جستجو

 
 
محکومیت میلیاردی قاچاقچی فرآورده‌های نفتی در گلستان
 
 
 

مدیرکل تعزیرات حکومتی استان گلستان از محکومیت یک میلیارد و ۸۳۶ میلیون ریالی قاچاقچی فرآورده نفتی خبر داد.
حسین حسن‌پور اظهار کرد: پس از گزارش شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه استان گلستان علیه یک دلال نفتی در شهرستان گرگان برای قاچاق ۳۱ هزار لیتر فرآورده‌های نفتی شامل ۱۲ هزار لیتر نفت سفید و ۱۹ هزار لیتر نفت گاز، پرونده برای رسیدگی به اداره کل تعزیرات حکومتی ارسال شد.
حسن‌پور گفت: پس از اخذ نظریه کارشناسی و بررسی مدارک پرونده، رییس شعبه رسیدگی کننده تخلف را محرز و حکم به عرضه ۳۱ هزار لیتر فرآورده نفتی قاچاق و پرداخت یک میلیارد و ۸۳۶ میلیون ریال صادر کرد.


خسارت سیل اخیر گلستان
 به ۵۰ واحد مسکونی در نوکنده


سیل اخیر گلستان به ۵۰ واحد مسکونی در نوکنده خسارت زد.
مدیرکل بنیاد مسکن گلستان ضمن اعلام مطلب فوق و در حاشیه بازدید از مناطق سیل زده گلستان در جمع خبرنگاران اظهارکرد: با توجه به بارندگی‌های اخیر و جاری شدن سیلاب در سطح شهر نوکنده و روستاهای کهنه کلباد از توابع شهرستان بندرگز و برخی روستاهای شهرستان گرگان، کارشناسان ارزیاب بنیاد مسکن استان گلستان از دقایق اولیه در مناطق مورد نظر حاضر و خسارت های وارده را ارزیابی کردند.
محمدتقی زمانی‌نژاد افزود: طبق ارزیابی‌های صورت‌گرفته در مجموع ۵۰ واحد مسکونی نیازمند تعمیر شناسایی شد.


آبگرفتگی ۴ هزار هکتار مزارع
 و ۱۲۰ دامداری در گلوگاه


بر اثر سیل، 4 هزار هکتار اراضی کشاورزی و ۱۲۰ دامداری دچار آبگرفتگی شد و ۸۶ راس دام از بین رفت.
فرمانده سپاه گلوگاه ضمن اعلام مطلب فوق گفت: در ایام وقوع بحران و پس از آن کار سختی توسط سپاه و دیگر نیروهای بسیجی در مناطق سیل زده انجام شد و خوشبختانه سپاه در زمان وقوع سیل با حضور به موقع خود ضمن امید آفرینی برای مردم، تلاش کرد تا اقدامات در خور توجهی را ارائه کنند.‌
سرهنگ دوم پاسدار سید حسن یوسفی ضمن تشکر از تمامی تلاش‌ها و خدمات انجام شده توسط نیروهای بسیجی سپاه شهرستان گلوگاه در منطقه های سیل زده؛ اظهار داشت: متاسفانه طی وقوع سیل اخیر، ۴ هزار هکتار اراضی کشاورزی دچار آسیب و ۱۲۰ واحد دامداری دچار آب گرفتگی شد و همچنین ۸۶ راس دام از بین رفت.
فرمانده سپاه شهرستان گلوگاه در ادامه با اعلام اینکه ‌۵۰ دستگاه خودرو در این شهرستان آسیب دید؛ خاطرنشان کرد: بالغ بر ۳۵۰ میلیارد ریال جهت این خسارت برآورد چرا که در این میان ۱۱ مدرسه خسارت و سه مسجد دچار آبگرفتگی شد.
وی یادآور شد: وقوع سیل  در روستاهای مهدیرجه؛ ولمازو، سید محله، تیله نو، لمراسک، خورشید کلا، ریحان آباد، تیرتاش؛ یک روستا بالا دست و دو منطقه هشت تیکه و کوپچی محله و همچنین در داخل شهرستان دچار آب گرفتگی شدند.
این مقام مسؤول در ادامه با اشاره به تلاش بی‌شائبه بسیجیان اظهار کرد: ۱۰ دستگاه ماشین؛ یک دستگاه بیل بکو، ۴ دستگاه موتور تخلیه آب بالغ بر ۱۰۰ نفر با همت گروه جهادی و بسیجیان همیشه در صحنه تا الان به‌ کار گرفته شدند و تا الان توانستیم ۱۰ منزل را تخلیه، پاک سازی، تجهیز و اسکان انجام دهیم.


۱۴ هزار خانوار مددجوی مازندران در مناطق محروم ساکن هستند


۱۴ هزار خانوار شامل ۱۷ درصد از مددجویان تحت حمایت این نهاد در مناطق محروم ساکن هستند.
معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد مازندران ضمن اعلام مطلب فوق گفت: ۸۱ هزار خانوار در استان تحت حمایت کمیته امداد قرار دارند که ۱۴ هزار و ۹۴ خانوار تحت حمایت در مناطق محروم ساکن هستند.
محمد کوچکی اظهار داشت: پرداخت کمک معیشت، تامین وسایل ضروری زندگی، کمک هزینه ازدواج، وام قرض الحسنه، خدمات فرهنگی، کمک به ارتقای شاخص‌های بهداشتی، پرداخت حق بیمه تامین اجتماعی، ارائه خدمات حقوقی، پرداخت وام اشتغال، تعمیر، تکمیل و بازسازی مسکن، برگزاری اردوهای زیارتی از جمله خدماتی است که به مددجویان ساکن در مناطق محروم ارائه می‌شود.وی به ایجاد میز خدمت برای مددجویان تحت حمایت در مناطق محروم اشاره کرد و افزود: میز خدمت به منظور تکریم ارباب رجوع، تسهیل و تسریع در روند خدمت رسانی و پاسخگویی فعالانه به مددجویان تحت حمایت در این مناطق راه اندازی شد.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی