جستجو

 
 
تشکیل گروه «دوست‌داران مازندران درسال ۱۴۵۰
 
 
 

مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری مازندران از تشکیل گروه دوست‌داران مازندران در سال ۱۴۵۰ خبر داد.
«حسین منفردی» از آغاز فعالیت انجمن علمی پدافند غیرعامل در استان خبر داد و اظهار داشت: این انجمن در بسیاری از شهرستان‌ها شکل گرفته است و به عنوان قوی‌ترین سازمان مدرن نهاد در حال فعالیت هستند.
وی استفاده از ظرفیت و توانمندی‌های حقیقی و حقوقی استان را از دیگر اقدامات بیان کرد و گفت: برای اولین اداره کل پدافند غیرعامل با یک برنامه و چشم‌انداز مدت، مازندران را در سال ۱۴۵۰ مورد بررسی قرار می‌دهد و گروه دوست‌داران مازندران در ۱۴۵۰ شکل گرفته است.
منفردی یادآور شد: مطالب به صورت تخصصی و پژوهشی در گروه فضای مجازی دوست‌داران مازندران در ۱۴۵۰ بررسی می‌شود، همچنین کمیته مشورتی صاحب‌نظران و خبرگان نیز تشکیل شده است.
مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری مازندران ادامه داد: در مجموع رتبه مازندران در کشور در حوزه پدافند غیرعامل رتبه سوم است و تاکنون ۱۴ کارگروه تخصصی فعال در استان تشکیل شده که کارگروه پولی و مالی و آموزش عالی از جمله آن‌هاست.
وی ادامه داد: تمام مخازن آب شرب استان با عنوان بانک اطلاعاتی جمع‌آوری شد و مسایل بیوتروریسم آن در حال بررسی است تا آب شرب استان از دیدگاه پدافند غیرعامل مصون شود.
منفردی همچنین از تهیه بانک اطلاعاتی مکان‌های اضطراری برای اسکان خبر داد و گفت: طبق این طرح، هر شهر پهنه‌بندی خواهد شد و اماکن اضطراری به مردم اطلاع‌رسانی می‌شود.
وی با اظهار این‌که طرح جامع پدافند غیرعامل در استان تهیه شده است افزود: این طرح در ساری و بابل دارای پیشرفت ۳۰ درصدی است و قرار است طرح شهرستانی در بابلسر و فریدنکنار نیز اجرایی شود.

 


توزیع ۵۰۰ کلاه ایمنی موتورسواری
در روستاهای مازندران


سرپرست اداره ایمنی و ترافیک اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای مازندران گفت: به منظور فرهنگ‌سازی تعداد ۵۰۰ عدد کلاه به صورت نمادین در روستاها بین موتورسواران توزیع شد.
«ناهید شهرامی‌نیا» اظهار داشت: با توجه به اقبال مردم به خصوص جوانان به استفاده از موتورسیکلت به علت ارزانی و سهولت استفاده، طرح ارتقای ایمنی تردد موتورسواران در سال‌های اخیر در دستور کار این اداره کل قرار گرفته است.
شهرامی‌نیا ضمن اشاره بر شناسایی روستاهایی که بیشترین تصادفات راکبین موتورسوار را داشته، تصریح نمود: اقدامات فرهنگی با محوریت آموزش اصول و مقررات ایمنی عبور و مرور در ۶ ماهه اول سال جاری در ۳۴ روستا با حضور کارشناسان خبره در زمینه تصادفات اجرا شد. وی خاطرنشان کرد: با عنایت به لزوم تدوام اقدامات فرهنگی در اثربخشی آن و تسری در بطن جامعه، این طرح با توزیع بیش از ۱۰۰۰ کلاه ایمنی و شبرنگ آشکارسازی جهت نصب بر بدنه موتورسیکلت در ۶ ماهه دوم سال اجرا خواهد شد.

 


 کربلایی شدن 10هزار مازندرانی


مدیر حج و زیارت مازندران از اعزام بیش از ۱۰هزار نفر در قالب کاروان‌های مختلف به عتبات عالیات تا قبل از اربعین حسینی امسال خبر داد.
«سید حبیب الله ساداتی» شمار زائران اعزام‌شده به عتبات عالیات را از ابتدای سال تا قبل از پیاده‌روی اربعین حسینی، ۱۰هزار و ۵۵۷ نفر در قالب کاروان‌های مختلف بیان کرد.
وی با بیان این که همچنین ۱۱۴ هزار و ۸۶۳ نفر برای شرکت در پیاده‌روی اربعین حسینی در سامانه سماح ثبت‌نام کردند افزود: این تعداد نسبت به ۵۱ هزار نفر سال قبل رشد بیش از دو برابر داشته است. ساداتی یادآور شد: زائران اربعین حسینی در قالب ۶۷ هزار  و ۱۸۰ گروه به کربلای معلی اعزام شدند که شامل گروه‌های دو نفره و بالاتر بوده است.


 کمک‌هزینه اسکان برای خانواده‌های سیل‌زده چادرنشین گمیشان


فرماندار گمیشان با اشاره به ادامه اسکان ۳ خانوار سیل‌زده این شهرستان در چادریاد آور شد که این افراد تا زمان تحویل مسکن کمک‌هزینه اسکان یا اجاره مسکن دریافت می‌کنند.
«احمد دستمرد» روز چهارشنبه هنگام سرکشی از نحوه توزیع اقلام اهدایی به سیل‌زدگان گفت: احداث خانه های تخریب شده این خانوارها با جدیت در دست انجام است و ماه آینده آماده بهره‌برداری است. وی گفت: در سیل، ۲ هزار و ۹۸۷ واحد مسکونی گمیشان دچار آسیب و نیازمند مرمت شد که از این تعداد، یک هزار و ۹۴۰ واحد تعمیر و به مالکان تحویل داده شد و کار تعمیر مابقی واحدها نیز همچنان ادامه دارد.  فرماندار گمیشان افزود: در میان خانه‌های آسیب‌دیده، ۸۵۵ واحد به طور کامل تخریب و نیازمند نوسازی بود که از این تعداد ۶۹۶ واحد پی‌کنی شده و برخی از واحدها نیز به مرحله بهره‌برداری رسیده است.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی