جستجو

عضو مجمع نمایندگان مازندران:
 
طرح استقلال غرب استان را با جدیت پیگیری می‌کنیم
 
 
 

نماینده مردم تنکابن، عباس آباد و رامسر در مجلس با اشاره به اعلام وصول طرح استان شدن غرب مازندران تاکید کرد که این مطالبه را با جدیت پیگیری می کنیم.
شمس الله شریعت‌نژاد  ضمن تایید خبر اعلام وصول طرح استان شدن مازندران غربی اظهار داشت : این طرح در حدود ۴ سال قبل به  دولت ارائه شده بود که دولت به‌دلیل آنکه برنامه‌ای برای تقسیمات کشوری در حال حاضر ندارد، زیر بار این طرح نرفت بنابراین از طریق مجلس اقدام کردیم.
 وی افزود: این طرح در مجلس اعلام  وصول شد و باید پس از طی مراحل ادارای و بحث و بررسی مشخص می شود که آیا مصوب می‌شود یا خیر.
شریعت نژاد در پاسخ به مخالفت نمایندگان شرق مازندران آن را طبیعی خواند و  گفت: همان‌طوری‌که ما نمایندگان غرب مازندران تلاش‌مان را برای احقاق مطالبه مردم به‌کار می‌گیریم، همکاران‌ ما در شرق استان نیز با توجه به نگاه و دیدگاه مردم حوزه انتخابیه‌شان باید نظر داده و اقدام کنند.
وی با بیان اینکه به جای مخالفت بهتر است مشکلات و  دلایل این استقلال‌طلبی در غرب مازندران آسیب‌شناسی شود، خاطرنشان کرد: نظام عادلانه بودجه‌ریزی  در کشور وجود ندارد و مازندران هم از این موضوع مستنثنی نیست و در این زمینه عدالت در غرب و شرق رعایت نمی‌شود و این یکی از صدها دلیل  مردم غرب مازندران برای استقلال‌طلبی است.  این نماینده مجلس درباره انتخاب نمک‌آبرود به‌عنوان مرکز استان مازندران غربی نیز بیان داشت: با توجه به نشستی که با حضور اعضای شوراهای منطقه غرب در کلاردشت برگزار شد آنان به اجماع نظر رسیدند که نمک‌آبرود به دلیل  وجود زمین برای ساخت ساختمان‌های مورد نیاز و تجمیع امکانات گزینه خوبی است و ما هم به این اجماع  احترام گذاشتیم.
شریعت نژاد ادامه داد: برای اینکه منع قانونی برای این موضوع بتراشند راه‌های زیادی وجود دارد  و اینکه توجیه کنند این طرح بشود یا نشود اما ما نمایندگان غرب مازندران ضمن آنکه پیگیر مطالبه به حق مردم هستیم، معتقدیم از مازندران توسط دو استاندار دفاع شود به مراتب توسعه یافتگی بیشتری هم عایدش خواهد شد زیرا نگاه ما رفاه و آسایش مردم، پیشرفت و توسعه مازندران به‌دور از تعصبات بی‌خود است.
نماینده مردم تنکابن ، رامسر و عباس آباد در خانه ملت درباره نمایشی‌بودن این خبر در آستانه انتخابات هم اظهار داشت: با توجه به نطق‌های اینجانب و نماینده نوشهر و چالوس در مجلس و تذکرات پی در پی در سنوات گذشته که آرشیو آن‌ها موجود است، این نظریه صحت ندارد و ما همچنان با جدیت این مطالبه را پیگیری می‌کنیم.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی