جستجو

گزارش «خبرشمال» از تلاش برای تحقق وعده سهم 30 درصدی کرسی‌های مدیریتی بانوان در مازندران؛
 
چراغی که در استانداری مازندران خاموش ماند
 
 
 

/ مائده مطهری زاده
سال 96 بود که معصومه ابتکار معاون رییس جمهور در امور زنان و خانواده ریاست جمهوری اظهار داشت: تا پایان برنامه ششم توسعه حداقل 30 درصد مدیران در همه سطوح باید از زنان باشند.
معصومه ابتکار که از قضا در جلسه شورای اداری شهرستان سوادکوه شمالی سخن می‌گفت، افزود: اولویت‌های ما برای فعالیت در حوزه زنان و خانواده، اسناد فرادستی است که در قانون اساسی، چشم‌انداز توسعه کشور، برنامه ششم توسعه و سیاست‌های کلی ابلاغی مقام معظم رهبری در حوزه خانواده مورد‌ نظر است.
وی به توجه ویژه رییس‌جمهور به زنان و خانواده و از لزوم نگاه متعادل به زنان و مردان اشاره و عنوان کرد: وجود واحد امور بانوان و مشاور زنان و خانواده در فرمانداری‌ها و ادارات شهرستان‌ها موضوع مهمی برای دست‌یابی به نگاه متعادل به خانواده و زنان است که نیازمند به آن هستیم.
این مسؤول از هدف‌گذاری به‌کارگیری زنان توانمند و مدیران زن برای 30 درصد از مشاغل و انجام آن در شورای عالی اداری و ابلاغ توسط رییس جمهور خبر داد و با بیان اینکه تا پایان برنامه ششم توسعه حداقل 30 درصد مدیران در همه سطوح باید از زنان باشند و برش استانی آن هم وجود دارد و به استان‌ها ابلاغ شد، افزود: فرصت به زنان داده شود تا پله به پله بالا بیایند و توانایی خود را نشان دهند.
به طور کلی بانوان، نیمی از جمعیت فعال ایران را تشکیل می‌دهند و این در حالی است که به همین نسبت در مناصب مدیریتی کمتر خبری از آنهاست و جامعه مردسالار ایران کمتر اقبالی را نسبت به بانوان فرهیخته و فعال نشان می‌دهد.
همچنین بر اساس گزارش‌های رسمی چیزی بیش از نیمی از آمار قبول‌شدگان کنکور را بانوان تشکیل می‌دهند، اما طبق آمارهای ارائه شده از سوی مراجع دولتی، حتی سهم سی درصدی بانوان از کسب مناصب مدیریتی نیز به آنان داده نمی‌شود چه رسد به اینکه در فرصت‌های برابر و عادلانه بتوانند نیمی از کرسی‌های مدیریت را از آنِ خود کنند.
اکنون مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری مازندران نیز که به تازگی شاهد به ثمر نشستن تلاش‌ها و رایزنی‌های خود با مدیران دستگاه‌های اجرایی در جهت تحقق سهم سی درصدی بانوان استان است، در گفت‌و‌گو با خبرشمال اظهار داشت: همه اینها نتایج حمایت‌های صادقانه استاندار مازندران بوده و باور ایشان این است که تا پایان دولت دوازدهم، دست‌کم در مسیر تحقق سهم 30 درصدی بانوان گام‌های بسیار مهم و مثبتی برداشته شود.
سمیه قاسمی طوسی همچنین ادامه داد: یکی از دلایل دیگر این است که ایشان برای دستیابی به این هدف، مهلتی را برای دستگاه‌های اجرایی تعیین کردند تا سهمی از کرسی‌های مدیریتی را برای بانوان قائل شوند و در صورت عدم استقبال از این سهم‌بری، باید ادله روشن خود را برای این امر به استانداری تحویل دهند.
قاسمی طوسی با اشاره به افزایش سهم بانوان مازندران در کسب کرسی‌های مدیریتی در دستگاه‌های اجرایی مختلف استان، در همین مهلت کوتاه از 2 درصد به 5 درصد افزود: تازه این آمار در حالی است که برخی دستگاه‌های اجرایی به ویژه بسیاری از بانک‌ها علی‌رغم انتصابات بسیار خوبی که از میان بانوان داشته‌اند، هرگز همکاری لازم را در جهت اعلام آمار انتصابات (برخی از بانوان در بانک‌ها تا معاونت و ریاست شعبه نیز پیش رفته‌اند) از خود نشان نداده‌اند و احتمال اینکه با اعلام آمار این دستگاه‌ها شاهد افزایش محسوس درصد کسب کرسی مدیریتی توسط بانوان در استان باشیم بسیار زیاد است.
*کاش استاندار مازندران چراغ اول را روشن می‌کرد
هرچند این گفته‌ها در خصوص افزایش قابل ملاحظه و چشمگیر کسب کرسی‌های مدیریتی توسط بانوان تا حدودی امیدبخش است، اما ناگفته نماند که برخی منابع غیررسمی و نزدیک به استاندار همچنان معتقدند که چنانچه وی معترف به افزایش سهم بری بانوان از کسب کرسی‌های مدیریتی بود همه چیز را از همان ساختمان سپید استانداری آغاز می‌کرد و با سپردن سکان مدیریت و معاونت دست‌کم، به یکی از بانوان فرهیخته و پرتلاش مازنی (به غیر از اداره کل امور بانوان که بدیهتا باید از میان بانوان انتخاب می‌شد)، حُسن نیت خود را در این باره به همگان ثابت می‌کرد و حال آنکه استانداران هر دو استان شمالی دیگر (گیلان و گلستان) با انتصاب دو مدیر زن (هر دو در حوزه معاونت توسعه مدیریت و منابع استانداری) عزیزه امامی در گلستان و کیمیا تنهایی در گیلان، چراغ سبز اول را خیلی زودتر و قوی‌تر از استاندار مازندران در این زمینه روشن کردند.

*نتیجه‌گیری
بانوان به گواه تاریخ پر فراز و نشیب ایران، همواره دوشادوش مردان در ایجاد تغییرات شگرف و شکل‌گیری روندها و رویه‌های صحیح، حماسه‌ها ساخته‌اند و این رفتار دوگانه با بانوان که در بزنگاه‌ها همچون زمان انتخابات و شرکت در تظاهرات، به آنان روی خوش نشان داده اما در هنگام سپردن مسوولیت‌های مهم همچون کسب کرسی‌های مدیریتی چشم از آنان برگردانیم با هیچ عقل سلیمی قابل توجیه نبوده و نیست!
هرچند که در این وادی قبل از فراهم نبودن بسترهای لازم و عدم اقبال جامعه مردسالار ایران، این بانوان هستند که به دلیل عقب‌نشینی و عدم باورمندی به توانمندی‌های خویش، نقش قاصر مقصر را ایفا می‌کنند و به عبارتی مظلومانی هستند که این ظلم را برای سالیان پذیرفته و دم برنیاورده‌اند.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی