جستجو

رییس‌کل دادگستری مازندران:
 
۹۰ درصد ابلاغ‌های دستگاه قضایی مازندران الکترونیکی شد
 
 
 

حجت‌الاسلام صادق اکبری با اشاره به کاهش زمان رسیدگی به پرونده‌ها در دستگاه قضایی استان گفت: ۹۰ درصد ابلاغ‌های دستگاه قضایی مازندران الکترونیکی شد.
وی در مراسم تودیع و معارفه سرپرست دادگاه‌های تجدیدنظر مازندران به حجم بالای پرونده‌ها، وجود پرونده‌های مسن و کمبود شعب در دادگاه‌های تجدیدنظر  استان اشاره کرد و اظهار داشت: در راستای کوتاه کردن زمان دادرسی و بهبود دقت و سرعت در کار، شعب دادگاه‌های تجدیدنظر از 31 شعبه به 36 شعبه افزایش یافت.
وی با اشاره به حساسیت و مسئولیت خطیر محاکم تجدیدنظر و جایگاه و مسئولیت قضات پر تلاش آن افزود: باید در این مسئولیت به عدالت‌محوری و حق‌طلبی که خواسته مهم نظام مقدس جمهوری اسلامی است اهتمام خاص داشته باشیم.
رییس‌کل دادگستری مازندران به اخلاق‌مداری اشاره و تصریح کرد: با ید با تمام کمبود‌هایی که به‌واسطه تراکم پرونده‌ها در دستگاه قضایی متوجه قضات است در رفتار با مردم و مراجعان به دستگاه قضایی با حسن خلق رفتار کنیم زیرا اخلاق‌مداری می‌تواند موجب تغییر نگرش مردم به دستگاه قضایی شود.
اکبری  با بیان اینکه قوه قضاییه یکی از ارکان مهم نظام جمهوری اسلامی  است، افزود: همکاران قضایی باید با توجه به اهمیت کار در دستگاه قضایی، پشتکار، دقت، نفوذ ناپذیری، قاطعیت و رفتار مناسب با مراجعین را سرلوحه  کارخود قرار دهند.
وی افزود: در نیمه اول سال در دادگاه تجدید نظر شاهد آمار بالای رسیدگی به پرونده‌ها و کاهش اطاله دادرسی بوده و امیدواریم این روند ادامه یابد.
در این مراسم از زحمات حجت الاسلام موسوی‌ها سرپرست دادگاه‌های تجدید نظر مازندران تقدیر و علی غفاری به عنوان سرپرست جدید معرفی شد.

 

دستگیری محتکر دارو و لوازم پزشکی غیرمجاز در جویبار

 


میر محمود میرفیضی  از کشف ۱۲۰ میلیارد ریالی دارو و لوازم پزشکی و دستگیری محتکر دارو و لوازم پزشکی قاچاق و غیرمجاز در شهرستان جویبار خبر داد.
به گزارش  روابط عمومی نیروی انتظامی وی در تشریح این خبر، گفت: در اجرای طرح تشدید مبارزه با قاچاق کالا، ماموران پلیس امنیت عمومی شهرستان جویبار با انجام اقدامات اطلاعاتی موفق به شناسایی یک محتکر دارو و لوازم پزشکی قاچاق و غیرمجاز شدند.
فرمانده انتظامی استان مازندران، تصریح کرد: ماموران پس از هماهنگی‌های قضایی، در بازرسی از محل فعالیت متهم بیش از ۱۰۰ هزار قلم از انواع دارو، لوازم آرایشی و بهداشتی قاچاق و کمیاب  کشف کردند.
سردار میرفیضی، ارزش مجموع کالاهای قاچاق و همچنین احتکارشده توسط متهم از سوی کارشناسان را بالغ بر۱۲۰ میلیارد ریال عنوان کرد و گفت: محل مورد نظر پلمپ و متصدی این واحد صنفی پس از تشکیل پرونده به مرجع قضایی معرفی شد.
فرمانده انتظامی استان مازندران با اشاره به اینکه هدف از احتکار و قاچاق کالا ضربه به اقتصاد کشور، منفعت‌طلبی و سوء استفاده از نیاز مصرف کنندگان ارزاق و سایر نیازمندی‌های عمومی است، از مردم خواست که در صورت شناسایی محتکران و عاملان ایجاد ناامنی در نظام اقتصادی جامعه، مراتب را به مراجع قضایی و انتظامی اطلاع دهند.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی