جستجو

فوت یک نفر بر اثر بیماری آنفلوانزا در رامسر
 
 
 

رییس شبکه بهداشت و درمان رامسر از شناسایی ۵۰ مورد مشکوک به آنفوانزا در این شهرستان خبر داد.
حمیدرضا مبشری گفت که از این تعداد یک نفر بر اثر این بیماری فوت کرد.
وی در جلسه کارگروه سلامت شهرستان افزود:‌ در میان افراد مشکوک شناسایی شده 5 بانوی باردار و 4 کودک وجود دارند که به دلیل حساسیت بیشتر به این بیماری مورد توجه قرار گرفتند و هم اکنون این افراد مشکلی خاصی ندارند.
مبشری گفت که فرد مبتلا به این بیماری که فوت کرد، کهنسال بود و به دلیل کهولت سن و داشتن سیستم ایمنی ضعیف نتوانست در برابر بیماری مقاومت کند.
رییس شبکه بهداشت رامسر با بیان اینکه مشکل درمانی برای مبتلایان به این بیماری در استان وجود ندارند، گفت که با وجود مشکلات مالی، وزارت بهداشت در تامین واکسن و دارو برای درمان بیماری آنفلوانزا مشکلی ندارد.
مبشری در خصوص ویروس این بیماری هم توضیح داد: ویروس این بیماری دارای ماهیت متغیر است و بنابراین واکسن ویروسی که سال گذشته تولید شده برای ویروس سال جدید قابل استفاده نیست، لذا پیشگیری در این مورد از اهمیت بیشتری برخوردار است.
وی با بیان اینکه تزیق واکسن برای همه افراد جامعه لازم نیست، افزود: ما معتقدیم افرادی که در معرض ابتلا به این بیماری و در ارتباط با افراد مبتلا در جامعه نیستند از تزریق واکسن خودداری کنند، زیرا این واکسن احتمال عوارض خاص بعدی را برای افراد به همراه خواهد داشت.
فرصت یک‌ماهه محیط‌زیست به شهردار نوشهر
رییس محیط‌زیست نوشهر به شهردار این شهر یک ماه فرصت داد تا از ورود فاضلاب کشتارگاه دام به داخل رودخانه‌ها در این شهرستان جلوگیری کند.
براساس آمارهای ارائه شده از منابع رسمی،‌ حدود ۹ کشتارگاه سنتی در شهرستان‌های غرب مازندران با مالکیت شهرداری‌ها فعالیت دارد که بنا به گفته برخی از کارشناسان و مسوولان دست اندرکار، خدماتی که در این کشتارگاه‌ها ارائه می‌شود تحت هیچ شرایطی رضایت‌بخش نیست.
کامبیز محسن سلطانی گفت: کشتارگاه سنتی شهر نوشهر به علت مجهز نبودن به شبکه تصفیه خانه فاضلاب در فهرست واحدهای آلاینده زیست محیطی این شهرستان قرار دارد و متاسفانه روزانه حجم انبوهی از فاضلاب و خونابه‌های حاصل از شست‌وشو وارد رودخانه‌های منتهی به دریا به ویژه ماشلک می‌شود و چنین وضعیتی تهدیدی جدی برای محیط‌زیست و آبزیان دریای
خزر است.
ثبت یک هزار و 4 اثر از مازندران
در جشنواره خدمت آستان قدس رضوی
کلاس آموزشی توانمندسازی مسوولین کانون‌های خادم‌یاری محلی و موضوعی شهرستان قائم‌شهر برگزار شد.
در این آموزش «صادق فاضل زاده» مسوول کانون مرکزی خادم‌یاری شهرستان قائم‌شهر با اشاره به ثبت‌نام تعداد یک هزار و ۴۳۱ نفر قائم‌شهری برای خدمت در بارگاه ملکوتی امام رئوف، امام رضا(ع) در سامانه خادم‌یاری ثبت‌نام نموده‌اند گفت: از تعداد یک هزار و ۴۳۱ نفر ۹۲۶ نفر برادران و ۵۰۵ نفر خواهران می‌باشند.
وی اظهار داشت: تاکنون ۱۴ دوره آموزشی توجیهی برای کلیه خادم‌یاران ثبت‌نامی برگزار شد و ۷۴۵ نفر از علاقه‌مندان به خدمت در بارگاه امام رضا(ع) گزینش نهایی شدند.
وی تصریح کرد: برای خدمت کریمانه در جهت رفع محرومیت ۳۳ کانون محلی و ۲۲ کانون موضوعی در شهرستان فعالیت دارند.
در ادامه این جلسه سهیل صالحی مسوول جشنواره خدمت استان گفت: آموزش‌های مختلفی برای کلیه خادم‌یاران از بدو ورود به عرصه خادمیاری در سطح استان برگزار شده است.
وی در بخش دیگری از سخنانش گفت: تمام فعالیت‌های ما باید رنگ و بوی امام رضا (ع) داشته باشد و خادم‌یاران افتخاری حضرت رضا (ع) باید تمام تلاش‌شان در جهت رفع محرومیت و کمک به نیازمندان باشد.
صالحی به برگزاری جشنواره خدمت از سوی آستان قدس رضوی اشاره کرد و افزود: هدف از جشنواره خدمت تحقق منویات مقام معظم رهبری در منشور هفتگانه آستان قدس رضوی در زمینه اثرگذاری فرهنگی و ارائه خدمت به محرومین و نیازمندان و معرفی الگوهای برتر خدمت به محرومین و نیازمندان می‌باشد.
وی جشنواره خدمت را الگوسازی از فعالیت‌های برتر و موفق خادم‌یاران سطح کشور برشمرد و یادآور شد: ارائه طرح‌های ابتکاری از سوی کانون‌های خادم‌یاری از برنامه‌هایی است که باید به آن توجه ویژه‌ای شود.
وی اضافه کرد: تاکنون 1 هزار و 4 اثر توسط خادم‌یاران استان مازندران ثبت شد که از این تعداد ۳۲ اثر مورد تایید و انتشار
قرار گرفت.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی