جستجو

انتقاد سرپرست پایگاه میراث جهانی
 باغ عباس‌آباد بهشهر؛
 
فقدان مطالعات منسجم درباره
معماری صفوی در مازندران
 
 
 

سرپرست پایگاه میراث جهانی باغ عباس‌آباد بهشهر تصریح کرد که تاکنون مطالعات منسجم و هدفمند برای شناخت معماری و شهرسازی عصر صفوی در استان صورت نگرفته است.
سید رحیم موسوی از برگزاری نشست تخصصی پیدایش، ساختار، سیرتحول و ویژگی‌های معماری و شهرسازی عصر صفوی در مازندران، خبرداد و با اشاره به وجود معماری و شهرسازی عصر صفوی در مازندران گفت: تاکنون بررسی و مطالعات منسجم و هدفمند در راستای شناخت کامل این شیوه معماری و شهرسازی در مازندران، صورت نگرفته است.
وی با اشاره به برگزاری این نشست با هدف تمرکز مطالعات عصر صفوی، گردهمایی محققان معماری و شهرسازی این دوره و ارتقا و تبادل دانش میان آنها گفت: نگاهی جامع با رویکردهای حفاظت و مرمت، معماری و شهرسازی، باستان شناختی و تزیینات وابسته به معماری، از برنامه‌های این نشست تخصصی خواهد بود.
موسوی افزود: این نشست با حضور محققان برجسته و صاحب نظر استان و کشور در روز چهارشنبه، ٢٩ آبان ٩٨ ساعت ٩ صبح در پایگاه میراث جهانی باغ عباس‌آباد بهشهر برگزار خواهد شد.

 

برگزاری نمایشگاه ششمین جشنواره بین‌المللی عکس خیام در نوشهر

 


نمایشگاه ششمین جشنواره بین‌‌المللی عکس خیام در گالری آنسو نوشهر با هدف گفت‌وگوی بصری میان عکاسان به نمایش گذاشته شد.
داود اکبرزاده مدیریت این نمایشگاه با بیان اینکه این جشنواره هر ساله توسط کلوپ عکس فوکوس برگزار می‌شود، اظهار کرد: کیفیت عکس‌ها توسط فدراسیون جهانی عکاسی ۵ ستاره که بالاترین کیفیت جشنواره‌های عکاسی در جهان بوده تشخیص داده می‌شود.  وی تصریح کرد: در این نمایشگاه ۱۲۱ اثر برگزیده از میان ۱۳ هزار و ۴۰۹ عکس از ۹۵۱ هنرمند عکاس شرکت‌کننده از ۵۰ کشور جهان در معرض دید علاقه‌مندان قرار گرفته است.
 اکبرزاده خاطرنشان کرد: در سال ۲۰۱۸ بیش از ۶۰۰ جشنواره زیر نظر فیاپ (فدراسیون بین المللی هنر عکاسی) و همچنین ۵۰۰ جشنواره زیر نظر PSA فدراسیون عکاسی آمریکا برگزار شد و جشنواره خیام یکی از این جشنواره‌های بین المللی عکاسی است.  وی با اشاره به اهداف جشنواره بین‌المللی عکس خیام بیان کرد: این جشنواره با هدف گفت‌وگوی بصری میان عکاسان شکل گرفته است و توسط خانه هنر خیام و کلوپ عکس فوکوس برگزار می‌شود، دارای مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و مجوز فیاپ (فدراسیون بین المللی هنر عکاسی) بوده که استاندارد‌های فیاپ را رعایت می‌کند.
 مدیریت نمایشگاه بین‌المللی عکس خیام یادآور شد: سیاست برگزارکننده از ابتدا برگزاری جشنواره‌ای با کیفیت بوده و توانسته است جزو معدود جشنواره‌های بین‌المللی قرار گیرد که توسط فیاپ ۵ ستاره ارزش‌گذاری شده است.
وی خاطرنشان کرد: برگزاری همایش‌ها و جشنواره‌های یک یا چند روزه که در طول سال برگزار می‌شود تنها صرف هزینه‌هایی است که خروجی برای توسعه شهری ندارد، اما فقط با یک کتاب عکس از یک جشنواره می‌توان یک صنعت، شهر یا کشور را به تمام دنیا معرفی کرد.
 گفتنی است: نمایشگاه جشنواره عکس خیام روز جمعه ۱۰ آبان افتتاح شد و تا ۱۷ آبان در نوشهر، بلوار امام رضا، شهرک مدرس، مدرس ۲۰ گالری آنسو در معرض دید علاقه‌مندان قرار دارد.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی