جستجو

با پیگیری‌های مجدّانه حجت الاسلام بهرامی رییس اداره اوقاف آمل صورت گرفت؛
 
بهره‌برداری از موقوفه پاساژ امام رضا (ع) آمل
 پس از حدود دو دهه
 
 
 

آمل/ مهدی غلامی/


پاساژ تجاری و خدماتی امام رضا (ع) از موقوفه مسجد امام رضا (ع) آمل  پس از وقفه حدود 18ساله در بهره‌برداری از آن با پیگیری‌های حجت الاسلام بهرامی رییس اداره اوقاف و امورخیریه ساختمان آن تکمیل و به طور کامل افتتاح شد.
آیین افتتاح پاساژ امام رضا(ع) آمل با حضور حجت الاسلام حیدری مدیرکل اوقاف و امورخیریه مازندران، حجت الاسلام مرتضوی امام جمعه آمل، حجت الاسلام بهرامی رییس اداره اوقاف و امورخیریه شهرستان آمل و برخی مدیران شهرستانی برگزار شد.
مدیرکل اوقاف وامورخیریه مازندران درآیین افتتاح پاساژ امام رضا(ع) و علت تاخیر و فرایند اجرای آن  گفت: علت تاخیر در تکمیل و ساخت پاساژ امام رضا(ع) آمل، وجود برخی مشکلات قانونی و اداری بوده که با پیگیری‌های جدی و تلاش بی‌وقفه حجت الاسلام بهرامی رییس اداره اوقاف و امورخیریه شهرستان و شهرداری آمل خوشبختانه به ثمر نشست و این مجموعه تجاری که قطعا باعث رونق کسب و کار دراین منطقه خواهد شد، تکمیل و بهره‌برداری شد.
حجت الاسلام ابراهیم حیدری افزود: این مجموعه تجاری در زمینی به مساحت 2600 مترمربع در دو طبقه ساخت شده و برای ساخت و تجهیز 51 واحد آن تاکنون بیش از 500 میلیون تومان هزینه شده است. وی ادامه داد: با افتتاح این مجموعه مشکلات حقوقی برای بهره‌برداری این پاساژ نیز برطرف و بدون مشکل به فعالیت‌های کسب وکار خود ادامه خواهند داد.

 ساخت مجتمع تجاری مسکونی
در موقوفه " ملا مهدی کفان"
همچنین با حضور مدیرکل اوقاف وامورخیریه مازندران ساخت مجتمع تجاری ومسکونی در موقوفه " ملا مهدی کفان" در بلوار شهید امین طبرسی آمل آغاز شد. حجت الاسلام حیدری درخصوص این بنای وقفی نیز گفت: این بنا در زمینی به مساحت 280 متر مربع تجاری و 6 واحد مسکونی با اعتبار و تسهیلات حدود 4 میلیاردتومانی در مدت 24 ماهه ساخته خواهد شد.

شهرستان آمل سومین شهر مازندران
از نظر بیشترین تعداد موقوفات
رییس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان آمل هم درگزارشی از وضعیت موقوفات این شهرستان گفت: شهرستان آمل از لحاظ تعداد موقوفات سومین شهر در مازندران است که تعداد موقوفات آن حتی از برخی استان‌های کشور نیز بیشتر می‌باشد.
حجت الاسلام محمد هادی بهرامی  افزود: وجود امام‌زادگان واجب التعظیم در شهرستان آمل نشان از ارادات و دینداری مردم این شهرستان نسبت به خاندان عصمت و طهارت دارد.
وی یادآورشد: در شهرستان آمل 1268 موقوفه وجود دارد که از این تعداد 1171 موقوفات متصرفی با تعداد رقبات 17466 و تعداد 94 موقوفه غیرمتصرفی با تعداد رقبات 19750 و تعداد 3 موقوفه اشتراک التولیه به تعداد 6 رقبه
وجود دارد. رییس اداره اوقاف وامورخیریه آمل همچنین به وجود مقابر و آستان مقدس 99 امام‌زاده و بقعه متبرکه در سطح این شهرستان اشاره کرد وادامه داد: تعداد 452 مسجد، 134 حسینیه، 10 فاطمیه، 4 زینبیه، 140 تکیه، 4 دارالقرآن، 3 مدرسه علوم دینی و 12 گلزار شهدا و قبرستان وجود دارد که بزرگترین گلزار شهدای مازندران در جوار امام زاده ابراهیم قرار دارد.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی