جستجو

 
 
نمایشگاه «تاریخ مستطاب آمریکا» در رشت
 
 
 

نمایشگاه «تاریخ مستطاب آمریکا» به‌مناسبت گرامی‌داشت روز ملی مبارزه با استکبار، از ۴ لغایت ۹ آبان‌ماه جاری در مجتمع فرهنگی هنری خاتم‌الانبیا(ص) رشت دایر است.
این مجموعه نمایشگاهی برگرفته از کتاب تاریخ مستطاب آمریکا می‌باشد و شامل سه فصل است که یک فصل از آن درباره خود آمریکایی‌ها و تاریخ‌شان است.
فصل دیگر این مجموعه نمایشگاهی در خصوص آمریکا و «ماست» و فصلی هم به آمریکا و دیگران (غیر از ما!) اختصاص یافته است.
هدف از این مجموعه نمایشگاهی آموزش تاریخ نیست؛ بلکه روایت آن است. به همین دلیل هر آنچه که در این نمایشگاه مشاهده و خوانده می‌شود «مستند» است. یعنی منابع و اسنادش موجود است و هیچ مطلبی بدون سند نیامده است.
نمایشگاه «تاریخ مستطاب آمریکا» از ۴ لغایت ۹ آبان‌ماه ۹۸، صبح‌ها از ساعت ۹ تا ۱۳ و عصرها از ساعت ۱۶ الی ۱۹ در نگارخانه مارلیک مجتمع فرهنگی هنری خاتم‌الانبیا(ص) رشت دایر است.


برگزاری سومین دوره اختتامیه
طرح تلاوت نور در کانون فرهنگی هنری منتظران قائم(عج) خلیل شهر


سومین دوره اختتامیه طرح تلاوت نور با حضور رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی، شهردار و رییس شورای اسلامی خلیل شهر در مسجد صاحب‌الزمان(عج) برگزار شد.
«مسعود فلاح» یکشنبه مصادف با رحلت حضرت رسول اکرم و شهادت کریم اهل بیت حضرت امام حسن مجتبی(ع) در مراسم سومین دوره اختتامیه طرح تلاوت نور کانون فرهنگی و هنری منتظران قائم(عج) مسجد حضرت صاحب‌الزمان(ج) خلیل شهر، با بیان اینکه طرح تلاوت نور در سطح مساجد با قرائت یک یا دو صفحه از آیات قرآن کریم بعد از اقامه نماز جماعت اجرا می‌شود افزود: این طرح با استقبال بسیار خوب مردم مواجه شده است.
وی بسط و توسعه انس مردم با تلاوت قرآن و بهره‌مندی از مفاهیم والای کلام الهی را از اهداف طرح روزانه تلاوت نور عنوان کرد.
فلاح در ادامه ضمن تقدیر و تشکر از اهدای زمین در خلیل شهر برای ساخت مجتمع فرهنگی وهنری گفت: با هماهنگی‌های انجام‌شده سند مالکیت این زمین اهدایی به نام فرهنگ و ارشاد اسلامی اخذ شده و در آینده نزدیک مراسم کلنگ‌زنی احداث مجتمع فرهنگی و هنری خلیل شهر برگزار خواهد شد.
وی نیز از تخصیص اعتبار برای تعمیر کانون فرهنگی و هنری منتظران قائم(عج) در سال جاری خبر داد.


تاثیر گفتمان رضوی در رفع مشکلات

 


مدیرکل تبلیغات اسلامی مازندران، ترویج فرهنگ و گفتمان رضوی را در رفع مشکلات و آسیب‌های جامعه موثر دانست و جهان را تشنه معارف ناب اهل بیت (ع) دانست.
حجت الاسلام ناصرشکریان امیری در دیدار با هیأت‌های مذهبی شهرهای مازندران ضمن عرض تسلیت به مناسبت ایام سوگواری دهه آخر صفر و شهادت هشتمین اختر تابناک آسمان امامت و ولایت حضرت علی بن موسی الرضا(ع) و با اشاره به اهمیت گفتمان رضوی در جامعه، اظهار داشت : اشاعه فرهنگ و ترویج سیره و منش اهل بیت (ع) به ویژه فرهنگ ناب رضوی می‌تواند در رفع و کاهش بسیاری از مشکلات و معضلات اجتماعی و فرهنگی راهگشا باشد.
وی در ادامه با اشاره به حضور خیل مشتاقان و زائران حرم مطهر رضوی به ویژه هیئات مذهبی در دهه آخر صفر در جوار ملکوتی حضرت ثامن الحجج علی بن موسی الرضا(ع)، افزود: بهره‌گیری از آموزه‌های رضوی و شناخت ابعاد شخصیتی امام رضا(ع) می‌تواند تحول عظیمی در هر انسان دلداده‌ای ایجاد کند و این حضور میلیونی در بارگاه مطهر رضوی تجلی عشق و ارادت به ساحت مقدس اهل بیت(ع) به ویژه امام رضا(ع) است.
مدیرکل تبلیغات اسلامی مازندران در بخش دیگری از سخنان خود به عمر پربرکت امام هشتم شیعیان امام رضا(ع) اشاره و تصریح کرد: رفتارها، گفتارها و کردار امام رضا(ع) برگرفته از تعالیم اسلام ناب و قرآن کریم بود و ایشان بهترین الگو برای سبک زندگی اسلامی هستند که باید ابعاد شخصیتی ایشان و حتی حیات سیاسی ایشان برای جامعه تبیین شود.
این مسوول فرهنگی در بخش پایانی سخنان خود به مبارزه و مناظره‌های علمی و عملی امام هشتم شیعیان حضرت ثامن الحجج امام رضا(ع) با افکار منحرف و تبلیغات ضدشیعی در عصر خود اشاره و اظهار داشت: دوران حیات بابرکت امام رضا(ع) مصادف بود با برخی انحرافات و وجود برخی فرقه‌های منحرف عقیدتی که امام رضا(ع) برای تبیین عقاید درست اسلام و ابطال عقاید منحرفان به مبارزه برخاستند. /مهر

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی