جستجو

 
 
پدافند غيرعامل عنصری حياتي
 در تصويب پروژه‌هاي حمل و نقلي
 
 
 

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای مازندران در مانور بزرگ عملیات جاده‌ای که به صورت نمادین به مناسبت هفته پدافند غیرعامل در شهرستان قائمشهر در تاریخ 9 آبان ماه برگزار شد، تأکید کرد که امروزه بحث پدافند غير عامل به عنوان يك عنصر حياتي در تصويب پروژه‌هاي حمل و نقلي نقش بسيار مهمي
 ايفا مي‌نمايد.
مهندس عباسعلی نجفی هدف از اجرای این مانور را سنجش میزان آمادگی و تعیین مشکلات، نواقص و عوامل موثر در حضور به موقع و موثر عوامل صحنه تصادفات توسط دستگاه‌های درگیر در امداد رسانی جاده‌ای و پیشگیری از تهدیدات و افزایش امنیت جان انسان‌ها در بالاترین سطح ممکن اعلام کرد.
وی خاطرنشان کرد: مازندران از جمله استان‌هايي است كه در تمامي بخش‌هاي حمل و نقل اعم از هوايي ـ ريلي ـ جاده‌اي و دريايي صاحب امتياز بوده، از اين رو شرايط زيرساخت پدافند غير عامل در اين استان داراي اهميت و ويژگي خاص مي‌باشد از این رو این مانور توسط عوامل اجرایی اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای و مشارکت دستگاه‌های امدادی برگزار شد.
مهندس نجفی افزود: وجود منابع طبيعي در اين استان اعم از دريا ـ جنگل ـ دشت و ... و همچنين تردد بالاي گردشگر و مسافر در محورهاي استان و حجم بالاي ترافيك از جمله مواردي است كه ارزش و اهميت كارگروه پدافند غيرعامل را در مازندران در جايگاهي خاص و مهم قرار مي‌دهد به دلیل همین اهمیت در ساعت11 صبح به صورت فرضی با گزارش تصادف جرح و فوتی از سوی مردم حاضر در صحنه شروع و با حضور آخرین دستگاه درگیر در امداد جاده‌ای به مدت یک ساعت برگزار شد.

 


ثبت۱۶۵ عرصه وقفی
در حوزه سلامت مازندران


مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران در مراسمی که همزمان با دهه وقف و در راستای اجرای امینانه نیت واقف از محل موقوفه محمدباقر تاجرساروی چندین دستگاه تجهیزات پزشکی و درمانی به ارزش ۵ میلیارد و ۳۰۰میلیون ریال اهدا شد، اعلام کرد که از165 عرصه وقفی ۲۵ هزار پلاک مربوط به محمدباقر تاجر ساروی است که در صورت احیا کامل آن همه نیازهای درمانی بیمارستان امام خمینی(ره) ساری مرتفع می‌شود.
حجت الاسلام ابراهیم حیدری اضافه کرد: در سطح استان مازندران ۱۶۲ عرصه وقفی در حوزه سلامت در جهت نیت واقفان قرار دارد که بخشی از این موقوفات برای تامین تجهیزات مراکز درمانی اختصاص پیدا کرده است.
حجت‌الاسلام حسین روحانی‌نژاد مسوول امور استان‌های سازمان اوقاف کشور در مراسم بهره‌برداری از تجهیزات و لوازم درمانی بیمارستان امام خمینی(ره) ساری از محل موقوفه مرحوم حاج محمدباقر تاجر ساروی اظهار کرد: یکی از اقدامات بسیار مناسب در وقف تامین نیازمندی‌های درمانی مردم از محل موقوفات است.
وی با اشاره به خدمات ارزنده‌ای که از محل موقوفه مرحوم محمدباقر تاجر ساروی به مراجعه کنندگان به بیمارستان امام خمینی(ره) ارائه می‌شود، تصریح کرد: این واقف خیراندیش اموالش را در راه رضای خدای انفاق کرده و قطع به یقین مورد توجه حضرت باری تعالی قرار دارد.


مرگ ۶۸ موتورسوار در 6 ماهه سال جاری
در مازندران


در 6 ماهه سال جاری ۶۸ نفر (۶۵ مرد و ۳ زن) موتورسوار‌ها در حوادث ترافیکی استان جان خود را از دست دادند که این رقم در مقایسه با مدت مشابه سال قبل ۳ درصد کاهش داشت.
مدیرکل پزشکی قانونی بابل ضمن اعلام خبر فوق گفت: با تعداد ۱۴ نفر، بهشهر با ۱۲ و ساری با ۸ مورد بیشترین و شهرستان نکا با یک نفر کمترین تلفات موتورسوار را دارند.
 علی عباسی تصریح کرد: بر اساس گزارش ارجاعی از مراکز مازندران، ماه‌های خرداد با ۲۱ و مرداد با ۱۲ فوتی بیشترین و فروردین با ۶ مورد فوتی کمترین ماه گزارش شده است.
مدیرکل پزشکی قانونی مازندران با اشاره به آمار مراکز استان خاطرنشان کرد: بیشترین گروه سنی که مرگ موتورسوار‌ها در آن اتفاق افتاده، گروه سنی ۱۱ تا ۲۰ سال با آمار ۱۵ فوتی و کمترین گروه سنی کمتر از ۱۰ سال با یک فوتی به ثبت رسید.
عباسی گفت: بیشترین برخورد موتور سوار با ۳۰ مورد سواری، ۱۲ مورد با کامیون، وانت‌بار ۱۰ مورد، برخورد با شی ثابت ۶ مورد، واژگونی ۵ مورد، موتور ۴ مورد و ماشین کشاورزی یک مورد گزارش شده است.
 وی با اشاره به فوت تعداد ۴۹ نفر (۷۲ رصد) از موتورسوار‌ها در محور برون شهری و راه روستایی و ۱۹ مورد هم محور درون شهری افزود: از کل
فوت شدگان ۴۴ نفر دربیمارستان و ۲۴ نفر هم در محل حادثه جان خودر را از دست دادند.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی