جستجو

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان عنوان کرد
 
وجود یکهزارو 498 طرح نیمه‌تمام تولیدی و صنعتی در گیلان
 
 
 

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان ، وجود هزار و ۴۹۸ طرح نیمه‌تمام تولیدی و صنعتی با پیشرفت فیزیکی متفاوت ۱۰ تا ۹۰ درصد در سطح گیلان را تأیید کرد.
فرهاد دلق‌پوش اتمام و تکمیل طرح‌های نیمه تمام صنعتی را یکی از برنامه‌های اولویت‌دار دولت برای ایجاد اشتغال مستقیم در استان‌ها از جمله گیلان اعلام کرد و اظهار داشت: در حال حاضر هزار و 498 طرح نیمه‌تمام تولیدی و صنعتی با پیشرفت فیزیکی متفاوت در گیلان شناسایی شده است.
رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان کمک به واحدهای تولیدی و صنعتی نیمه تمام استان را مورد تأکید قرار داد و عنوان کرد: علاوه بر کارگروه رونق تولید و رفع موانع تولید، این سازمان در راستای برنامه دولت برای بهره‌برداری از پروژه‌ها و طرح‌های نیمه‌تمام با هدف ایجاد فرصت‌های شغلی جدید حمایت‌های لازم را به عمل می‌آورد.
دلق‌پوش پیشرفت فیزیکی طرح‌های تولیدی نیمه‌تمام گیلان را بین 10 تا 90 درصد اعلام کرد و بیان داشت: هدفگذاری برای ایجاد حدود 50 هزار شغل به صورت مستقیم در گیلان از جمله سیاست‌هایی است که دولت آن را با جدیت دنبال می‌کند و با کمک و همکاری سازمان صمت و دیگر دستگاه‌های مرتبط استان درصدد تحقق آن است. وی حمایت از کارآفرینی در سطح روستاهای استان گیلان که با مشارکت سه‌جانبه منابع طبیعی، سازمان جهاد کشاورزی و سازمان صمت گیلان اجرایی خواهد شد را نیز مورد تأکید قرار داد و اظهار داشت: طرح زراعت چوب یکی از طرح‌هایی است که در قالب اجرای برنامه کارآفرینی در مناطق روستایی پیگیری می‌شود.
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان از اعطای زمین مناسب برای زراعت چوب توسط منابع طبیعی به کسانی که علاقمند به فعالیت تولیدی در حوزه صنعت زراعت چوب هستند خبر داد و تصریح کرد: سازمان جهاد کشاورزی گیلان هم طبق توافقات به عمل آمده نقش سازماندهی این افراد جهت فعالیت در حوزه زراعت چوب را برعهده دارد.
دلق‌پوش تسهیل‌گری در حوزه بازرگانی چوب و فرآورده‌های تولیدی این حوزه را از جمله وظایف سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان برای توسعه کارآفرینی در استان خواند و گفت: کمک برای فرآوری، بسته‌بندی و یا معرفی تولیدات به واحدهایی که به این فرآورده‌های چوبی نیاز دارند نیز از دیگر تکالیف این سازمان است. رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان بر ضرورت بهره‌برداری مناسب از منابع و استفاده از جلگه‌ها و مناطق مناسب کشت صنعتی چوب در این استان تاکید کرد و با اشاره به حمایت از اجرای چنین طرح‌هایی ابراز داشت: کشت صنعتی چوب از جمله سیاست‌های حمایتی دولت برای توسعه چرخه اقتصاد محسوب می‌شود.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی