جستجو

بازدید وزیر صنعت، معدن  و تجارت از منطقه ویژه اقتصادی بندرامیرآباد
 
 
 

وزیر صنعت، معدن و تجارت در سفر خود به مازندران با حضور در منطقه ویژه اقتصادی بندرامیرآباد از ظرفیت‌ها و توانمندی‌های عملیاتی و کارخانه‌های مستقر در اراضی پسکرانه این بندر بازدید کرد.
رضا رحمانی در بندرامیرآباد حاضر و ضمن آشنایی با قابلیت‌های لجستیکی، بندری و دریایی این بندر، از کارخانه‌های تولیدی واقع در اراضی منطقه ویژه بازدید و از نزدیک درجریان مسائل و مشکلات این بنگاه های اقتصادی قرار گرفت.
وزیر صمت با حضور در کارخانه‌های تولید فولاد و MDF بندرامیرآباد، این سفر را فرصتی مغتنم برای تقدیر از زحمات سرمایه گذاران بخش خصوصی در ایجاد فرصت های شغلی و رونق تولید عنوان کرد و بر حمایت همه جانبه دولت از تولیدکنندگان در ستاد " تسهیل و رفع موانع تولید " تأکید کرد.
سیاوش رضوانی مدیر منطقه ویژه اقتصادی بندرامیرآباد نیز در این دیدار به تبیین رویکردها و برنامه‌های این بندر جهت رونق تولید در راستای تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی پرداخت و عملکرد بندرامیرآباد را با ارائه آمارهای معتنی در بخش‌های مختلف اعم از صادرات، واردات، تخلیه و بارگیری و جذب سرمایه گذار داخلی و خارجی بیان کرد.

برگزاری مراسم هفته بسیج
در اداره کل راه و شهرسازی مازندران
مراسم هفته بسیج با حضور سرهنگ پاسدار رضایی جانشین سپاه کربلای مازندران و کارکنان اداره کل راه و شهرسازی در نماز خانه این اداره برگزار شد.
سرهنگ پاسدار رضایی جانشین سپاه کربلای مازندران با تبريك هفته بسيج گفت: بسیج پیش قراول سپاه اسلام است که برای دفاع از دین خدا جان خود را در طبق اخلاص گذاشته و همواره پاسدار و مدافع ارزشها و آرمانهای والای دین مبین اسلام است.
وی گفت: در تمامي دوران دفاع مقدس تنها چيزي كه توانست عزم و اراده ايثارگران و رزمندگان جان بر كف را مستحكم نمايد، اعتقاد و ايمان راسخ آنان و عشق به ولايت بود.
وي در ادامه به برنامه گسترده دشمنان اسلام و ايران براي تضعيف اين نظام مقدس اشاره و اظهار داشت: در حال حاضر نيز با توجه به اينكه دشمنان نظام با ايجاد جنگهاي رواني و تبليغات گسترده فرهنگي قصد ضربه زدن به نظام را دارند، همين دو عنصر مهم و حياتي اعتقاد و ايمان و عشق به رهبري و ولايت مي تواند بهترين راهكار در مقابله با اين
تجاوزات باشد.
گفتنی است: از تعدادی از بسیجیان اداره کل با اهداء هدایایی تقدیر بعمل آمد .
قیمت هر کیسه کود اوره
فقط ۵۵ هزار تومان
قیمت فروش هر کیسه ۵۰ کیلویی کود اوره درب واحدهای کارگزاری‌ در استان ۵۵ هزار تومان است و کشاورزان نباید این نوع کود را گران‌تر از این مبلغ خریداری کنند.
مدیر شرکت خدمات حمایتی کشاورزی مازندران ضمن اعلام مطلب فوق با توضیح این نکته که توزیع کودهای شیمیایی مورد نیاز کشت پاییزه در استان به اتمام رسیده است، افزود: در حال حاضر توزیع کود شیمیایی اوره برای کشت بهاره بین شالی‌کاران مناطق مرکزی شروع شده است.
مجید سلطانی با اعلام اینکه کشاورزان نگران تامین و توزیع کودشیمیایی نباشند، گفت: تولید کود اوره صددرصد داخلی است و بر اساس برنامه وزارت جهاد کشاورزی توزیع این نوع کود برای کشت بهاره تا قبل از پایان سال جاری
ادامه می‌یابد.
میانگین نیاز هر هکتار به کودهای شیمیایی در زمین‌های کشاورزی مازندران ۲۰۰ کیلوگرم است و نیاز هر هکتار به کود اوره ۱۰۰کیلو و فسفات و پتاس هر یک ۵۰کیلوگرم
است.
سالانه حدود هفت میلیون تُن انواع محصولات کشاورزی در مازندران تولید می‌شود.
مدیر شرکت خدمات کشاورزی مازندران همچنین با اعلام اینکه به طور متوسط در هر شهرستان حدود ۲۵ کارگزاری تحت پوشش شرکت خدمات حمایتی کشاورزی توزیع نهاده‌های کشاورزی به ویژه کودهای شیمیایی را انجام می‌دهند، تاکید کرد: همه کارگزاری‌ها آماده تحویل کود اوره به شالیکاران به ویژه در حوزه آبریز دشت هراز هستند.
نیمی از ۲۳۰ هزار هکتاری زمین‌های شالی‌کاری مازندران در حوزره آبریز دشت هراز واقع در شهرستان‌های آمل، بابل، بابلسر، محمودآباد و فریدونکنار قرار دارد.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی