جستجو

 
 
افزایش یک درصدی نزاع
 در 6 ماه نخست سال جاری
 
 
 

مديركل پزشكي قانوني مازندران، آمار معاینات انجام شده، 6 ماه سال جاری در استان را 13 هزار و 101 نفر اعلام کرد و گفت: این رقم در مقایسه با مدت مشابه سال قبل یک درصد افزایش داشت.
عباسی با اشاره به اینکه از این تعداد ذکر شده 8 هزار و 566 نفر مرد و مابقی زن هستند، افزود: بيشترين نزاع به ترتيب مربوط به شهرهاي ساري با عدد  2 هزار و 780، بابل با عدد یک هزار و 607 و آمل با عدد یک هزار و 358 نفر و كمترين موارد نزاع به ترتيب در شهرهاي عباس آباد با عدد 221 نفر ثبت شده است.
بر اساس آمار ارجاعی از مراکز استان، مرداد با 2 هزار و 336، شهریور با 2 هزار و 304، تیر با 2 هزار و 267 به ترتیب بیشترین و فروردین با 1 هزار و 895 کمترین مورد نزاع گزارش شده است.
مدیر کل پزشکی قانونی استان مازندران با تاكيد بر اينكه نزاع و درگيري بيشترين دليل مراجعه افراد به مراكز پزشكي قانوني است، تصريح كرد: بخش قابل توجهي از افراد به دنبال وقوع نزاع و درگيري از طرف مراجع قضايي و انتظامي به مراكز پزشكي قانوني ارجاع مي‌شود كه بر اساس نوع و ميزان آسيب ديدگي با توجه به قانون مجازات اسلامي براي آنان گواهي صادر مي‌شود.


پرواز رامسر به اصفهان  برقرار شد


پرواز مسیر اصفهان از فرودگاه شهرستان رامسر در غرب مازندران از امروز یکشنبه برقرار شد.
رییس فرودگاه رامسر، در این باره اظهار داشت:‌ پروازهای مسیر رامسر به اصفهان همه هفته در روزهای یکشنبه و چهارشنبه به وسیله هواپیماهای شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی به صورت رفت و برگشت انجام می‌شود.
ارشاد خاتمی افزود:‌ این پرواز در روز یکشنبه از ساعت ۱۰ و ۳۰ وارد فرودگاه رامسر می‌شود و ساعت ۱۱ و ۱۰ دقیقه هم به مقصد فرودگاه اصفهان پرواز می‌کند. وی گفت: همچنین پرواز روزهای چهارشنبه هم ساعت ۸ و ۵۵ دقیقه وارد فرودگاه رامسر می‌شود و ساعت ۹ و ۳۰ دقیقه این فرودگاه را به مقصد اصفهان ترک می‌کند.


۲۶ خدمت کمیته امداد گلستان الکترونیکی شد


مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان گلستان با هدف کاهش مراجعات حضوری و افزایش سرعت در خدمت‌رسانی از ارائه ۲۶ خدمت الکترونیکی این نهاد به مددجویان خبر داد.
اسکندر اسکندری اظهارکرد: این نهاد بر اساس برنامه‌ریزی‌های انجام‌شده برای تسریع در روند پذیرش خدمات، زمینه ارائه ۲۶ خدمت کمیته امداد استان گلستان را به صورت الکترونیکی فراهم کرده است.
وی افزود: مددجویان می‌توانند از طریق آدرس اینترنتی این نهاد با استفاده از رایانه شخصی، گوشی همراه و یا با مراجعه به دفاتر خدمات اینترنتی و درج کد ملی و شماره شناسنامه خود وارد سامانه شده و اقدام به ثبت و ارسال درخواست خود کنند.
اسکندری با بیان خدمات الکترونیکی حوزه مسکن گفت: ثبت درخواست تأمین هزینه مسکن، تأمین ودیعه و اجاره مسکن و بهسازی مسکن روستایی به صورت اینترنتی قابل انجام است.
وی اضافه کرد: پوشش خدمات بیمه درمانی، پوشش بیماری و کمک‌هزینه درمانی ازجمله خدمات الکترونیکی حوزه درمان است.
مدیرکل کمیته امداد استان گلستان با بیان ثبت الکترونیکی درخواست بخشودگی و استمهال تسهیلات هم عنوان کرد: مددجویان می‌توانند درخواست تسهیلات قرض‌الحسنه، کمک‌هزینه بازپرداخت تسهیلات و پرداخت وام دانشجویی خود را به صورت اینترنتی ثبت کنند. اسکندری یادآور شد: مددجویان برای دریافت خدمات مشاوره تحصیلی، ازدواج، روانشناسی و امور خانواده هم باید درخواست خود را به صورت الکترونیکی در سامانه کمیته امداد ثبت کنند. وی خاطرنشان کرد: کمک‌هزینه سفر زیارتی، خرید لوازم منزل و تأمین هزینه زندگی، کمک‌هزینه ازدواج و کمک‌هزینه به آزادی محکومان مالی و دیه نیز از درگاه اینترنتی کمیته امداد قابل‌ارائه است.


افزایش ۲۶ درصدی پروازهای گلستان


مدیرکل فرودگاه‌های گلستان از افزایش ۲۶ درصدی پروازهای گلستان در نیمه اول ۹۸ خبر داد.
علی متانت در این باره اظهارکرد: در راستای پاسخگویی به تقاضای هموطنان دو استان گلستان و سیستان و بلوچستان برای برقراری پرواز بین این دو استان، هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران مجددا مسیر پرواز تهران - گرگان - زاهدان - گرگان - تهران را برقرار کرد.
وی افزود: این پرواز در روزهای دوشنبه، سه شنبه و چهارشنبه از فرودگاه گرگان انجام می‌شود.
متانت با بیان اینکه این پرواز کانکشنی است ادامه داد: این پرواز از تهران حرکت کرده و به فرودگاه گرگان وارد می‌شود و سپس فرودگاه را به مقصد زاهدان ترک خواهد کرد.
وی تصریح کرد: پرواز برگشت هم از زاهدان به گرگان و سپس تهران انجام خواهد شد. متانت با بیان اینکه با این پرواز تعداد مسیرهای داخلی افزایش می‌یابد، گفت: فرودگاه گرگان دارای پروازهای منظم هفتگی به مقاصد تهران، مشهد و زاهدان بوده و افزایش تعداد پروازها در مسیر کیش و مشهد هم در دستورکار است.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی