جستجو

 
 
مشارکت مردم؛ مهم‌ترین ظرفیت برای تحقق اهداف پدافند غیرعامل
 
 
 

فرماندار ویژه گنبد کاووس در شرق استان گلستان بر ضرورت استفاده از مشارکت مردم برای تحقق اهداف پدافند غیرعامل از سوی ادارات و نهادهای دولتی تاکید و خاطرنشان کرد که بدون مشارکت مردم، تحقق اهداف این حوزه بسیار مهم ممکن نیست.
«عبدالقدیر کریمی» در مراسم صبحگاه مشترک نیروهای مسلح مستقر در گنبدکاووس که به مناسبت هفته پدافند غیرعامل در ستاد فرماندهی انتظامی این شهرستان برگزار شد، گفت: برای استفاده بهتر و بیشتر از ظرفیت و مشارکت مردم در تحقق اهداف پدافند غیرعامل بایستی همه ادارات و نهادهای نظام و دولت، نسبت به آگاهی‌بخشی و اطلاع‌رسانی به آنان اقدام کنند. وی افزود: رعایت مسایل حوزه پدافند غیرعامل فقط مربوط به مسایل نظامی نیست بلکه در همه بخش‌های اقتصادی، سیاسی، اجتماعی و فرهنگی نیاز به آگاهی‌بخشی به افراد جامعه برای مصون ماندن از خسارت حوادث و بحران‌های احتمالی و یا کاهش آسیب‌پذیری در این بخش‌ها داریم.
کریمی با قدردانی از تلاش‌های نیروهای مسلح برای تامین نظم، آرامش و امنیت کشور، استان و شهرستان، اضافه کرد: نیروهای مسلح نیز موظف‌اند در کنار حفظ آمادگی و اقتدار نظامی، از ظرفیت و مشارکت آحاد مختلف مردم برای تحقق اهداف پدافند غیرعامل به ویژه در حفظ نظم، آرامش و امنیت جامعه استفاده نمایند.
وی تصریح کرد: به برکت انقلاب اسلامی و منویات رهبران جمهوری اسلامی و نیز انجام صحیح وظایف از سوی نهادهای نظامی و امنیتی، علما و روحانیون و مسوولان و همچنین همراهی اقوام مختلف ساکن در گنبدکاووس، وحدت، همبستگی، آرامش و امنیت بسیار خوبی در شهرستان حاکم است که بایستی قدردان آن باشیم.

 


حضور اداره کل راه و شهرسازی استان مازندران در نمایشگاه دستاوردهای پدافند غیر عامل در  مازندران


اداره کل راه و شهرسازی استان مازندران در نمایشگاه دستاوردهای پدافند غیر عامل در استان با حضور دستگاههای زیر مجموعه وزارت راه از جمله هواشناسی، سازمان راهداری ، راه آهن و ...به مناسبت هفته پدافند غیرعامل حضور فعال خواهد داشت.
 محدثه یوسفی رئیس اداره مدیریت بحران و پدافند غیرعامل از پدافند غیر عامل به عنوان عامل ارتقای پایداری در بحران ها یاد کرد افزود : مازندران از جمله استانهايي است كه در تمامي بخشهاي حمل و نقل اعم از هوايي ـ ريلي ـ جاده اي و دريايي صاحب امتياز بوده ، از اين رو رعایت الزامات پدافند غير عامل در اين استان داراي اهميت و ويژگي خاص مي باشد. رییس اداره مدیریت بحران و پدافند غیرعامل تصريح كرد: وجود منابع طبيعي در اين استان اعم از دريا ـ جنگل ـ دشت و ... و همچنين تردد بالاي گردشگر و مسافر در محورهاي استان و حجم بالاي ترافيك از جمله مواردي است كه ارزش و اهميت كارگروه راه و شهرسازي پدافندغير عامل را در مازندران در جايگاهي خاص و مهم قرار مي دهد. محدثه یوسفی ضمن تشریح اهمیت پدافند غیرعامل در حوزه زیرساخت های مواصلاتی و مسکن و شهرسازی یادآور شد : با توجه به تاکیدات مقام معظم رهبری پدافند غیرعامل در اولویت اول طرح ها و پروژه های عمرانی و راهسازی قرار دارد و با انتخاب مشاور الزامات پدافند غیرعامل در قالب پروژه های مهم راهسازی درحال مطالعه می باشد . وی افزود: امروزه به غير از مقوله زيست محيطي بحث پدافند غير عامل نيز به عنوان يك عنصر حياتي در تصويب پروژه هاي حمل و نقلي نقش بسيار مهمي ايفاء مي نمايد.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی