جستجو

شهردار زیرآب با توجه به بدهی ۲۰ میلیارد تومانی
شهرداری عنوان کرد:
 
الزام دستگاه‌های دولتی
  در پرداخت بدهی‌ به شهرداری
 
 
 

شهردار زیراب مبلغ بدهی شهرداری را ۲۰ میلیارد تومان که ۱۳ میلیارد تومان این بدهی مربوط به خسارت سیل ۹۴ است اعلام کرد.
سعید قلی‌نژاد، در رابطه با وضعیت شهرداری زیراب، گفت: شهرداری زیراب حدود ۲۰ میلیارد تومان بدهی دارد که از این میزان حدود ۱۳ میلیارد تومان مربوط به خسارت سیل سال ۹۴ است که پرونده آن هنوز باز بوده و هر روز بر مبلغ آن افزوده می‌شود و این در حالی است که بودجه سال ۹۸ شهرداری حدود ۱۲ میلیارد تومان بوده و از این میزان تاکنون ۳۶درصد محقق شده است. وی یکی از راهکارهای برای برون‌رفت از بدهی ۲۰ میلیاردی شهرداری زیراب را الزام دستگاه‌های دولتی در پرداخت بدهی‌هایشان به شهرداری عنوان کرد و افزود: ادارات برق، مخابرات، تعاونی روستایی، بیمارستان شهدا، منابع طبیعی، جهاد کشاورزی، هلال احمر و ثبت احوال از جمله ادارات بدهکار به شهرداری هستند و تنها بدهکاری اداره تعاون روستایی مبلغی حدود ۲میلیارد تومان است.
شهردار زیراب با اشاره به اعتبارات تخصیص یافته به سیل ابتدای سال، گفت: در این راستا، پل سیدمهدی حدود ۳۰درصد، کانال شهید غضنفری ۹۰درصد، دیواره حفاظتی سرخ‌کلا ۶۰درصد پیشرفت فیزیکی داشته و دیوار حفاظتی چندلا در حال شروع شده است.
وی با اشاره به اینکه بالغ بر ۲۵ نقطه شهر زیراب در سیل ابتدای سال دچار رانش شده است، خاطرنشان کرد: اما تا کنون اعتبار حوادثی برای آن تخصیص نیافته و با توجه به شروع بارش‌های پاییزی نیازمند اعتبارات استانی در این راستا هستیم. قلی‌نژاد با بیان اینکه فضای موجود شهرداری و بدهی‌های آن بر نوع درآمد پایدار آن اثرگذار است، افزود: ایجاد درآمد پایدار نیازمند هزینه است و از این رو، باید با توجه به توان شهرداری به طرح‌های مختلف اندیشید و در حال حاضر، با توجه به حال و هوای شهرداری احداث بازارچه میوه و تره‌بار و تبلیغات محیطی می‌تواند یکی از منابع درآمدی باشد. وی با اشاره به وضعیت موجود شهرداری بر وفاق و همدلی بیشتر تأکید کرد و با بیان اینکه در این وضعیت باید با توجه به داشته‌ها کار را به نحو احسن انجام داد، گفت: در این راستا، تصمیم بر این شد تا حداقل بتوانیم یکی از وظایف اصلی شهرداری که نظافت شهری است را با قوت بیشتری پیگیری کنیم و از این رو، کار نیروهای خدماتی به‌جای ۷ صبح از پنج صبح شروع شده و همچنین، با مشارکت مردمی به بهسازی کوچه‌های سطح شهر مبادرت ورزیم.

 

 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی