جستجو

هومن افاضلی خطاب به فدراسیون فوتبال:
 
جلوی بازی داماش گیلان را بگیرید!
 
 
 

در حالی که تیم کارون اروند خرمشهر امتیازش در لیگ یک را به تیم داماش گیلان واگذار کرده، بعد از این انتقال هنوز پولی بابت مطالبات بازیکنان و کادرفنی سال گذشته اروند پرداخت نشده است.
تیم کارون اروند خرمشهر فصل گذشته با وجود مشکلات مالی و مدیریتی که داشت در لیگ یک ماندنی شد اما در نهایت امتیازش را به تیم داماش گیلان واگذار کرد. این اتفاق در حالی رخ داد که بازیکنان و کادرفنی این تیم هنوز نتوانسته‌اند مطالباتشان را از این باشگاه بگیرند. گفته می‌شود که هومن افاضلی سرمربی فصل گذشته کارون اروند خرمشهر از جیبش برای این تیم هزینه کرده است. افاضلی درباره اینکه محسن بنگر گفته بود او برای این تیم 200-300 میلیون هزینه کرده است گفت: «واقعیت این است که آنچه هزینه کرده‌ام نزدیک به 400 میلیون تومان است. یک بخشی از این هزینه به خاطر برگزاری اردوها و کارهای تیم بود که باشگاه مشکل مالی داشت، بخش دیگر هم مربوط به زمانی که قبل از عید امسال بازیکنان کارون اروند می‌خواستند از لیگ یک کنار بکشند. در آن زمان من از جیب خودم برای مسائلی چون سفرها و پوشاک تیم هزینه کردم و قرار شد باشگاه این مبالغ را به من پس بدهد».
او افزود: «من همان زمان با مسوولان سازمان لیگ هم صحبت کردم و تصمیم گرفتیم این کار را بکنیم که فوتبال پاک فقط لفظ نباشد. ما در لیگ یک تجربه داشتیم که تیمی که بازیکنانش پول نمی‌گرفتند دچار چه مشکلات و انحرافاتی می‌شد. من این هزینه‌ها را کردم که فوتبال سالمی بازی کنیم و مشکلات دیگری پیش نیاید».
افاضلی همچنین گفت: «شرایط تیم کارون به گونه‌ای بود که یک بازی مانده به پایان فصل ما بازی نکردیم و با این حال تیم در رده چهاردهم قرار گرفت و هر جوری بود سهمیه را حفظ کردیم. در پایان فصل با توجه به بدهی که باشگاه داشت به این نتیجه رسیدند که تیم را واگذار کنند و قرار شد با هماهنگی کمیته تعیین وضعیت پول مابه‌التفاوت لیگ یک به لیگ دو که حدود سه، چهار میلیارد تومان بود، به حساب فدراسیون بیاید و آنها مطالبات طلبکاران را بپردازند. طرفین به توافق رسیدند و قرارداد امضا کردند. داماش در لیگ یک بازی کرد اما پولی پرداخت نشد».
مربی فصل گذشته کارون اروند اضافه کرد: «فدراسیون فوتبال از نظر قانونی باید جلوی بازی‌های تیم داماش را بگیرد و این تیم به لیگ دو برگردد و سهمیه لیگ یک به اروند بازگردانده شود و یا در اختیار کس دیگری قرار دهند. بازیکنان اروند کارون از زمانی که من به این تیم آمدم یک ریال دریافتی نداشته‌اند».
او گفت: «اگر فدراسیون نتواند از قوانین و آرای خودش دفاع کند، ما مجبور می‌شویم این پرونده را به قوه قضائیه ببریم. دوست نداریم این اتفاق بیفتد اما وقتی فدراسیون توان صیانت از آرای خودش را ندارد مجبوریم حق و حقوقمان را بگیریم».
هومن افاضلی که گفته می‌شود پیشنهادی از لیگ یک دارد در این رابطه گفت: «من امسال سه چهار پیشنهاد از لیگ یک داشتم اما قبول نکردم  چون در فوتبال ما یکسری واقعیت‌ها گم شده است. مثلا در لیگ برتر ببینید هیچ تیمی به صرف داشتن سرمربی نمی‌تواند موفق شود و متاسفانه همه پشت سرمربی پنهان می‌شوند. من در سال های اخیر در سه تیم این مدلی کار کردم و دیگر حاضر نیستم تیمی که ساختار ندارد را قبول کنم. فوتبال یک کار جمعی است و این طوری نیست که یک نفر بگوید من به تنهایی تیم را قهرمان کردم. بهترین تیم‌ها در لیگ برتر در حال حاضر آنهایی هستند که سازماندهی بهتری دارند. قطعا یحیی گل محمدی مربی بسیار خوبی است، اما حمیداوی مدیر باشگاه با فراهم کردن امکانات و جذب بازیکنان نقش مهمی در این موفقیت داشته است. در واقع نقش حمیداوی در موفقیت شهرخودرو از گل محمدی
 کمتر نیست».
او ادامه داد:" من پیشنهاداتی که داشتم را قبول نکردم چون می دانم یک‌نفری نمی توان همه کار کرد. من در کارون از جیبم هزینه کردم و وظیفه ام نبوده است. این پول حق زن و بچه من است. همه جا به ما می گویند آقای نوبخت پدر معنوی تیم داماش است؛ ایشان به عنوان مسئول برنامه ریزی اقتصاد کل کشور قطعا می تواند برای تیم داماش برنامه ریزی کند تا این تیم مشکلات مالی اش را برطرف و بدهی هایش را پرداخت کند».  /ورزش3

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی