جستجو

 
 
انتقاد مدیر کل تبلیغات اسلامی گلستان
 از افزایش تعطیلات در کشور
 
 
 

مدیر کل تبلیغات اسلامی گلستان از تعطیلی ادارات و سایر بخش‌ها در روز پنجشنبه انتقاد کرد و آن را باعث کاهش بهره‌وری دانست.
«نورالله ولی نژاد» اظهارکرد: اخیرا کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی تصویب کرده است که ادارات در روزهای پنج‌شنبه تعطیل و کسری ساعت کاری در روزهای شنبه تا چهارشنبه توزیع و ساعات کاری اداری به جای ساعت ۱۴.۱۵ تا ساعت ۱۵.۳۰ ادامه داشته باشد.
وی با بیان این که چند نکته حایز اهمیت در این خصوص وجود دارد، افزود: کشور ما از جمله کشورهای پرتعطیلات در مناسبت‌ها است به گونه‌ای که با محاسبه جمعه و مناسبت‌های ملی مذهبی بین ۷۵ الی ۷۶ روز در سال تعطیل و با اضافه پنج‌شنبه‌ها ۱۲۸ روز در سال می‌شود.
ولی‌نژاد ادامه داد: در شرایط فعلی کار در روزهای پنج‌شنبه کم‌رونق است تحقیقاً با حذف پنج‌شنبه این کم رونقی به چهارشنبه منتقل می‌شود و لذا کار در چهارشنبه‌ها مثل پنج شنبه‌های فعلی رنگ می‌بازد.
وی اضافه کرد: هر چند بخشی از مردم از فرصت تعطیلات هفتگی بیشتر استقبال می‌کنند ولی اکثریت مردم متحمل ضرر و زیان خواهند شد به دلیل این که کارهای اداری کارمندان یک روز کاهش ولیکن در نهایت دو روز در هفته کارهای اداری مردم روی زمین خواهد ماند.
ولی‌نژاد گفت: تجربه نشان داده است بعدازظهرها، مراجعات مردم به ادارات به حداقل رسیده و تلاش کارمندان هم کاهش پیدا می‌کنند بنابراین افزایش ساعت کار روزانه در بعدازظهرها عملا ابتر می‌ماند.
وی عنوان کرد: براساس قانون، تعهدات دینی و اخلاقی، کارمندان باید به مردم خدمات بیشتری را ارایه کند لذا با تعطیلات پنج‌شنبه‌ها و عدم بهره‌وری مفید در ساعات عصر تحقیقا مردم را از خدمات بیشتر محروم و بر نارضایتی قشر خدمات گیرنده (عموم مردم) افزوده‌ایم.
ولی‌نژاد ادامه داد: عامه مردم از نظام اداری به دنبال کم‌کارآمدی و بهره‌وری پایین و اتلاف اوقات کاری و بعضا بروکراسی اداری ناراضی و منتقد هستند و یقینا با تعطیل پنج‌شنبه‌ها بر عصبانیت مردم خواهیم افزود.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی