جستجو

گزارش «خبرشمال» از ظرفیت‌هایِ عظیم و رها شده
   در «اینچه‌برون»، «امیرآباد» و «انزلی» گزارش می‌دهد؛
 
کمی توجه به خواهرانِ غریب
 
 
 

هر سه استان مازندران، گیلان و گلستان یک نگین اقتصادی دارند که با کمی توجه و سیاست‌گذاریِ حکیمانه، می‌توان این سه نگین را به «پیشران اقتصاد کشور»
 تبدیل کرد.
روز گذشته استاندار گلستان با تاکید بر اینکه ظرفیت ایجاد گلستان هوشمند و توسعه گردشگری در منطقه آزاد وجود دارد، گفت: «منطقه آزاد اینچه‌برون» یک وجه مهم راه توسعه پایدار استان گلستان است.
هادی حق‌شناس  اظهار کرد: منطقه آزاد اینچه‌برون ظرفیت بالقوه جدیدی است که به ظرفیت‌های بالقوه استان اضافه شده با این تفاوت که این ظرفیت جدید را همه می‌شناسند.
وی توضیح داد: شاید بخشی از کشور ندانند که گلستان ۷۰ درصد توتون کشور را تولید می‌کند یا گلستان رتبه سوم و یا چهارم تولید زیتون کشور را به خود اختصاص داده اما به ظرفیت منطقه آزاد اینچه‌برون همگان واقف هستند.
حق شناس ادامه داد: پول‌های سرگردان در کشور هم زیاد است و به خاطر همین سرگردانی پول است که عده‌ای به سراغ خرید سکه، ارز و مسکن می‌روند در شرایطی که پناهگاه اصلی پول باید در بنگاه‌های اقتصادی و سرمایه‌گذاری باشد.
وی اضافه کرد: برای سرمایه‌گذار نقطه‌ای مطلوب است که کمترین چالش پولی، مالی، مالیاتی، ارزی و بازرگانی خارجی را داشته باشد که منطقه آزاد با معافیت ۲۰ ساله مالیاتی، پروانه سبز و دسترسی به مواد اولیه بدون پرداخت قطعی پول و غیره تمام این مزیت‌ها را فراهم می‌کند.
حق شناس با اشاره به اینکه منطقه آزاد یک فرصت بی‌نظیر است و می‌توانیم از مزایای آن برای توسعه استان استفاده کنیم، تصریح کرد: منطقه آزاد اینچه‌برون یک وجه مهم راه توسعه پایدار استان گلستان است.
وی با بیان اینکه منطقه آزاد اینچه‌برون در ۱۲ هزار و ۵۰۰ هکتار اجرایی می‌شود، خاطرنشان کرد: بخشی از زیرساخت‌های لازم در شهرک هزار هکتاری اترک در گذشته فراهم شده و با تایید نهایی شورای محترم نگهبان و ابلاغ آن با سرعت منطقه آزاد اینچه‌برون را استارت می‌زنیم و به‌راحتی می‌توانیم سرمایه‌گذار جذب کنیم.
استاندار گلستان با این توضیح که دنیا به سمت عصر دیجیتال حرکت کرده است، بیان کرد: ظرفیت ایجاد گلستان هوشمند در منطقه آزاد اینچه‌برون وجود دارد و حتی می‌تواند در توسعه بخش گردشگری استان موثر باشد.
همین وضعیت درخصوص بندرانزلی نیز صادق است، بندری که در گذشته شاهد تخلیه و بارگیری بیش از 8 میلیون تن کالا از بنادر جنوبی دریای خزر و شمال آن  بود و کشور جمهوری اسلامی ایران نیز واردات و صادرات خوبی از این بندر انجام می‌داد اما در حال حاضر این میزان تخلیه و بارگیری در بندرانزلی به تقریباً 4 میلیون تن در سال یعنی حدود 50 درصد کاهش پیدا کرده است.
مدیرکل بنادر و دریانوردی استان گیلان در خصوص این کاهش، حرکت در جهت امکان تخلیه و بارگیری فله خشک و مایع در بندرانزلی را یکی از اولویت‌های این دستگاه اعلام کرد و افزود: با توجه به بارندگی زیاد در گیلان و بندرانزلی ایجاد اسکله‌های سرپوشیده برای تخلیه و بارگیری کالاهایی نظیر غلات و روغن خوراکی در دستور کار قرار دارد.
حمیدرضا آبایی با اشاره به اینکه برای تخلیه و بارگیری کالایی نظیر انواع غلات به هوایی خشک و بدون رطوبت نیاز است تصریح کرد: ایجاد ترمینالی برای تمامی فصول سال، فراهم کردن سیستم‌های انتقال از بندر به سمت سیلوها و انبارهای دپوی کالا از جمله مواردی است که در طرح‌های توسعه اسکله‌های بندرانزلی گنجانده شده است.
وی فراهم شدن مقدمات اجرای طرح‌های توسعه‌ای یاد شده در بندرانزلی و جذب مشارکت سرمایه‌گذار بخش خصوصی برای اجرای بهترین و کارآمدترین طرح را مورد تأکید قرار داد و گفت: در گذشته سیلوهای غلات در بندرانزلی وجود نداشت اما هم‌اینک زیرساخت‌های لازم برای ذخیره‌سازی این کالا فراهم شده است.
مدیرکل بنادر و دریانوردی  گیلان از ایجاد تجهیزاتی برای تخلیه و بارگیری غلات و روغن مایع با استفاده از دستگاه‌های مکنده در بندرانزلی سخن گفت و ابراز داشت: هدایت غلات تخلیه‌شده به سمت سیلوها و روغن مایع به سمت مخازن آن از جمله موضوعاتی است که امکانات خوبی برای آن در بندرانزلی ایجاد شده است.
آبایی افتتاح 4 پست اسکله جدید در بندرانزلی که به گفته وی به زودی به بهره‌برداری می‌رسد و 2 پست اسکله دلفین برای محصولات نفتی در این منطقه را مورد توجه قرار داد و عنوان کرد: وجود معافیت‌های مالیاتی، بیمه تأمین اجتماعی به جهت قرار گرفتن در محدوده منطقه آزاد شرایط جذب بیشتر سرمایه‌گذاران در بندرانزلی را فراهم کرده است.
وی با بیان اینکه بندرانزلی با توجه به اسکله‌هایی که در آن وجود دارد قابلیت پهلودهی و خدمات‌رسانی به تمام کشتی‌هایی که در محدوده دریای خزر تردد می‌کنند را دارد تصریح کرد: هم‌اینک هیچ کشتی در دریای خزر وجود ندارد که نتواند در بندرانزلی پهلو بگیرد از طرف دیگر این امکانات رفته رفته در حال تقویت و توسعه نیز هستند.
در این میان بندرامیرآباد بهشهر، وضعیتی ویژه دارد و درواقع بیش از دو منطقه آزاد «اینچه‌برون» و «بندرانزلی»، زیرساخت‌های تخلیه و بارگیری دارد و از زمان دولت سازندگی که این بندر، در قالب منطقه ویژه اقتصادی فعالیت خود را آغاز کرد، سرمایه‌گذاری تخصصی در آن آغاز شد و در دولت اصلاحات و همچنین در زمان 8 ساله دولت احمدی‌نژاد ادامه پیدا کرد تا در دولت روحانی تقریباً تکمیل و به مرحله
اوج رسید.  
امروز و با تصویب «اتحادیه اوراسیا» و همچنین مناسبات سیاسی مطلوبی که بین جمهوری اسلامی ایران و کشورهای حوزه CIS  و همچنین ارتباط سیاسی و اقتصادی ویژه با فدراسیون روسیه، این سه منطقه  باید شاهراه اقتصاد کشور باشند به این دلیل که در اثر تحریم‌ها، ارتباط اقتصادی و مبادلات مالی کشور با بخش عمده کشورها، محدود و در تیررس «وزارت خزانه‌داری آمریکا» قرار دارد.
اعمال جدی و سختگیرانه تحریم‌های ظالمانه،  شرایط جدید اقتصادی کشور و به‌ویژه تنگی فضای معیشت برای بخش‌های زیادی از مردم، باید دولت را به سمت برنامه‌های جایگزین اقتصادی و ارزآور سوق دهد و دولت به‌همراه نهادهای اقتصادی  باید با همکاری مجلس و همراهی نمایندگان  دست به کاری بزنند که ضمن تأمین آرامش و رفاه عمومی، اعتماد مردم نیز تأمین شود و آرامش در جامعه مستحکم شود.  
نزدیکی این سه منطقه به کشورهای همسایه شمالی و وجود موافقت‌نامه‌هایی چون اوراسیا و همچنین راههای دسترسی آبی، هوایی، ریلی و زمینی به کشورهای حوزه «CIS» و فدراسیون روسیه و همچنین فضای سیاسی آماده که در دنیای جدید، پیش‌مقدمه‌ای برای مبادلات اقتصادی است، همه حکایت از این حقیقت دارد که اگر همین سه منطقه، فعالیت جدی خود را آغاز کنند، اقتصاد کشور از این حالت رکودی که گرفتار شد بیرون خواهد آمد به شرطی که برنامه‌ای برای استفاده از اعتبار و ظرفیت این سه خواهرخوانده، در دست مدیران دولتی باشد. 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی