جستجو

جشنواره کتاب سال مازندران  برگزار خواهد شد
 
 
 

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران نوید به اینکه جشنواره کتاب سال مازندران برگزار خواهد شد اعلام کرد که برای نخستین بار در استان نسبت به گردآوری کتابهای مولفین استانی و نیز ناشرانی که از سال ۱۳۹۳ تا ۱۳۹۷ کتابهایی با عنوان مازندران دارند، به واحد پژوهش این اداره کل مراجعه و ثبت نام نمایند.
عباس زارع با اشاره به اهمیت شناخت ناشر و نویسنده و یا یک مترجم خوب، اذعان داشت: ما برای انتخابی صحیح و عادلانه در بین آثار رسیده، ناگزیرم که ارزیابی عالمانه با شاخص های استاندارد داشته باشیم و برای ارزیابی ناشران و نویسندگان مازندران عزیز هم ما باید این هدف را دنبال کنیم.
زارع همچنین با اشاره به تشکیل دبیرخانه دائمی کتاب سال استان در واحد پژوهش این اداره کل، گفت: داوری کتاب سال استان دقیقا توسط داوران کتاب سال کشور انجام خواهد شد که با کمک و همراهی خانه کتاب است.
زارع با بیان اینکه کتاب سال مازندران شامل کتابهای کمک درسی نخواهد بود و برای تقویت زبان مازندرانی نیز بخش تبری کتاب سال مازندران به صورت ویژه داوری خواهد شد، خاطرنشان ساخت: شروع ارسال آثار از فردا تا ۳۰ دی ماه در نظر گرفته شده و زمان برگزاری آیین اختتامیه نیز ۲۵ خرداد ماه امسال خواهد بود.
دستگیری ۶ حفار غیرمجاز
در رشت و رودسر
شش حفار غیرمجاز اشیای عتیقه در منطقه کوچصفهان رشت و چابکسر در شهرستان رودسر شناسایی و دستگیر شدند.
شهرود امیرانتخابی مدیرکل میراث فرهنگی گیلان با اعلام این خبر اظهار کرد: بنا به گزارشات مردمی، افراد ناشناس و سودجو در روستای شکارسرای کوچصفهان در حال حفاری غیرمجاز به قصد کشف اشیای
عتیقه بودند.
وی افزود: به محض اطلاع از این موضوع با اخذ دستور قضایی فرماندهی یگان حفاظت میراث فرهنگی گیلان توسط نیروهای یگان حفاظت این اداره‌کل با همکاری نیروی انتظامی رشت دستگیر شدند.
مدیرکل میراث فرهنگی گیلان در ادامه با بیان اینکه در این عملیات چهار نفر از حفاران غیرمجاز که سه تن از آن‌ها تبعه کشور افغانستان هستند، دستگیر شدند، گفت: پس از بازجویی‌های اولیه به اتهام حفاری غیرمجاز برای تشکیل پرونده و رسیدگی به بزه انتسابی به مرجع قضایی شهرستان رشت ارجاع داده شدند.
وی همچنین به دستگیری دو حفار غیر مجاز در شهرستان رودسر نیز اشاره و بیان کرد: مأموران ایست و بازرسی شهر چابکسر در حین کنترل خودروهای عبوری به یک دستگاه خودرو پژو پارس مظنون شدند که پس از بازرسی و تفتیش خودروی مزبور دو دستگاه فلزیاب کشف و ضبط شد.
امیرانتخابی افزود: با حضور مسوول پایگاه حفاظتی رودسر در محل گلوگاه، مراتب در حضور حاضران طی صورتجلسه ای تنظیم و افراد دستگیر شده پس از بازجویی اولیه برای تشکیل پرونده و سیر مراحل قانونی به مرجع قضایی شهرستان رودسر ارجاع داده شدند.
نمایشگاه پوستر و عکس
در اجلاسیه استانی نماز مازندران
حوزه هنری مازندران بخشی از تولیدات پوستر و عکس خود را در مکان برگزاری اجلاسیه نماز مازندران به نمایش گذاشت.
اجلاسیه استانی نماز استان با حضور بیش از 500 مهمان از سراسر مازندران در میاندرود ساری برگزار شد.
گفتنی است در این گردهمایی که «حجت‌الاسلام‌والمسلمین محسن قرائتی» سخنران آن بود، حوزه هنری چندی از آثار پوستر و عکس خود را با موضوع نماز، مسجد، پیامبر اکرم (ص) و ... در محل برگزاری اجلاسیه به نمایش گذاشت.
همچنین علاوه بر نمایشگاه تجسمی انجام امور گرافیکی و پوشش تصویری این رویداد فرهنگی مذهبی که با استقبال قابل توجه مخاطبان همراه بود توسط حوزه هنری مازندران
صورت گرفت.
شایان ذکر است که اجلاسیه نماز مازندران با شعار «نماز و مدرسه» و با همکاری دستگاه‌های فرهنگی استان در اردوگاه شهدای دانش‌آموزی بادله شهرستان میاندرود برگزار شد.

 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی