جستجو

 
 
پرداخت ۱۱۷ میلیارد تومان کمک بلاعوض به سیل‌زدگان گلستانی
 
 
 

تاکنون ۳۱ هزار تُن سیمان رایگان و بیش از ۱۱۷ میلیارد تومان کمک بلاعوض بین مردم سیل‌زده استان توزیع شده است.
مدیرکل بنیاد مسکن گلستان ضمن اعلام خبر فوق گفت: روند ساخت واحدهای تخریبی در ماه‌های اخیر شتاب گرفته و از 7 هزار و 400 واحد مسکونی تخریبی در مناطق شهری و روستایی 6 هزار و 535 واحد پِی کنی شده است.
محمدتقی زمانی‌نژاد اظهار داشت: همچنین 5 هزار واحد در مرحله فوانداسیون و 3 هزار و 885 واحد نیز در مرحله اجرای اسکلت قرار دارند.
مدیرکل بنیادمسکن استان با اشاره به بهره‌برداری از 800 واحد مسکونی تخریبی و تحویل آنها به مردم گفت: برای 2 هزار و 420 واحد سقف زده شده و دیوارچینی یک هزار و 484 واحد نیز به پایان رسیده است.
وی یادآور شد: تا پایان آبان ماه 2 هزار واحدمسکونی در مناطق سیل‌زده استان ساخته و تحویل مردم می‌شود.
زمانی‌نژاد خاطرنشان کرد: تأکید ما این است که تا آغاز زمستان در مناطق سردسیر استان که حدود 30 درصد واحدهای تخریبی در این نقاط واقع شده است، منازل مسکونی مردم را به مراحل پایانی برسانیم. وی گفت: در همین زمینه تاکنون 31 هزار تُن سیمان رایگان و بیش از 117 میلیارد تومان کمک بلاعوض نیز بین مردم سیل‌زده استان توزیع شده است.
مدیرکل بنیادمسکن استان ادامه داد: 99 درصد واحدهای تخریبی در روستاهای استان به بانک‌ها معرفی شده‌اند که این میزان در شهرها حدود 77 درصد است.
اختصاص ۱۵۰ میلیارد ریال برای تکمیل محور آزادشهر به سمنان
۱۵۰ میلیارد ریال برای تکمیل محور آزادشهر به استان سمنان اختصاص یافت.
مدیرکل راه و شهرسازی استان گلستان ضمن اعلام مطلب فوق گفت: بیش از ۱۵۰ میلیارد ریال اعتبار ملی و سفر رییس جمهور، برای تکمیل محور آزادشهر استان گلستان به شاهرود استان سمنان اختصاص یافته است.
حسین محبوبی اظهار داشت: محور آزادشهر به شاهرود به طول 65 کیلومتر در دست تعریض و احداث است و این محور مسیر ترانزیت استان و راه اصلی استان گلستان به استان سمنان و شهر شاهرود محسوب می‌شود.
مدیرکل راه و شهرسازی استان گلستان با بیان اینکه این پروژه از سال گذشته آغاز شده و در حال حاضر 3 پیمانکار در این مسیر مشغول به فعالیت هستند، ادامه داد: پیمانکار نخست این پروژه در محدود آزادشهر تا نوده خاندوز در بحث تعریض محور و احداث 4 دوربرگردان در این محور فعالیت می‌کند و 5 میلیارد تومان اعتبار در اختیار پیمانکار به این منظور قرار گرفته است.
وی افزود: قطعه دوم با اعتبار بیش از 30 میلیارد تومان در اختیار پیمانکار قرار گرفته که بحث ترانشه‌برداری، تعریض و احداث دیواره حاشیه رودخانه‌ها را دنبال می‌کند و پیمانکار در محور آزادشهر به شاهرود پیشرفت خوبی داشته است. مدیرکل راه و شهرسازی استان گلستان تاکید کرد: قطعه سوم با اعتبار بیش از 25 میلیارد تومان در اختیار پیمانکار قرار گرفته و نزدیک به 10 کیلومتر در انتهای مسیر 30 کیلومتری این پروژه را شامل می‌شود که با پیمانکاران انعقاد قرارداد شده و پیمانکار در این مسیر در حال فعالیت است.
کمک 281.5 میلیاردی صندوق توسعه ملی
 برای حفاظت و احیای منابع طبیعی گلستان
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری گلستان از اختصاص ۲۸۱ میلیارد و ۵۶۵ میلیون ریال از اعتبارات صندوق توسعه ملی برای اجرای طرح‌های آبخیزداری، حفاظتی و جنگل‌کاری و غیره به استان خبر داد.
ابوطالب قزلسفلو اظهارداشت: امسال 281 میلیارد و 565 میلیون ریال از اعتبارات صندوق توسعه ملی برای کمک به اجرای طرح‌های مختلف به منابع طبیعی استان اختصاص یافته است.
وی با بیان اینکه بیشترین اعتبارات مربوط به فعالیت‌های آبخیزداری است، گفت: برای این بخش 225 میلیارد و 650 میلیون ریال اعتبار پیش‌بینی شده است که شامل انجام مطالعات و اجرای سازه‌های آبخیزداری از جمله سازه‌های سنگی ملاتی، بندخاکی، سرشاخه‌گیر، سازه‌های گابیونی و غیره به حجم 41 هزار و 596 مترمکعب خواهد بود.
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان ادامه داد: پروژه حفاظت خاک نیز در حوزه آبخیز شاهکوه بالا در قالب احداث سازه گابیونی و سنگی ملاتی به حجم 2 هزار و 606 مترمکعب و با اعتبار 11 میلیارد و 500 میلیون ریال اجرا می‌شود. وی به اجرای طرح‌های بیولوژیک، بیومکانیک و مدیریتی در 8 حوزه آبخیز استان در قالب طرح‌های مرتع‌داری اشاره کرد و گفت: این طرح‌ها با اعتبار 19 میلیارد ریال و در 323 هزار و 629 هکتار از مراتع استان اجرایی خواهد شد. قزلسفلو اظهار داشت: اجرای دو پروژه جنگل‌کاری و تولید نهال به تعداد 55 هزار و 900 اصله نیز با اعتبارات صندوق توسعه ملی پیش‌بینی شده است.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی