جستجو

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای مازندران در دیدار با مدیر منطقه ویژه اقتصادی بندر امیرآباد مازندران گفت:
 
تقویت آموزش مهارتی، کار و تولید منجر
به اشتغال پایدار می‌شود
 
 
 

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای مازندران در دیدار با مدیر منطقه ویژه اقتصادی بندر امیرآباد مازندران، تقویت آموزش مهارتی، کار و تولید را منجر به اشتغال پایدار دانست.
سید حسین درویشی مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای مازندران با سیاوش رضوانی مدیر بنادر و دریانوردی بندر امیرآباد بهشهر دیدار و در خصوص آموزش مهارتی کارکنان بندر با وی بحث و گفت‌وگو کرد. درویشی در این دیدار گفت: ارتباطات سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای، مهارت افزایی برای افرادی است که قصد دارند وارد بازار کار شوند. مهارت‌های آموزش فنی و حرفه‌ای صرفاً در حوزه‌های فنی نیست؛ این سازمان در بخش‌های خدمات، گردشگری، فرهنگ و هنر و حوزه دریایی، توسعه دریایی و حوزه ساحلی و ... آموزش‌های خوبی ارائه می‌دهد. مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای مازندران ادامه داد: یکی از مزیت‌های آموزش فنی و حرفه‌ای، آموزش بر اساس استانداردهای بین‌المللی با کد بین‌المللی است و شخصی که این مدرک را اخذ می‌نماید در هر کجای این دنیا برود و با ارائه این مدرک باید بتواند مهارت فرا گرفته را ارائه دهد.
این مقام مسوول اظهار داشت: افراد پس از پشت سر نهادن آموزش و قبولی در آزمون کتبی و عملی و کسب گواهینامه آموزش فنی و حرفه‌ای عملاً باید کار بلد باشد. آموزش فنی و حرفه‌ای بیش از 7 هزار استاندارد شغلی در رشته‌های مختلف مالی، مدیریت و ... وجود دارد.
وی بیان داشت: احساس می‌شود خلاء مهارتی در بنادر وجود دارد که اداره کل آموزش فنی و حرفه‌ای مازندران می‌تواند این کمبود و خلاء را در بخش‌های مختلف پوشش دهد تا افراد شاغل در این مکان کار با کیفیت ارائه نمایند. برخی افراد با سابقه، دارای تجربه بالا و کار روزانه در این بندر، ممکن است آن رشته و کار استاندارد مهارتی قدیمی داشته باشد و نیاز به بازنگری و به‌روز شدن استاندارد‌های بین‌المللی مهارتی دارد یا اساساً مشاغلی در این بندر وجود دارد که برای جوانان جویای کار استان مفید است و استاندارد آن کار وجود ندارد که این اداره کل با کمک کارشناسان بنادر و دریانوردی امیرآباد استاندارد آن رشته را تدوین می‌نماید.
درویشی در پایان با ابراز خرسندی از این دیدار اعلام کرد: باید ارتباطی تنگاتنگی در حوزه آموزش‌های فنی و حرفه‌ای، مهارت، تولید و کار وجود داشته باشد زیرا اساساً تقویت آموزش مهارتی، کار و تولید منجر به اشتغال پایدار می‌گردد که این امر با کمک یکدیگر و هماهنگی بیشتر میسر خواهد بود. آموزش فنی و حرفه‌ای مازندران در این زمینه هرچه در بضاعت دارد به کار خواهد بست و با تمام قوا در راستای این همکاری تلاش می‌نماید و از هیچ گونه کوششی دریغ نخواهد ورزید.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی