلوگاه ضمن عرض تسلیت به مناسبت فرا رسیدن ایام سوگواری رحلت نبی معظم و مکرم اسلام حضرت محمد مصطفی (ص) و شهادت امام حسن مجتبی (ع) و امام رضا (ع) ، اظهار داشت: مهر ،محبت و مودت از برجسته‌ترین ویژگی‌ها در سیره عملی نبی مکرم اسلام حضرت محمد مصطفی (ص) است.
عضو شورای فرهنگ عمومی استان در بخش دیگری از سخنان خود به موضوع وجود بحران‌های امروز جامعه بشری و جهان اسلام اشاره و تصریح کرد: امروز جوامع اسلامی و حتی جامعه بشری نیازمند ترویج مفاهیم ناب نبوی است و تنها راه حل عبور از بحران‌های امروز جوامع انسانی و اسلامی درک درست از مفاهیم ناب نبوی است.
حجت الاسلام ناصرشکریان امیری ضمن عرض تسلیت مجدد به مناسبت فرا رسیدن دهه آخر صفر و مناسبت‌های آن، بیان داشت: سازش ناپذیری و حمایت از مظلومان و ایستادگی در برابر مستکبران عالم و دشمنان اسلام درس علمی و عملی نبی مکرم اسلام حضرت محمد مصطفی (ص) است و امروز هم جمهوری اسلامی با تاسی از فرهنگ ناب نبوی و فرهنگ حسینی و رضوی توانست خار در چشم و استخوان در گلوی مستکبران عالم باشد و توسعه و پیشرفت ایران اسلامی در سایه مقاومت و پایداری و باور به ما می‌توانیم شکل گرفت که به تعبیر رهبر معظم انقلاب باید در این راه هم ثابت‌قدم بود.

 

نمایش آثار منتخب عکاسان ۲۲ استان
در «اشکواره حسینی» آمل


آثار منتخب و برگزیده بخش عکس دومین همایش فرهنگی و هنری اشکواره حسینی در قالب نمایشگاه گروهی در آمل به نمایش گذاشته شد.
مجید نیکجو دبیر بخش عکس دومین همایش فرهنگی هنری اشکواره حسینی در حاشیه افتتاح نمایشگاه عکس اشکواره حسینی در گفت‌وگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: تا ۸ مهرماه امسال که فرصت ارسال آثار بخش عکس این همایش تعیین شده بود، یک هزارو ۴۰۰ عکس از۱۴۶ عکاس از ۲۲ استان کشور به دبیرخانه این همایش در آمل ارسال شد.
نیکجو افزود: پس از داوری عکس‌های ارسالی به دبیرخانه اشکواره حسینی، در نهایت ۳۰ عکس منتخب از ۲۴ عکاس برگزیده و درنمایشگاه گروهی در نگارخانه زر آمل به نمایش عموم گذاشته شد.
وی اضافه کرد، که موضوع عکس‌های ارسالی به دومین همایش فرهنگی هنری اشکواره حسینی درآمل عکاسی مستند از «محرم و عاشورا » بوده وبا وجود استانی بودن این همایش خوشبختانه عکاسان استان‌های مختلف استقبال خوبی از دومین دوره این همایش داشتند.
دبیر بخش عکس دومین همایش فرهنگی هنری اشکواره حسینی در آمل ادامه داد، این همایش به‌عنوان یکی از بزرگ‌ترین همایش و مسابقه دربخش عکس عاشورایی به لحاظ تعداد آثار دریافت شده و عکاسان شرکت‌کننده از استان‌های کشور محسوب می‌شود.
دومین همایش فرهنگی هنری استانی اشکواره حسینی از ۲۸ مهر در بخش شعور به طور رسمی در شهرستان آمل
آغاز شد.
آیین اختتامیه این اشکواره روز ۱۱ آبان برگزار و از ۳ نفر برتر در بخش به انتخاب هیأت داوران، با اهدای لوح تقدیر، تندیس و جوایز نقدی تجلیل می‌شود.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی