جستجو

با اعتباری بالغ بر ۲۰۰ میلیارد ریال صورت پذیرفت؛ 
 
بهره مندی7 روستای کوهستانی شرق مازندران  از گاز
 
 
 

طی آئینی با حضور استاندار مازندران و جمعی از مسئولان استانی و محلی طرح گازرسانی به 7 روستای کوهستانی شرق مازندران " غریب محله، گالش محله، چالکده، ولم، شیرداری، پرکلا و سورک " با اعتباری بالغ بر ۲۰۰ میلیارد ریال به بهره‌برداری رسید.
مجید حسین زادگان استاندار مازندران در آیین افتتاح و بهره برداری از این طرح‌ها در روستای غریب محله بهشهر گفت: برای گازرسانی به روستاهای شرق استان تاکنون بیش از یک هزار میلیارد ریال هزینه شده است.
استاندار مازندران گفت: ۶۰ درصد روستای کوهستانی شرق مازندران در دولت تدبیر و امید گاز دار شدند.
وی افزود: با اتصال خط لوله گاز دامغان به نکا در تابستان سال ۹۶ گاز رسانی به روستاهای مناطق کوهستانی مازندران در دستور کار قرار گرفت.
وی با اعلام اینکه دولت زیرساخت فراهم می کند و کار مهمتر به دستان مردم است؛ یادآور شد: مشکلات اقتصاد باید با نگاه به درون و با توان خودمان حل شود.
استاندار مازندران گفت: باید روستاها تبدیل به کارگاه تولیدات مختلف متناسب با ظرفیت استان و شهرستان شود و کارآفرینی ایجاد شود.
این مسوول با اعلام اینکه هزارجریب دارای مردمی سختکوش است و تلاش داریم تا خدمات به تناسب ارائه شود؛ خاطر نشان کرد: باید موانع رفع و به سمت کارآفرینی و تولید رفته و اجازه دهیم دشمن از رسانه های مختلف وارد شده و با نقشه های مختلف به نظام و انقلاب ضربه بزند.
استاندار مازندران افزود: باید در حوزه اقتصادی متناسب با توسعه، رفاه را به مردم هدیه دهیم و با همکاری دولت و مردم برای توسعه گام برداریم.
تاکنون حدود 58 روستای شرق مازندران در مناطق کوهستانی از این نعمت برخوردار شدند
احمدپور مدیرعامل شرکت گاز استان نیز در این آیین افزود: گازرسانی به ۱۵۱ روستای شرق مازندران از سال ۹۵ اجرایی شده است و تاکنون حدود 58 روستای شرق مازندران در مناطق کوهستانی از این نعمت برخوردار شدند و تا پایان سال آینده گازرسانی به این روستاها به اتمام می رسد.
مدیرعامل شرکت گاز مازندران بیان داشت: باید تلاش شود تا از ایجاد خطرات احتمالی جلوگیری شود و رعایت نکات ایمنی در دستور کار باشد.
وی خاطرنشان کرد: بسیاری از درختان در منطقه در سالهای گذشته به دلیل استفاده برای سوخت و گرمایش، قطع شد که با گازرسانی به روستاها این مشکل برطرف شده و جنگل و منابع طبیعی و محیط زیست حفظ و احیا می شود.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی