جستجو

معاون اسحاق جهانگیری تأکید کرد
 
امکان واردات چوب با پوست برای گیلان فراهم می‌شود
 
 
 

معاون هماهنگی نظارت اقتصادی و زیربنایی معاون اول رییس جمهوری در بازدید از چند واحد صنعتی که با حضور استاندار گیلان انجام شد، امکان واردات چوب با پوست برای گیلان بر فراهم شدن تأکید کرد.
سعید شیرکوند به رفع مشکل واحدهای صنعتی سلولزی و تولید کننده اوراق فشرده چوبی از طریق کشت صنعتی چوب و همچنین واردات چوب با پوست اشاره کرد و گفت: مشکلات به صورت دسته بندی شده در قالب یک پروژه تعریف و راهکار آن نیز به معاون رییس جمهوری پیشنهاد و ارسال می گردد تا در اسرع وقت اقدامات مرتبط انجام شود.
وی در ادامه خاطر نشان کرد: در راستای حل این مشکل برای برخی کارخانجات استان مازندران مجوز واردات چوب با پوست صادر شده است که با هماهنگی وزارت جهاد کشاورزی و سایر نهادهای مرتبط می توانیم این امکان را در چارچوب های قانونی برای گیلان نیز فراهم کنیم.
معاون هماهنگی نظارت اقتصادی و زیربنایی معاون اول رئیس جمهوری به فضای مناسب ایجاد شده جهت رشد و توسعه این صنعت در کشور اشاره نمود و گفت: با توجه به جلوگیری از قاچاق بی رویه محصولات لوازم خانگی خارجی و افزایش تعرفه گمرکی این محصولات، هم اکنون فرصت خوبی برای تولید لوازم خانگی ایرانی محسوب می شود.
شیرکوند در بخشی دیگر از سخنان خود در حاشیه بازدید از شرکت تولیدی پارس زرآسا، به فضای مناسب ایجاد شده جهت رشد و توسعه این صنعت در کشور اشاره نمود و گفت: با توجه به جلوگیری از قاچاق بی رویه محصولات لوازم خانگی خارجی و افزایش تعرفه گمرکی این محصولات، هم اکنون بهار تولید برای لوازم خانگی ایرانی محسوب می شود.
آرش فرزام صفت معاون امور اقتصادی استانداری گیلان از ممانعت ورود چوب خام با پوست بعنوان یک مشکل جهت فعالیت کارخانجات گیلان یاد کرد و تصریح کرد: متاسفانه شرط آفت زدایی و قرنطینه برای ورود و تامین مواد اولیه از خارج از کشور سد راه فعالیت تمام وقت کارخانجات گیلان شده است و واردات الوار با شرایط فعلی برای این صنایع صرفه اقتصادی ندارد.
وی با ابراز گلایه مندی از عدم ابلاغ شیوه نامه زراعت چوب در اراضی منابع طبیعی، اظهار داشت: مدتی است که آئین نامه زراعت چوب در سطح ملی مصوب شده ولی تاکنون به گیلان ابلاغ نشده است و خواستار تسریع ابلاغ آن و اجرای آن جهت تامین هرچه زودتر مواد اولیه کارخانجات سلولزی شد.
رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان گیلان نیز عدم برنامه مشخص منابع طبیعی و وزارت جهاد کشاورزی در بهره برداری از اراضی بلااستفاده را مشکلی برای زراعت چوب دانست و گفت: تاکنون برنامه ای برای این موضوع ارائه نکرده اند و به نظر می رسد عزم و اراده ای بر حل مشکل صنایع سلولزی از جانب وزارت جهاد وجود ندارد درحالی که آنها بخشی از این زنجیره تامین صنایع تبدیلی هستند. دکتر فرهاد دلق پوش با اشاره به اینکه بخشی نگری برخی از دستگاه های اجرایی برای رفع مشکلات صنعت با سال رونق تولید مغایرت دارد، گفت: در برخی مواقع حتی در برابر توسعه تولید و اشتغال؛ تقابل و مقاومت وجود دارد که انشاا… با پیگیری دکتر شیرکوند این مسئله در سطح کلان رفع و رجوع شود.

 


وضعیت بهداشت و درمان گیلان پایین‌تر از سیستان و بلوچستان است


رییس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس از پرداخت بیمه به جهت جبران هزینه درمان جانبازان کشور خبر داد و خواستار آن شد که یکی از برخوردهای سخت وزارت بهداشت باید ویزیت همزمان دو بیمار در مطب‌ها باشد.
علی نوبخت در نشست بررسی آخرین وضعیت حوزه بهداشت و درمان گیلان در سالن اجتماعات استانداری گیلان با بیان اینکه درگذشته ۵.۶ درصد پول حوزه بهداشت و درمان از تولید ناخالص ملی بوده، اظهار کرد: برای کاهش رنج بیمار‌داری در کشور نیاز است پول بیشتری به بخش درمان تزریق شود.
وی با بیان اینکه گروگان‌گیری اجساد مردم درگذشته، در بیمارستان‌ها بسیار ناخوشایند بود، افزود: پول تخصیص‌یافته از سوی دولت که از سایر بخش‌ها زده‌ شده و برای ارتقای سلامت هزینه می‌شد نیز کار نادرستی بود و مجدداً توسط مجلس اصلاح شد.
رییس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی با اشاره به طرح تحول سلامت و قوانین نوشته‌ شده در حوزه آن گفت: با اعتباری که اکنون مجلس برای وزارت بهداشت تکلیف کرده و هدف‌گذاری شده از ریخت‌وپاش‌های غیرضروری خودداری شده و کفاف بهداشت و درمان را می‌دهد. نماینده مردم تهران در خانه ملت با بیان اینکه برنامه‌ریزی‌های کلان بهداشت و درمان در کمیسیون بهداشت ریل‌گذاری شده، تصریح کرد: وزیر سابق بهداشت نتوانست تکلیف مجلس را با برنامه‌ریزی جدید کمیسیون بهداشت اجرایی کند و این تکلیف به وزارت بهداشت سپرده‌شده است. نوبخت وضع بهداشت و درمان گیلان را پایین‌تر از سیستان و بلوچستان برشمرد و بیان کرد: لازم است دولت به‌ویژه وزارت بهداشت و درمان توجه بیشتری به گیلان کند. وی با بیان اینکه بخشی از اختیارات نظام پزشکی به کمیته اخلاق پزشکی بیمارستان‌ها واگذار شده، گفت: یکی از برخوردهای سخت وزارت بهداشت باید ویزیت به هنگام دو بیمار در مطب‌ها باشد.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی