جستجو

 
 
تمدید سرپرستی شهرداری آمل برای سه ماه آینده
 
 
 

سرپرستی دوست محمد کوهستانی برای سه ماه آینده تمدید شد.
با نامه خسرو ابراهیم زاده ریاست شورای اسلامی شهر آمل، دوست محمد کوهستانی معاون اداری مالی شهرداری با حفظ سمت برای سه ماه دیگر بعنوان سرپرست شهرداری آمل منصوب شد. کوهستانی از تاریخ 16 مرداد 98 با ابلاغ شورای اسلامی شهر آمل، سرپرستی این شهرداری را پس از اتمام زمان قانونی سه ماهه سرپرستی محمد مقدس این مسئولیت را برعهده گرفت.

 

صید ۴۵۰ تن انواع ماهیان استخوانی
در مازندران


مدیرکل شیلات مازندران از صید ۴۵۰ تن انواع ماهیان استخوانی از شروع فصل صید تاکنون خبر داد.
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز مازندران، ولی الله محمدزاده با اشاره به اینکه ۵۴ شرکت تعاونی فعال صیادی پره استان صید ماهیان استخوانی دریای خزر را از ۱۵ مهرماه آغاز کردند گفت: تا 14 آبان، حدود ۴۵۰ تن انواع ماهیان استخوانی را صید و روانه بازار مصرف کردند.صید ۴۵۰ تن انواع ماهیان استخوانی در مازندران
مدیرکل شیلات مازندران ترکیب گونه‌ای ماهیان صید شده را ۴۰ درصد کپور، ۵۰ درصد ماهی کفال و ۱۰ درصد ماهی سفید و سایر گونه‌ها برشمرد و افزود: ارزش اقتصادی ماهیان صید شده حدود ۱۷ میلیارد تومان می‌باشد که نسبت به مدت مشابه پارسال ۵۰ درصد رشد داشته است.
محمدزاده سرانه صید هر تعاونی پره را بیش از ۹ تن اعلام و بیان کرد: میزان صید نسبت به مدت مشابه پارسال ازنظر وزنی ۱۲ درصد افزایش داشته است.

 

توسعه مشاغل خانگی و دانش بنیان در مازندران


فرمانده سپاه کربلا مازندران از طرح‌های توسعه مشاغل خانگی و دانش بنیان در استان خبر داد.
سردار بابایی در حاشیه بازدید از طرح‌های بسیج سازندگی شهرستان عباس آباد با اشاره به راه اندازی صندوق‌های قرض الحسنه اشتغال زا محله محور در مازندران گفت : این طرح در شهرستان عباس آباد ، ۸۵ درصد پیشرفت داشته و تلاش بر آن است تا پایان امسال در سراسر استان راه اندازی شود.
فرمانده سپاه کربلا مازندران به اتمام ۴۹۳ واحد مسکونی مناطق محروم تا پایان امسال اشاره کرد و افزود : تاکنون بسیج سازندگی سپاه بیش از ۷۰ درصد از تعهدات خود در حوزه ساخت واحد‌های مسکونی این مناطق را انجام داده است.
سردار بابایی با بیان اینکه ۲ هزار طرح محرومیت زدایی (از بهمن پارسال) تا بهمن امسال در مازندران اجرایی می‌شود گفت: این استان در مسیر راه اندازی طرح‌های محرومیت زدایی ماهانه، در کشور پیشرو است.

 

حال و روز جامعه بازنشستگی خوب نیست


نصرالله دریابیگی،رئیس کانون بازنشستگان تامین اجتماعی استان مازندران، در نهمین گردهمایی اعضای هیات رئیسه کانون های بازنشستگی و مستمربگیران تامین اجتماعی سراسر استان مازندران در شهر همدان با بیان اینکه کارگران و بازنشستگان در پیروزی انقلاب اسلامی ایران نقش بسزایی داشتند،گفت: کارگران و بازنشستگان قبل از انقلاب به دستور حضرت امام شورای اعتصاب تشکیل دادند و از قبل از انقلاب پای آرمان های مقدس این انقلاب مقدس و کبیر ایستاده اند.
وی با اشاره به اینکه علیرغم ادعای پوچ و کذب بیگانگان و دشمنان این انقلاب مقدس در تمامی این چهل سال در کشور آزادی وجود داشته و کارگران و بازنشستگان همواره حرف دل و معضلات و مشکلات خود را اعلام و بیان کردند.
دبیر اجرایی خانه کارگر استان مازندران در ادامه گفت:متاسفانه حال و روز جامعه کارگری و بازنشستگی خوب نیست و صورت خود را با سیلی سرخ نگه می دارند.
وی با بیان اینکه مشکلات درمانی و معیشتی از مهم ترین مشکلات اصلی جامعه بازنشستگی و مستمری می باشد،گفت:با توجه به تحریم‌ها و مشکلات جامعه کارگری و بازنشستگی تقاضا داریم که در خصوص طرح همسان‌سازی حقوق کارگران و بازنشستگان نگاه ویژه‌ای اعمال گردد.
این نماینده کارگری با بیان این سوال  که آیا مسئولین با حداقل حقوق می‌توانید امورات زندگی خود را بگذرانید، گفت: حقوق دریافتی کارگران، بازنشستگان و مستمری‌بگیران تنها کفاف هزینه‌ی یک‌هفته از زندگی‌شان را می‌دهد و این امر موجب گردیده که شرمنده‌ی خانواده‌های‌شان شوند.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی