جستجو

نماینده ولی فقیه در گیلان:
 
دوقطبی کردن جامعه حربه دشمن است
 
 
 

نماینده ولی فقیه در گیلان دوقطبی کردن جامعه را حربه دشمن برای ایجاد فاصله میان نسل‌های انقلاب عنوان کرد و گفت: دشمن دوقطبی کردن را از نخبگان جامعه اسلامی آغاز کرده است.
 آیت الله رسول فلاحتی در مراسم عزاداری رحلت پیامبر اعظم(ص) و شهادت امام حسن مجتبی(ع) که با حضور نیروهای مسلح مستقر در استان و مردم در مصلای امام خمینی(ره) رشت برگزار شد ضمن تسلیت ایام با اشاره به اینکه تمام بیانات مقام معظم رهبری در طول ۳۰ سال گذشته چراغ راه انقلاب بوده است، اظهار کرد: رهبر معظم انقلاب مسیر حرکت انقلاب و نظام را
ترسیم کرده‌اند.
وی به حضور و جایگاه نیروهای مسلح در برقراری امنیت و ثبات در کشور اشاره کرد و افزود: نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران اهل فهم و بصیرت بوده و براساس گفتمان فرمانده کل قوا برای تحقق آرمان‌ها و اهداف انقلاب حرکت می کنند.
امام جمعه رشت با بیان اینکه ایجاد تمدن اسلامی براساس سنت نبوی مهم‌ترین هدف انقلاب اسلامی است، گفت: قانون اساسی ایران که پیش از انقلاب برگرفته از قانون کشور بلژیک بود بعد از پیروزی انقلاب بر اساس قرآن و سنت تصویب شد که این موضوع سبب هراس دشمنان شده است.
وی با اشاره به توطئه‌های مختلف استکبار جهانی علیه نظام مقدس اسلامی، تصریح کرد: دشمن به دنبال ایجاد فاصله بین نسل اول و نسل‌های بعدی انقلاب بوده و هست زیرا می‌داند انتقال فرهنگ رفتاری و گفتاری نسل اول انقلاب به نسل‌های بعدی زمینه نابودی استکبار را فراهم می کند. آیت الله فلاحتی در ادامه دوقطبی کردن جامعه را یکی از راهکارهای دشمنان برای ایجاد فاصله بین نسل‌ها عنوان و بیان کرد: دشمن دوقطبی کردن را از نخبگان جامعه اسلامی آغاز کرد و به دنبال این است تا با ایجاد این فاصله سبب تغییر در محاسبات راهبردی نظام اسلامی توسط نخبگان شود.
وی با بیان اینکه هدف دشمن ایجاد تزلزل بین نخبگان جامعه بر مبنای اصول و ارزش‌های انقلاب اسلامی است تا سبب تشدید اختلاف و دو دستگی بین جامعه و حکومت شود، افزود: نمونه‌ این توطئه دشمن را می توانیم در جریان فتنه سال ۸۸ مشاهده کنیم.
امام جمعه رشت عدم پاسخگویی به مردم به دلیل نبود مدیریت درست را یکی از نتایج همین دوقطبی کردن جامعه دانست و ادامه داد: دشمن تلاش می کند تا با دو قطبی کردن جامعه از ایجاد تمدن سازی اسلامی جلوگیری کند.
وی تأکید کرد: کسی که در مسیر تمدن سازی مسئولیتی را قبول می‌کند باید مجاهدانه کار کرده و دست و چشمی پاک داشته باشد و برای تحقق این هدف بزرگ در خط مقدم مبارزه با دشمن قرار گیرد.
آیت الله فلاحتی با تأکید بر اینکه جمهوری اسلامی ایران دارای نیروی انسانی غنی است، تصریح کرد: آحاد جامعه برای رسیدن به اهداف نظام اسلامی دارای وظایفی هستند که گوش دادن به هشدارهای رهبر معظم انقلاب در مسیر تحقق این آرمان‌ها و همچنین بصیرت افزایی از جمله این وظایف است.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی